БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

Казка своїми руками. У Броварах запрацювала «Фабрика Святого Миколая»

Сьогодні в Броварах розпочала свою роботу «Фабрика святого Миколая». Цю акцію напередодні зимових свят традиційно організовує Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Броварської міської ради. «Громадський ревізор» завітав на відкриття «Фабрики» та поспілкувався з директором центру Людмилою Мардар

В дитинстві ми всі віримо у дива, чарівників і з нетерпінням очікуємо новорічних свят та подарунків від доброго святого Миколая. Найтепліші спогади про батьківську домівку, материнське тепло й родинні свята пов’язані у нас саме із зимовим святковим періодом. Але зовсім поряд з нами є діти, що не мають родини, втратили когось із батьків, або проживають в надскладних матеріальних умовах. Від усіх негараздів та випробувань, які навалює на них це життя, вони рано дорослішають, переймаючись більше питаннями виживання, ніж очікуючи подарунків від чарівників…


Працівники Броварського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді опікуються такими дітьми й прагнуть «відігріти» їх своєю турботою, особливо напередодні свят. А тому щороку в Броварах вони влаштовують благодійну акцію по збору подарунків від мешканців міста для дітей із соціально-незахищених роди. Долучитись до акції можуть всі бажаючі броварчани, відчути себе помічниками святого Миколая і допомогти здійснити мрію про очікуваний подарунок хоча б однієї дитини. Цього року акція розпочалась 19 листопада і буде продовжуватись аж до 17 грудня 2020 року включно. В якості подарунків можна приносити іграшки, солодощі, канцелярські речі, дитячі книжки та дитячий одяг.

mykolai1

Директор центру Людмила Мардар розповідає, що вперше таку акцію вони провели ще у 2008 році і спочатку вона мала назву «Подаруй дитині свято». Вони приймали заявки від батьків на подарунки до Нового року, в центр зносили дитячі листи: «Нам хотілось щоби діти отримали сюрприз під подушкою та повірили, що їхні мрії можуть справджуватись. Наша ідея мала чудовий відгук: діти були щасливі, батьки задоволені, а містяни із готовністю допомагали й долучались до акції. Тому ми вирішили це все масштабувати та продовжити, так з’явилась наша «Фабрика святого Миколая», яка працює і до нині», - пояснює керівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

mykolai2

Чому саме «Фабрика»? Людмила Анатоліївна пояснила, що в якості подарунків вони приймають не лише нові речі. Наприклад, одяг, книги чи іграшки можуть б/у, але в хорошому стані, такі якими можна дітям далі користуватись. А оскільки з роками до акції долучається все більше благодійників, під час її проведення у центрі паралельно проходить величезна робота по сортуванню речей, подекуди навіть їхньому ремонту (керівник пояснила, що навіть швейна машинка у них є для такої цілі), та зрештою формуванню подарунків.

mykolai4

Директор центру розповіла, що не лише дорослі, але й діти із радістю долучаються до благодійності. Щороку в акції до Дня св.Миколая приєднуються броварські школи й школярі, а старшокласники навіть долучаються до привітань дітей у родинах СЖО (у складних життєвих обставинах). Працівники центру видають їм подарунки та перелік адрес, школярі переодягаються в костюми й ходять по домівках, вітають дітей з підопічних центру сімей.

mykolai3

«Вручення подарунків – то окрема і дуже приємна історія, до якої теж долучаємо людей. На сьогодні в Броварах проживає 1087 сімей СЖО – це все родини, де виховуються діти з інвалідністю, чи батьки-одинаки, сім’ї опікунів які виховують дітей-сиріт тощо. Привітати таку кількість дітей за один день – справа не з легких. Тому ми ділимо подарунки, адреси і направляємось різними групами, хтось пішки, хтось на автомобілях їде.

mykolai5

З кожного привітання ми влаштовуємо театральне дійство з костюмами, музикою, віршами, піснями. Ви би бачили, яка радість у тих дитячих очах, коли з рук Миколая вони отримують подаруночок! Це варто одного разу побачити, і ви вже ніколи не лишитесь байдужими до того», - говорить Людмила Мардар на завершення.

А ми нагадуємо, що «Фабрика Святого Миколая» працює з 19 листопада 2020 року по 17 грудня 2020 року, ваші подарунки для діток можна приносити за адресою: м. Бровари, б-р Незалежності, буд. 2. Додаткова інформація за телефонами: 6-11-86, 6-19-00. Робимо новорічні дива разом!

Коментарі   

0 # Ольга 07.12.2020, 00:29
Я мать одиночка и ребенок у меня с инвалидностью.Мой ребенок получит подарочек от Святого Николая?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Громадський ревізор 09.12.2020, 09:25
Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді патронує сім'ї, які опинилися у складних життєвих умовах та перебувають на обліку у центрі. З додотковою інформацією зверніться за номером телефону: 6-11-86, 6-19-00
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ