БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

Оксана Мельник: «Головне для вчителя – щастя в очах наших дітей»

У 2016-му році на чолі Управління освіти і науки Броварської міської ради вперше за довгий період часу, було обрано жінку. Відповідальну посаду для величезної мережі закладів освіти Броварів на конкурсних засадах виборола сильна, яскрава особистість. Цей матеріал «Ревізору» про Оксану Мельник – надзвичайну жінку і потужного керівника, яка останні п’ять років очолює Управління освіти й науки в нашому місті

Пройти шлях від вчителя у загальноосвітній школі до директора закладу, а згодом до керівної посади в Управлінні освіти у місті – шлях простий лише на папері. Оксана Мельник своїм прикладом довела, що це можливо зробити. Однак, вона точно знає: за цим стоять роки постійної роботи над собою в професійному плані та величезна самоорганізація. Це вимагає «тримати руку на пульсі» сучасних оновлень в освітньому процесі, вміння координувати й організовувати роботу людей довкола себе: своїх учнів, колег, підлеглих. Звичайно, першочерговим у професії освітянина є любов до дітей, прагнення вкладати в них знання і допомагати розвивати їх таланти. Саме ця рушійна сила підштовхує справжнього вчителя спершу до вибору професії, а згодом до розвитку у педагогічній кар’єрі.

Оксана Миколаївна пригадує, що «зерна» цієї любові в неї вклали саме її наставники. Від першого вихователя у дитсадочку – Тетяни Тоцької, першого вчителя – Марії Котлярової, до вчителів у старшій школі та інституті – їй весь час щастило на педагогів. Вони своїм позитивним прикладом привили любов не лише до навчання, але й до професії, пробудили бажання реалізуватись саме в освіті. Мабуть, було щось надпотужне у тих закладених основах, адже роки потому багато учнів Оксани Мельник також обрали вчительський шлях. Вони й до сьогодні працюють у освітніх закладах, в тому числі й Броварів, проявляючи себе високопрофесійними фахівцями.

«Я люблю відвідувати зустрічі випускників у своїй школі. Це завжди теплі й надзвичайно емоційні вечори, коли по-справжньому відігріваєшся душею. Щиро радію і пишаюсь успіхами моїх учнів», - пригадує Оксана Миколаївна. Сьогодні вона згадує з посмішкою, як працюючи у школі, паралельно навчалась в інституті, і як непросто насправді було поєднувати повноцінну роботу та навчання. Сили й натхнення черпала у своїх учнях, вони мотивували до зростання та знову нагадували, що дорога обрана вірно, а йти нею потрібно до кінця.

Все своє педагогічне життя Оксана Мельник присвятила рідній школі, в якій сама навчалась - Броварській ЗОШ №2, на Торгмаші. Саме тут, розпочавши ще у 1986-му році працювати вчителем, вона пройшла шлях аж до директора школи та обіймала цю посаду 13 років поспіль. Завдяки її старанням нині школа носить ім’я видатного педагога Василя Сухомлинського.

«У своїй роботі я завжди керуюся його принципами, та навчала цього наших дітей: доброті, взаємоповазі й любові один до одного. Сьогодні лише у нашому місті маємо заклад дошкільної освіти та школу (ЗДО «Ялинка» та ЗОШ №2, прим.редакції), де забезпечено наступність – обидва заклади керуються у своїй роботі основами педагогіки Сухомлинського та носять його ім’я», - розповідає Оксана Миколаївна.

Правильні основи у педагогіці, природна жага до знань та бажання бути кращою у своїй справі, змушували її розкривати нові обрії та знайомитись із новими можливостями в освітянській галузі. Яскрава й цілеспрямована особистість Оксани Мельник та результативність її роботи дали вагомий результат: у 2016-му році вона виграла конкурс Броварської міської ради на посаду начальника Управління освіти й науки.

Найбільшою проблемою, з якою зіткнулась новопризначений очільник Управління була недостатня кількість дитячих садочків у Броварах та велике навантаження на існуючу мережу. За п’ять років при підтримці й фінансуванні міської влади у роботу запустили три додаткових садочки: два повістю реконструювали («Перлинка» та «Оленка»), і збудували один новий («Казка»). Таким чином на сьогодні потреба у дошкільних навчальних закладах для міста закрита майже повністю.

Що стосується шкільної мережі, то під керівництвом Оксани Мельник вона зазнала значних реформ та модернізації . Наприклад, цьогорічний досвід карантину дав суттєвий поштовх до розвитку дистанційного навчання у освітніх закладах Броварів. До початку навчального 2020-21 року вчителі всіх шкіл пройшли спеціальні майстер-класи та вебінари по організації навчального процесу дистанційно. Нині всі школи опанували цей сучасний засіб навчання і готові до нових викликів сьогодення.

Величезну увагу всі броварські заклади освіти приділяють вивченню іноземних мов – це прогресивне бачення і необхідність сучасного світу. Нині у місті маємо спеціалізовану школу № 5 з поглибленим вивченням мов. 4 іноземні мови й посилену англійську викладають також у Гімназії ім. Олійника. Ще однією ознакою прогресу є технічне оснащення шкіл. На сьогодні всі броварські заклади освіти обладнані мультимедійними проекторами й сучасною технікою. Молодша ланка завдяки проекту «Нова Українська Школа» мають сучасне і якісне обладнання.

Вагомим досягненням освітян нашого міста по праву можна вважати створення Інклюзивного центру. Нині всі заклади освіти мають можливість приймати і навчати у себе особливих дітей – у школах створені інклюзивні класи, більшість садочків мають інклюзивні групи. Варто відзначити, що Бровари сьогодні, мабуть, єдине місто України, де всі освітні заклади мають фінансову автономію. Це дає можливість їм самостійно управляти власними коштами, визначати свої потреби та скеровувати на них фінансування.

Почасти, саме завдяки нинішньому керівнику Управління освіти Оксані Мельник, сьогодні в нашому місті найбільше уваги приділяється цій галузі, і результати цієї плідної співпраці очевидні для кожного. Про свої досягнення й діяльність Оксана Миколаївна говорить просто: «Нам завжди є над чим працювати, адже для наших дітей хочеться всього найкращого і зупинятись не можна. Моя робота – це відповідальність за заклади освіти всього міста, і я щодня про це пам’ятаю. Найважливіше завдання – зробити щасливими наших дітей і їхніх батьків. Над цим і працюю разом із моєю великою дружньою освітянською родиною».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ