БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.27

У Броварах відкрився перший музей історичної зброї

Новий музей зброї розташувався на Торгмаші, за адресою вул. Броварської сотні, 3. Офіційне відкриття закладу відбулось 17-го вересня та було приурочено до 390-річчя міста Бровари. Зараз він представлений одним залом із експонатами, де демонструють зброю різних країн доби середновіччя. «Громадський ревізор» завітав на відкриття.

За словами власника і засновника музею Євгена Гредунова, його колекція зброї сьогодні налічує більше 5-ти тисяч експонатів, і зараз у музеї лише невеличка її частина.

muzei5

«Цей музей не буде статичним: одна експозиція, що стоїть роками – це не наш варіант. Зал наш не надто великий, тому хочеться динаміки і зміни експозицій. Ротацію плануємо робити приблизно раз на пів року, адже у нас досить багато експонатів і є що показати людям», - розповідає Євген Валерійович.

muzei1

Він зазначив, що нині Бровари славляться у світі кількома приватними колекціями, але вони закриті для широкого загалу глядачів. Саме тому його мрія - створити музей, аби своїм прикладом показати, що колекції необхідно відкривати людям, долучати їх до історії та культури. Євген Гредунов розповів, що почав збирати свою колекцію ще у 2002 році, а відтоді з усього світу, куди б не подорожував, віз нові експонати. Купував їх, по-більшости, на виставках чи аукціонах.

muzei

На відкритті, серед експонатів музею, були представлені два предмети знайдені саме на Броварщині. Перший - шабля, яку умовно назвали «Шаблею Солов’я Розбійника». Її знайдено у броварському лісі, ця зброя – доби пізньої Київської Русі. Інший експонат також часів Київської Русі нарекли «Сокира Іллі Муромця», її знайшли у селі Гоголів Броварського району. Євген Валерійович розповів, що у подальшому планує зробити з броварських експонатів окремий стенд у музеї.

muzei2

Музей історичної зброї у Броварах створено як відкритий простір – майданчик для реалізації різних можливостей. Наприклад, вже на початку листопада цього року (якщо не завадить ковід-карантин) тут пройде один із днів третьої міжнародної зброєвої конференції. До участі у цьому заході заявлені представники із 40-ка різних країн.

З’ясувалось, що експонати музею представляють серйозний інтерес для фахівців з усього світу. Тому заклад планують відвідати спеціалісти з Італії, американці з Метрополітен музей також хочуть приїхати, експозицією зацікавлені також консультанти Лувру. Для світу поціновувачів зброї відкриття закладу такого рангу – справжня подія. Євген Гредунов зауважив, що Бровари мають отримати з цього свою користь: розвивати туристичну інфраструктуру – готелі, ресторани, магазини тощо.

На урочисте відкриття музею зброї завітав мер міста Ігор Сапожко, який щиро привітав Євгена Валерійовича із таким прекрасним зачином: «Мені здається, це буде надзвичайно цікавий та унікальний музей. Ми бачимо, тут зібрана зброя з усього світу, і якщо надалі розвивати музейну справу в Броварах, то цей заклад може стати новою туристичною точкою на мапі не тільки Броварів, але й усієї України».

Євген Гредунов зі свого боку пообіцяв, що вхід до музею буде безкоштовний для всіх бажаючих. Єдине, зважаючи на карантинні заходи через коронавірус, графік роботи поки обмежений двома днями на тиждень, але для організованих груп доступний в будь-який день за попередньою домовленістю з адміністрацією.  

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ