БРОВАРИ +13
НБУ USD 28.3

Тестовий режим програмного РРО: електронні чеки та мінімальні штрафи

З 1 серпня 2020 року підприємці мають можливість використовувати нові програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), які підключаються через будь-який пристрій, що підтримує операційні системи Android або Windows та має підключення до Internet. Програмні РРО дозволено використовувати для проведення розрахункових операцій під час продажу товарів і послуг, торгівлі валютними цінностями, приймання готівки для подальшого її переказу.

Починаючи з минулого року в Україні іде робота над законодавством, що зобов’язує деякі виді підприємців використовувати традиційні РРО (касові апарати). У серпні додатково до цього починають працювати програмні РРО, їх поява не відміняє касові апарати, але дозволяє використовувати будь-який варіант, що є зручнішим для роботи. Програмні РРО – це аналог касового апарату, що працює через програму для смартфону чи комп’ютеру.

Зараз державна податкова служба запустила MVP (minimum viable product) – безкоштовну версію для тестування програмного РРО «пРРОсто». Тобто, встановивши її приміром на сматрфон, ви можете спробувати користуватись програмою для роботи, а всі недоліки, які віднайдете в роботі можна направити компанії-розробнику через відгуки та на електронну пошту. Зараз додаток працює лише оффлайн.

Реєстрація програмного РРО в ДПС здійснюється на підставі електронної заяви, яку можна сформувати, скориставшись електронним кабінетом суб’єкта господарювання, і подати через єдине вікно подання електронної звітності.

Незважаючи на те, що програма до 1 січня 2021 року знаходиться в тестовому режимі, одночасно з поняттям програмного (хмарного) РРО дозволяється працювати без «залізних» фіскальних реєстраторів та використовувати електронні чеки замість паперових.

Поетапне впровадження для підприємців передбачає певні категорії компаній, які в різні терміни мають підключатись до системи розрахункових операцій через РРО. Так, на 1 серпня 2020р. РРО (включно програмні) мають використовувати ФОП-и які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.

Вже з 1 січня 2021 року перелік компаній, що мають використовувати РРО розшириться, і до них ввійдуть підприємці, які продають ювелірні вироби, деталі для авто, старі товари в магазинах, реалізують складні побутові прилади (що підлягають гарантійному ремонту), працюють в готельній сфері, також ресторани, кафе, туристичні компанії. А з 1 квітня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для ФОП-ів, що є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп незалежно від видів діяльності.

Цікаво те, що після офіційного запровадження програмного РРО податковою службою, деякі українські компанії взялися до розробки подібних сервісів. Наприклад:

- компанія Ukrtrimex разом з «Vodafone Україна» і Mastercard розробила Smart Casa: РРО в мобільному корпусі.

- Дмитро Дубілет з командою розробників до жовтня поточного року проводять безкоштовне тестування програми Checkbox.

- У Poster програмне РРО вбудовано в їх основний сервіс для ресторанів, що працюватиме з 1 серпня.
Варто зауважити, що всі програми працюють не самі по собі, а лише після підключення до податкового серверу.

ДПС заявляє, що використання програмного РРО на першому етапі реалізації (доки триває тестовий режим) є добровільним. Однак, законодавством все ж передбачені штрафи за незастосування РРО (або програмних РРО), а також застосування з порушенням встановлених вимог законодавства. За перше порушення передбачений штраф у розмірі 10%, а за кожне наступне порушення – 50 % вартості товарів (послуг чи робіт). По завершенні тестового режиму розміри штрафів суттєво зростуть, та з 1 січня 2021 року становитимуть за перше порушення -100%, за наступні - 150 % вартості проданих з порушенням товарів чи послуг.

Отже, ФОП-ам вже зараз варто звикати до впровадження РРО, а до кінця року ще є час завантажити й опанувати новий програмний додаток від ДПС.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ