БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.27

В Броварах виявили джерела мінеральної води

В Броварах, в районі лісництва, розташовані розвідані свердловини мінеральної води. Це стало відомо при розробці змін до Генерального плану. Такою інформацією з «Громадським ревізором» поділився керівник підприємства «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов.

За його словами, ці мінеральні джерела були розвідані ще у 1981 році. Їхня глибина сягає 480 метрів, а за рівнем мінералізації воду із свердловин прирівнюють до «Миргородської».

Мінеральні джерела раніше використовувалися заводом «Оболонь», а на сітроцеху, який був розташований в районі нинішньої вулиці Красовського, вода розливалася по пляшкам та продавалася населенню. «Я сам пив цю воду. Вона має специфічний присмак, адже вона лікувальна. Тоді дебет видобутку сягав 370 м куб. на добу, тобто досить багато. Ми спілкувалися навіть зі спеціалістом з «Оболоні», який свого часу бурив ці свердловини», - розповідає Сергій Сафронов.

Проте у 90-х роках джерела перестали бути цікавими і їх опломбували. Завод «Оболонь» передав землі на баланс міста, а сітроцех закрили.

Як додає Сергій Сафронов, мати таке джерело для міста дуже корисна справа – по-перше, для здоров’я людей, а по-друге, це могло би приносити певні кошти до бюджету. Проте, він зізнається, що з 90-х років до нинішнього моменту жоден з інвесторів цією справою не цікавився. «Бурити нову свердловину дуже дорого, а тут вже є розвідана. На нову потрібно отримувати дуже багато дозволів – Мінекології, Міністерство охорони здоров’я і так далі. Було б добре, якби хтось зацікавився і у Броварах була б своя мінеральна вода. У 80-ті вона так і називалася – Броварська мінеральна вода», - додає він.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ