БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.3

Порядок на дорогах: коли в Броварах з’являться камери фіксації швидкості

В березні, напередодні карантину, столиця зробила тестовий запуск камер фото- та відеофіксації дорожнього руху, підключивши відразу 20 точок контролю по Києву. А з першого червня поточного року запуск системи фіксації порушень ПДР в автоматичному режимі набув загальнодержавного масштабу. В чому суть роботи даної системи, чи підключатимуться до неї Бровари та коли стане безпечніше на наших дорогах, дізнавався «Громадський ревізор»

Сумна дорожня статистика

Впровадження даної системи – безумовно потрібна та нагальна річ, адже за статистикою в Україні найвищі серед країн Європи показники смертності при ДТП. Лише за минулий 2019 рік в результаті дорожньо-транспортних пригод на дорогах загинуло майже 3,5 тис. людей. При чому, за статистикою близько 40% ДТП трапляються через перевищення швидкості. Тож спеціалісти вважають: введення системи автофіксації та контролю швидкості дорожнього руху поступово знизить і показник по аваріям, і показник смертності від ДТП.

shvydkist

Як це працює?

Комплекси «КАСКАД», які для Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху, придбали в якості системи автоматичної фотовідеофіксації включають в себе не лише камери. Вони складаються також з робочих станцій обробки даних, сучасного програмного забезпечення та кваліфікованих операторів робочих станцій. Встановлені такі комплекси фіксації над дорогою у місцях найбільшої кількості зафіксованих ДТП.

«КАСКАД» заміряє швидкість відразу двома каналами: за допомогою радару і програмного забезпечення відеокамери, яка обчислює швидкість руху об’єкту, що потрапляє в кадр. Зона контролю приладу починається на відстані 20-50м, охоплює три смуги руху в одному напрямку, в цілому ширина ділянки становить до 10,5 м. Максимально допустиме перевищення швидкості, згідно ПДР – 20 км/год (додатково закладена максимальна похибка вимірювального приладу у 3 км/год).

Далі інформація відправляється по захищеному каналу зв'язку на сервер МВС, де "на виході" в Центрі обробки даних поліція має справу зі сформованою адмінпостановою про порушення ПДР. Охоронцям правопорядку залишається тільки перевірити повноту і якість зібраних доказів і звірити дані з офіційними реєстрами. Паперова версія постанови відправляється "Укрпоштою" рекомендованим листом. В той час як цифрова версія документу доступна в електронному кабінеті водія і в мобільному додатку "Дія". Також можна оформити отримання штрафів у вигляді смс-ок і електронних листів через сервісний центр МВС.

Штраф за перевищення допустимої швидкості на 20 км/год  складає зараз 255 грн., а перевищення у 50 км/год — 510 грн. Якщо сплатити штраф протягом 10-ти днів з моменту вступу постанови в силу, можна отримати знижку в розмірі 50%, тобто штрафна сума стане від 127,5 до 255 грн.

Треба відзначити, що на початковому етапі в автоматичному режимі система фіксує лише перевищення швидкості на обмежених ділянках дороги, але поступово функціонал комплексів планують розширити і вони будуть фіксувати інші порушення правил дорожнього руху.

«Ми забезпечуємо роботу системи, збір та обробку даних, надаємо інформацію щодо зафіксованих порушень правил дорожнього руху. Тоді, як придбання, встановлення та обслуговування камер здійснює: у містах – місцева влада, а на автошляхах державного значення – Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор)», - зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

shvydkist1

Результати роботи першого місяця

Навіть в режимі роботи контролю швидкості руху система уже дала відчутні результати за перший місяць роботи, про що доповідав заступник міністра внутрішніх справ Антона Геращенко. За його інформацією, в місцях встановлення камер спостереження кількість випадків перевищення швидкості зменшилась у 5 разів. Це відповідно призвело до зниження кількості аварій в місцях концентрації ДТП. Отже, програма ефективна і її продовжують впроваджувати далі, розширюючи територію.

За інформацією Антона Геращенко, лише в Києві та області нині запущено 50 камер, а найближчим часом планують закупівлю ще 300 камер, для встановлення на дорогах обласного значення. Але чи будуть включені броварські автошляхи до даного переліку? З цим питанням ми звернулись до Григорія Голубовського, радника міського голови з комунальних питань.

Бровари планують долучитись до системи

Григорій Павлович розповів, що в міській раді вже відбулась зустріч із начальником поліції та представником компанії, що займається монтажем даних комплексів по всій Україні.

Оскільки мережа має плани на розширення, є пропозиція Головного управління Національної поліції, крім Києва та доріг загальнодержавного значення, встановити декілька камер по Київській області. Отже, у містах обласного значення також передбачається встановлення системи.

«Обговорювали пропозицію встановити таку камеру на в’їзді в Бровари. Зараз компанія-виробник розглядає технічну можливість підключення обладнання. Приблизно ми визначили місце, де можна все облаштувати та приєднатись до мережі. Остаточне рішення лишається за Національною поліцією, якщо вони дають нам «добро», то у Броварах змонтують камеру контролю швидкості руху. Встановлення відбуватиметься за рахунок державного бюджету, оскільки програма не міська, а загальнодержавного рівня.

Планується, що камера для фіксації швидкості стоятиме на в’їзді-виїзді у місто, по вулиці Київській, в районі зупинки «Автошкол». Саме тут у нас дуже часто трапляються аварії, починають «стартувати» на Київ, збиваючи зупинки, і так само влітають не знижуючи швидкості у місто, з боку столиці», - пояснює Григорій Голубовський. За його словами, поки в Броварах планується лише одна така камера.

Загалом, перспектива встановлення камер контролю швидкості по місту, та впорядкування завдяки цьому дорожнього руху виглядає дуже привабливою, тим паче, що частина суми з оплати штрафів надходитимуть до міського бюджету. Але, як зазначив Григорій Павлович на завершення розмови, головне у провадженні системи – це безпека руху транспорту та пішоходів на вулицях нашого міста.

 

                                                                                                                                              

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ