БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.27

Поради лікаря: як ладнати з високою температурою

Гіпертермія (підвищена температура тіла) – симптом, характерний для багатьох захворювань, особливо, застудних. Зважаючи на те, що при цьому відчутно погіршується самопочуття, багато людей намагаються чимскоріше стабілізувати свій стан та починають самовільно приймати жарознижувальні препарати. Проте, коли та як можна «збивати» температуру, розповідає Георгій Зубковський - начальник Броварської станції екстреної медичної допомоги.

Гіпертермія буває різною

За словами Георгія Зубковського, лікарі розрізняють два основні різновиди гіпертермії: червону та білу. У першому випадку шкіра гарячіє та набуває характерного червоного кольору, кінцівки лишаються теплими, а поведінка людини, як правило, не змінюється. Біла гіпертермія призводить до блідості, губи та нігті стають синюватими, кінцівки – холодними. Людина при цьому стає більш в’ялою, байдужою та апатичною.

«Важливо розуміти, що висока температура тіла – це не завжди ознака саме гострого респіраторного захворювання. Цей симптом може бути характерним й для інших патологічних станів. Наприклад, гіпертермія може свідчити про інфекційні захворювання, тепловий удар, гормональні порушення та навіть онкологічні хвороби. До того ж, часто організм людини так реагує на вакцинацію чи прийом певних лікарських препаратів. Тож у будь-якому випадку, не варто самостійно ставити собі діагнози та намагатися повернути температуру тіла до норми. Обов’язково звертайтеся за допомогою до свого сімейного лікаря», - наголошує лікар Зубковський.

Як стабілізувати температуру тіла?

За рекомендаціями лікаря, знижувати температуру тіла потрібно залежно від її типу. Якщо вона червона, не варто намагатися її знизити, якщо вона менша за 38,5С. Коли ж гіпертермія відчутно висока, можна прийняти жарознижувальний препарат, приміром парацетамол чи ібупрофен. Дозу варто обирати згідно до рекомендацій в інструкції до ліків.

Георгій Зубковський підкреслює: навіть якщо бажаного результату не вдається досягти, перевищувати добову норму препарату заборонено! До того ж, деяким людям узагалі не можна самостійно обирати собі жарознижувальне без рекомендацій лікаря. Особливо це стосується вагітних жінок та матерів, які вигодовують дітей.

Біла гіпертермія, хоч і виникає рідше, є більш небезпечною. У цьому випадку намагайтеся зігріти руки та ноги, а якщо температура перевищує 38,5С, прийміть спазмолітичний та жарознижувальний препарати (ібупрофен, парацетамол) у правильному дозуванні. При білій гіпертермії намагайтеся вживати якомога більше рідини.

«У будь-якому випадку, якщо у вас спостерігається підвищена температура – саме час переходити на домашній режим та утриматися від будь-якої фізичної активності. Не вдавайтеся до народних методів лікування – далеко не завжди вони будуть корисними, а інколи можуть навпаки завдати ще більшої шкоди організму», - резюмує Георгій Зубковський.

І пам’ятайте: за будь-якого погіршення самопочуття терміново звертайтеся до свого сімейного лікаря. Він уважно вивчить клінічну картину захворювання та надасть особисті рекомендації щодо правильного лікування. Будьте здорові!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ