БРОВАРИ +9
НБУ USD 28.34

ЛЕГАЛЬНА РОБОТА: ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО?

Сьогодні все більше українців почали замислюватися над тим, які переваги надає офіційне працевлаштування. Здебільшого, саме ті громадяни, які працюють легально, були по-справжньому захищені під час карантину. Про те, чому так важливо офіційно влаштовуватися на роботу, розповідають у Броварському міськрайонному центр зайнятості (БЦЗ)

Які переваги у офіційного працевлаштування?

Як зазначають представники БЦЗ, укладаючи трудовий договір зі своїм роботодавцем, працівник отримує захист від раптового звільнення та право на отримання лікарняного й
допомоги по безробіттю. Разом з тим, деякі шукачі роботи побоюються, що їхня зарплатня за таких умов буде відчутно нижчою через сплату податків і усі вигоди при цьому нівелюються. Однак, насправді це не так. Броварський центр зайнятості визначає наступні переваги офіційної праці:

1. Право на зарплатню не меншу, ніж встановлено законодавством. Якщо ви відпрацьовуєте певний робочий час та сумлінно виконуєте усі норми праці, ви не можете отримувати зарплатню меншу, ніж мінімальну. Більш того, якщо робота класифікується як важка, умови праці є шкідливими, небезпечними чи несуть підвищені ризики для здоров’я – зарплатня також встановлюється вищою.

2. Збереження заробітку на лікарняному та під час відпустки. Кожен офіційно влаштований працівник має право на щорічну відпустку зі збереженням заробітної плати. Лікарняні також будуть оплачуваними: перші 5 днів – за рахунок роботодавця, решта – коштами Фонду соціального страхування України.

3. Доплата за наднормову роботу. Погодинна система оплати передбачає подвійну ставку за понаднормову працю. Вихід на роботу у вихідний день може компенсуватися за угодою сторін у подвійному розмірі. Щодо нічної праці, розмір оплати також буде підвищеним мінімально на 20%.

4. Право на оплату під час зупинки чи скорочення діяльності. Якщо це відбувається не з вини працівника (наприклад, як це трапилося під час карантину), він має право на отримання оплати у розмірі не нижче від 2/3 тарифної ставки або встановленого розряду (окладу).

5. Право на стягнення коштів за час затримки розрахунку чи видачі трудової книжки у день звільнення. Це означає, що у випадку, коли роботодавець не виплачуватиме вже зароблені гроші працівникові під час звільнення, підприємство зобов’язане видати йому середній заробіток за весь час затримки аж до дня фактичного розрахунку. Те ж правило діє й у випадку, якщо компанія не поспішає повертати трудову
книжку: середній заробіток має бути виплачений аж до дня її видачі. Як бачимо, переваги офіційно-
го працевлаштування є незаперечними. Тож Броварський міськрайонний центр зайнятості закликає усіх цінувати свою роботу та працювати легально.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ