БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

COVID-19: броварські лікарі масово хворіють на коронавірус

У листопаді чи не кожен день приносить нові рекорди захворюваності на COVID-19. Кількість нових випадків стрімко зростає і вже неодноразово досягала позначки у більш, ніж 10 тисяч за добу. Не оминула коронавірусна загроза й тих, хто перебуває на «передовій» боротьби – медичних працівників. Зокрема, у Броварах також зафіксовано значний рівень захворюваності на ковід серед медиків, - як первинної, так і вторинної ланок. Детальніше про це читайте у матеріалі «Громадського ревізора»

Первинна ланка: масово хворіють сімейні лікарі

Найперші, до кого звертаються пацієнти, котрі мають характерні симптоми коронавірусу – сімейні лікарі. При чому деякі захворілі не дотримуються встановлених алгоритмів дій та замість того, щоб зателефонувати лікареві, отримати поради телефоном чи записатися на прийом у чітко встановлений час, просто йдуть до амбулаторій.

Директор Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов розповідає: «Станом на 10 листопада у нас було 6 підтверджених випадків інфікування серед сімейних лікарів. Ще по 4 випадкам чекаємо на результати тестів. Хворіють і медсестри та інший персонал. Ця цифра постійно змінюється, адже хтось, на щастя, одужує, а хтось – навпаки, телефонує та повідомляє про наявність симптоматики. Деякі лікарі не можуть повернутися до роботи через серйозні ускладнення після хвороби. Враховуючи те, що сімейних лікарів у всіх 7 амбулаторіях у нас 38, такі дані означають майже третину хворого персоналу».

За словами Ігоря Кравцова, не в останню чергу це трапляється через те, що багато пацієнтів порушують карантинні норми. Багато хто навіть за найменших симптомів (як-от просто нежить) йде до амбулаторії, аби його оглянули лікарі «про всяк випадок». При цьому такі пацієнти навіть не задумуються, що поруч у черзі може знаходитися людина, хвора на коронавірус та яка становить небезпеку для оточуючих.

Зважаючи на те, що лікарі масово хворіють, а кількість пацієнтів стрімко зростає, на одного медика щоденно припадає більше 70 захворілих. «Насправді, нам потрібно орієнтуватися на досвід, здобутий у березні. Тоді наші амбулаторії були напівпустими, адже люди більш відповідально ставилися до ковіду та вирішували усі питання дистанційно, телефоном. Тоді ситуація була більш контрольованою, аніж зараз», - резюмував Ігор Кравцов.

Вторинна ланка: медики хворіють, пацієнти не дотримуються алгоритмів

Не менш складна ситуація склалася й у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні. Тут також є чимало захворілих медичних працівників з різних відділень. Директор закладу Валентин Багнюк розповідає, що коронавірусом інфікуються не тільки лікарі та медсестри, а й працівники офісу (наприклад, бухгалтерії) та обслуговуючий персонал. Найскладніша ситуація – у реанімаційному, рентгенологічному та УЗД відділеннях.

«Зараз наша основна проблема – безвідповідальність пацієнтів. Багато хто, маючи вже підтверджений діагноз «коронавірус», замість того, щоб лишатися вдома та дотримуватися всіх правил амбулаторного лікування, простує до лікарні проходити рентгенологічну чи УЗД діагностики. При цьому багато пацієнтів приходять без масок. І це стосується усіх: хворих з підтвердженим ковідом, тих, хто має на нього підозри, чи ж пацієнтів з узагалі іншими захворюваннями… Броварчани масово не дотримуються правил елементарної безпеки, і через це страждають лікарі. Але розуміння того, який колапс на нас чекає, коли похворіють усі медики – годі й чекати…», - коментує Валентин Багнюк.

Разом з тим, ББКЛ до боротьби з коронавірусом цілком готова. Медики забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту, а найголовніше – закладу вистачає апаратів штучної вентиляції легень. Тож надання допомоги найтяжчим хворим на коронавірус виконується за усіма правилами.

Очільники первинної та вторинної медичних ланок міста закликають броварчан бути відповідальними, дотримуватися карантинних заходів та з розумінням ставитися до роботи лікарів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ