БРОВАРИ +18
НБУ USD 28.27

Поради лікаря: як зберегти зуби здоровими

Більшість людей мріє про здорову білосніжну посмішку. Та, на жаль, ця мрія стала недосяжною для багатьох. Безвідповідальне ставлення до догляду за ротовою порожниною може привести до втрати зубів. Юрій Дмитриченко - лікар-стоматолог, хірург I категорії, член Асоціації імплантологів України, розповідає, чому так важливо вчасно звертатися до стоматолога та як досягти здорової посмішки.

На огляд – кожні півроку!

За словами Юрія Дмитриченка, більшість пацієнтів звертаються до лікаря виключно тоді, коли захворювання переходить в критичну стадію. Від візиту до стоматологів утримуються навіть тоді, коли чітко розуміють, що проблема існує і у майбутньому лікування стане набагато складнішим.

«Будь-яке стоматологічне захворювання набагато легше вирішити у той момент, коли воно перебуває на ранній стадії. Деякі з хвороб неможливо виявити без професійного огляду. Наприклад, карієс на початкових стадіях майже невідчутний, адже він не приносить дискомфорту та больових відчуттів. Але під час профілактичного медогляду його обов’язково помітить стоматолог та призначить відповідне лікування», - підкреслює Юрій Миколайович.

Саме тому так важливо не нехтувати профілактикою та своєчасно приходити до стоматологічного кабінету задля консультативного огляду. Рекомендована періодичність – щонайменше раз на півроку.

Юрій Дмитриченко вважає, що заохотити українців до своєчасної профілактики допоможуть спеціальні державні медичні програми.

«На мою думку, потрібно повертати профілактичні огляди у дитсадках та школах, проводити їх безкоштовно для пенсіонерів. Саме це допоможе людям швидше виявляти стоматологічні проблеми та вчасно займатися їхнім лікуванням. Якщо візит до стоматолога увійде до звички не лише для лікування, а й з профілактичною метою – вам ніколи не доведеться зіштовхнутися з серйозними стоматологічними захворюваннями»

Протезування та імплантація

Якщо людина відмовляється від профілактики, рано чи пізно у неї можуть виникнути стоматологічні хвороби. Чи не найтяжчою з них є втрата зубів – проблема, яка стала характерною не лише для людей похилого віку, а й для молоді. Все частіше до стоматологів звертаються молоді люди, які втратили один, або навіть декілька зубів. «Причин цьому багато: хронічні запалення ясен, зубні відкладення тощо. Єдиним рішенням проблеми стає протезування, однак і воно не завжди дає позитивний результат, адже завжди є ризик поганої фіксації протезів. Це, в свою чергу, не дає можливості нормально пережовувати їжу та значно погіршує якість життя», - коментує Юрій Дмитриченко.

Лікар наголошує, що питання неякісного протезування є надзвичайно гострим. Частково вирішити проблему допомагає імплантація, однак вартість таких медичних послуг є доволі високою і недоступною для багатьох. За словами Юрія Дмитриченка, вирішенням цієї проблематики також варто займатися на державному рівні. «Нашій державі треба орієнтуватися на досвід Німеччини. Там для кожного пенсіонера виділяють кошти як мінімум на два зубних імпланти. Україна також має турбуватися про своє населення та про його здоров’я» - резюмує лікар.

У будь-якому випадку, висновок один: звертатися до стоматолога треба не лише тоді, коли захворювання дає про себе знати. Піклуйтеся про себе, адже ваше здоров’я в ваших руках!

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ