БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

У «Прометеї» відбулася презентація історичного Літопису Самійла Величка

20 жовтня у міському культурному центрі «Прометей» пройшла урочиста презентація унікальної книги — повного видання Літопису Самійла Величка. Без цензури, замовчувань і переписів за вказівкою влади — вперше за 300 років Літопис було видано в Україні саме в такому вигляді, в якому автор створював його спочатку. Відтепер його може прочитати та переглянутися кожен охочий броварчанин.

litopys5

Майже дві тисячі сторінок масштабної праці описують події козацького періоду історії України та розповідають про загальнонаціональні факти, про які ми — українці — маємо право знати і пишатися. Такі слова прозвучали на презентації найвизначнішого твору української прози у Броварах. Гостями заходу стали міський голова Ігор Сапожко, директор броварського краєзнавчого музею Віктор Корявий, завідувачка міської бібліотеки Наталія Їльїна та меценат Сергій Богуцький, який особисто взяв участь у підтримці друку видання.

litopys3

«Сьогодні ми з вами є свідками особливої та визначної події. Це перша презентація повного тексту Літопису Самійла Величка, де чесно освітлено погляди та опубліковано оригінальні вказівки автора. Ця праця дозволить пролити світ на події, що відбувалися за час Козацької доби. Вона є результатом титанічної праці багатьох людей: істориків, науковців, редакторів, діячів культури та підприємців. Особливо, Тетяни Таіровової-Яковлєвої — російського історика та професора, діяльність якої пов’язана з багаторічним захопленням історією нашої рідної України. Саме завдяки їй вдалося реалізувати такий масштабний проект та видати Літопис. Наша спільна робота — вагоме підтвердженням того, що навіть у цей непростий час одна велика справа може об’єднувати велику кількість небайдужих людей із різних країн та сфер діяльності. Я пишаюся тим, що є причетним до цього історичного проекту і що маю змогу від імені всіх меценатів надати громаді міста Бровари два примірники унікального Літопису», — поділився враженням меценат, генеральний директор «Техенерготрейд» Сергій Богуцький. На презентації підприємець урочисто передав місту два екземпляри: один — для міської бібліотеки, та другий — краєзнавчому музею в Броварах.

litopys2

Під час презентації міський голова Ігор Сапожко особисто подякував підприємцю за зроблений вклад у реалізацію Літопису: наразі його було надрукувано саме коштом меценатів тиражем в тисячу екземплярів. За його словами, це важливий крок у вихованні та навчанні майбутнього покоління, яке сьогодні має змогу дізнаватися та вивчати справжню історію свого народу.

litopys1

«Я щиро вдячний Сергію Васильовичу за те, що він ніколи не лишається осторонь від важливих проектів для нашого міста. Це і спортивні, і соціальні, а тепер — і культурно-мистецькі події. Хочеться подякувати йому за підтримку створення Літопису та особливо, за цінний подарунок місту. Приємно усвідомлювати , що два примірники тепер є у нашому місті, знаходячись у відкритому доступі для броварчан. Крім цього, неймовірно цінним для мене є той факт, що ця література є доступною для наших дітей. Сьогодні вони можуть зростати справжніми патріотами своєї держави, дізнаючись правдиву історію України. Не кожен з нас, дорослих, мав таку змогу», — зазначив Ігор Сапожко.

litopys

Відтепер переглянути або прочитати видання Літопису може будь-який охочий броварчанин. Для цього необхідно лише завітати до броварської міської бібліотеки та бути готовим дізнатися багато нових фактів, які змусять по-новому подивитися на історію України часів Гетьманщини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ