БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.3

Територію біля НВК звільнять від гаражів до кінця серпня

У радянські часи мати власний гараж було ознакою заможності. Навіть необов’язково, щоб у власника «залізної коробки» був автомобіль. Зараз такі гаражі хаотично розкидані по місту. Вони не мають жодного дозволу, а довести право власності на них неможливо. Особливу загрозу незаконні гаражі несуть поблизу закладів освіти. А найбільша їх концентрація біля НВК. Коли місто звільниться від металевих споруд – дізнавався «Громадський ревізор».

Гаражний кооператив «Лагунова 2015»: коли його демонтують?

Активний демонтаж металевих гаражів в Броварах розпочався ще в 2015 році. Тоді ще відділ благоустрою чи не щодня вивозив десятки самовільно встановлених споруд. Реакція на такі дії влади була різна: власники гаражів виступали категорично проти, доводячи ситуацію до бійок і застосування газових балончиків до представників влади, натомість всі інші мешканці прилеглих будинків радо вітали дії чиновників. І недарма, адже замість осередків для збору асоціальних осіб, безхатченків, любителів алкогольних напоїв та подекуди навіть наркоманів на місці знесених гаражів з’являлися зелені зони та дитячі майданчики. Чи не найкращим прикладом цьому можуть послугувати двори по бульвару Незалежності, 6-6Б та 10Б та вул. Героїв УПА, 17, мешканці котрих замість щоденних краєвидів з «металевими джунглями» отримали зелені зони відпочинку для дітей та дорослих.

nvk2

Особливо важливим завданням став демонтаж гаражів біля навчальних закладів. Вже демонтовано десятки «залізних коробок» біля ЗОШ №10 та СЗОШ №7. Цього ж літа черга демонтажу дійшла й до гаражного кооперативу «Лагунова-2015», який складається з 70 старих гаражів, які переважно розміщуються біля Броварського НВК.

Як розповів начальник відділу контролю за станом благоустрою Михайло Черняк, жоден з власників гаражів не має необхідних документів для підтвердження законності встановлення споруди. А отже, на черговій сесії міськради 9 липня 2020 року депутати затвердили рішення згідно якого усі гаражі біля НВК мають «переїхати» на нову ділянку.

nvk1

Куди «переїдуть» гаражі?

Зазначимо, що більшість власників гаражного кооперативу з розумінням поставилися до планів міської влади з розчищення міста від незаконних споруд (з 70 осіб своє невдоволення виказали лише 17). Вони погодилися з думкою про те, що розташування гаражів біля школи — дійсно неправильно та недоречно, а тому згодні створити новий гаражний кооператив у іншому місці.

Крім того, власники гаражів самостійно створили свій реєстр. Так виявилося, що деякі з цих конструкцій стоять пустими вже впродовж багатьох років, а їхні хазяїни взагалі мешкають за іншими адресами.

Новим місцем для облаштування гаражного кооперативу стала земельна ділянка площею 0,8700га на вулиці Залізнична. Її нададуть в користування на правах оренди терміном на 5 років. Початок «переїзду» запланований вже на 3 серпня.

В цілому ж власників гаражів зобов’язали демонтувати їх протягом місяця з дати ухвалення рішення (тобто до 9 серпня). Усе сміття, яке накопичилося навколо самовільних гаражів також має бути прибрана за рахунок їх власників, а територія має бути приведена до санітарного стану. Якщо ж власники будуть відмовлятися від самостійного демонтажу гаражів, цим питанням займеться вже відділ благоустрою. Тож, вже до початку нового навчального року територія біля навчального закладу стане абсолютно безпечною для школярів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ