БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

Поради лікаря: чим небезпечна алергія?

Про те, що таке алергія, на власному досвіді знає майже 30% населення світу. Щорічно кількість людей, які зіштовхуються з алергічними реакціями, лише зростає. Про те, які симптоми має алергія та чим вона небезпечна, розповідає Людмила Темченко — лікар загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторії №1 та лікар вищої категорії

Які симптоми має алергія?

Симптоматика алергії є доволі різнобічною. Найбільш поширеними її ознаками є часте чхання, шкірний свербіж, почервоніння очей та сльозотеча, закладеність носу та кашель. Ці симптоми можуть бути комплексними (тобто декілька одразу), або ж виникати поодинці. Та самостійно встановити, що це саме алергічна реакція – майже неможливо.

«І справді, багато хто навіть не здогадується, що в нього алергія. Наприклад, ранкову закладеність носа можуть визначати як застуду чи фізіологічну особливість організму, а насправді це може бути симптом алергічного риніту, котрий найчастіше виникає через пилових кліщів. І через те, що алергію часто вважають ознакою інших хвороб, точно її діагностувати можуть виключно лікарі. Тож, якщо ви підозрюєте, що у вас може бути алергічна реакція – терміново звертайтеся до свого сімейного лікаря, який перенаправить вас до профільного фахівця», - коментує Людмила Темченко.

Які алергени найпоширеніші в Україні?

Вважається, що алергія може виникнути майже на будь-що. Наприклад, у світовій медицині зафіксовані випадки серйозних алергічних реакцій на воду, дотики інших людей, монети та на їжу в цілому.

Одними з найбільш розповсюджених алергенів саме серед українців є рослинні: пилок рослин (зокрема, амброзії), цвітіння дерев (липа чи береза), дикі та лугові трави. Також наші співвітчизники часто страждають від алергії на харчові продукти: яйця, молоко, горіхи, яблука, персики, цитруси. Серед побутових алергічних реакцій доволі поширеною є алергія на пил.

Хто в групі ризику?

За словами Людмили Темченко, алергія може виникнути в будь-якої людини: «До головної групи ризику відносяться діти. Якщо в обох батьків є алергія, то ризик того, що вона передасться дітям, становить 70%. Якщо ж такий недуг є лише у матері чи батька – ризик становить 40%. Більш того, навіть якщо в родині немає жодного алергіка, ризик все одно є і складає 20%».

Як лікують алергію?

Наразі єдиним способом вилікувати алергію є алергічноспецифічна імунотерапія. Вона передбачає, що пацієнт навмисне буде вживати алерген. Завдяки цьому імунна система перестає сприймати цей компонент як алергічний і в пацієнта зникають усі відповідні симптоми. За словами Людмили Темченко, цей метод є дієвим приблизно у 80% захворювання.

Також у деяких випадках лікарі можуть призначити спеціальні ін'єкції або собвінувальний спрей у відповідній дозі. Натомість усі широко розповсюджені протиалергічні препарати допомагають хіба що позбутися симптомів, але не викорінюють проблему повністю.

«Важливо, що імунотерапія, яка призначається індивідуально, має тривати як мінімум рік. Якщо її розпочати вчасно – вона справді принесе свої результати. Наприклад, якщо лікувати від алергії дитину 6-7 років, алергічні симптоми можуть зникнути вже за кілька років. За статистикою, приблизно 70% цих малюків не матимуть відповідних проблем у старшому віці», - коментує лікарка Темченко.

А отже, підтримувати своє здоров’я в нормі за наявності алергії не так складно, якщо правильно вдаватися до її лікування. Якщо алергічна реакція на певний збудник надто серйозна, його краще ізолювати, але якщо симптоми вкрай легкі – коректно обрана терапія допоможе їх позбутися. Будьте здоровими!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ