БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.3

ДНЗ «Золота рибка»: успішний приклад автономії закладів освіти

Епідеміологічна ситуація 2020 року вплинула на умови роботи у багатьох структурах та організаціях Броварів. Та якщо дорослі можуть самостійно попіклуватися про себе, то для безпеки та здоров’я дітей у навчальних закладах слід приділити вдвічі більше уваги. Журналісти «Громадського ревізору» поспілкувалися з директором дитячого садочку «Золота рибка» Юлією Трохимець, та дізналися які зміни відбулися у закладі за цей час, чи готовий він прийняти нових діточок і які плани має реалізувати у майбутньому.

—     Минулого року броварські садочки отримали фінансову автономію, в тому, числі і «Золота рибка». Тобто тепер всі господарські та фінансові питання директор вирішує самостійно без додаткових погоджень. Як це вплинуло на роботу закладу?

 З самого початку ми налаштовувалися на те, що може бути нелегко. Перш за все, автономія – це велика відповідальність. Ми переймали досвід у колег, які вже більше 10 років є автономними. Міркували, зважували і «приміряли» цю форму до себе. Відвідували навчальні семінари та були учасниками вебінарів. Також пройшли навчання за сприяння управління освіти і науки БМР з питань державних закупівель. Нам довелося самостійно вивчати питання державних закупівель і бути в курсі усіх фінансових алгоритмів. Коли ми тільки розпочали проходити цей етап та самостійно займатися оформленням усіх установчих документів, то дійсно хвилювалися чи вистачить нам наснаги та сил. Сьогодні я можу впевнено сказати, що немає нічого неможливого. Будь-яке питання можна обговорити, а у будь-якої проблеми є шляхи вирішення. Треба лише мати наполегливість та бути активним. Якби сьогодні в мене запитали чи згодна я відмовитись від автономії — я впевнено відмовилася б. На мою думку, за такою системою буде майбутнє, адже сьогодні директор не тільки освітянин, а й менеджер, а це є зона розвитку.

Відтепер ми самостійно прогнозуємо фінансову потребу закладу. Ми маємо змогу в будь-який момент здійснити потрібну закупівлю, взяти безпосередню участь на платформі «ProZorro» та скористатися найнижчими цінами на послуги та товари. Ні в якому разі не забуваючи про якість! Також ми самостійно вирішуємо раціональність, потребу, ефективність, ергономічність, практичність того чи іншого продукту чи товару. В результаті, керівник сам керує фінансами у повній мірі, забезпечуючи потреби закладу та піклуючись про економію. Усі операції проводять за безготівковими розрахунками під контролем органів місцевого самоврядування, що забезпечує «прозорість» усіх фінансових справ закладу.

zolota rybka1

Ми самостійно плануємо бюджет та слідкуємо за водопостачанням, опаленням і закупівлею продуктів. Розуміємо скільки коштів для цього необхідно, і якщо маємо залишок — можемо повернути його місту, аби кошти пішли у місця, де є більш нагальні проблеми. Це виключно людський фактор.

По-третє, за цей час ми змогли самостійно виконати важливі пункти для комфортного функціонування садочку. Будівлі більше 40 років і раніше в ній не було ніякої пожежної сигналізації. Відтепер вона є і це дійсно чудово, оскільки це, в першу чергу, безпека для дітей та працівників закладу. Ми також виконали ремонт музичної зали, обравши підрядників, які нас почули та змогли виконати всі наші побажання.    

Враховуючи все це, я можу безсумнівно сказати, що автономія для нашого закладу — це непростий, але дуже важливий шлях. Ми постійно зацікавлені в тому, щоб покращити умови та облаштування садочку: починаючи з вхідних дверей і до продуктів, які потрапляють до кухні. Зробити так, щоб тут було гарно, затишно, безпечно. Так, ніби ти у себе вдома, ніби ти робиш це все для власної дитини. Звичайно, реалізувати це все одному — неможливо. Тільки завдяки команді, яку садочок має на сьогодні, все виходить. Це вихователі, сторожі, прибиральники, двірники, кухарі. Команда із 58 людей, яким небайдужа доля садочку та дітлахів, які щоранку до нього приходять.

—     Чи завантажений зараз садочок «Золота рибка»? Скільки дітей ви готові прийняти?

Якби не епідеміологічна ситуація, то у звичайному режимі до нас би ходили близько 170 діток щоденно. Просто зараз, цього літа, до нас ходить 55 дітлахів. Це 5 груп, в кожній з яких по 11 вихованців. Ми маємо вимогу, аби діти перебували на відстані одне від одного. Вони сплять на ліжечках через один, обідають на відстані за столом та граються на свіжому повітрі.

Зараз приймаємо 25 діток від 1 до 3 років, які будуть перебувати в окремій ясельній групі. Що стосується дітей старшого віку, то ми готові прийняти їх близько 100.

—     Як батькам подати документи до броварського садочку? Що для цього потрібно цього року?

Більшість батьків бувають збиті з пантелику, коли мова заходить про подання документів. Особливо, в тих сім’ях, що переїжджають до Броварів з інших міст. Важливо знати, що для кожної дитини в місті обов’язково знайдуть місце у дошкільному закладі.

В першу чергу, треба звернутися в управління освіти і науки БМР. Це слід зробити незалежно від того, зареєстрована дитина в онлайн-системі чи ні. Кожного четверга на третьому поверсі в управління освіти і науки БМР проходить реєстрація, на якій батьки мають змогу внести ім’я своєї дитини до спеціальної мережі. Також тут відбувається і видача направлень, які готуються безпосередньо вже після реєстрації.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацію прийти зараз в садочок просто так поки неможливо, тому на вході до дошкільних закладів є детальна інформація та контактний телефон, якщо батькам необхідно проконсультуватися. В іншому випадку це все можна переглянути на офіційному сайті закладу.

zolota rybka

Додатково батькам необхідно зібрати пакет документів, до якого входить карта щеплень дитини, довідка про здоров’я, ксерокопія свідоцтва про народження і копія пільгового документу, якщо такий є у дитини. З готовим пакетом батькам слід прийти до садочку та написати заяву.

Фактично треба здійснити два візити: до управління освіти міста Бровари, щоб зареєструвати дитину, та до дитячого садочку, щоб віддати документи і написати заяву. Після цього батькам буде повідомлено про день, коли вони можуть прийти з малечою до садочку на перші дві години для адаптації.

—     Які плани по розвитку чекають заклад у майбутньому?

Однозначно нам би хотілося, аби епідеміологічна ситуація в Україні змінилася на краще, оскільки ми запланували багато цікавих заходів та розваг для дітей і їх батьків. Ми маємо ідею щодо інтерпретації шаблонного святкового ранку: хочемо реалізувати новий формат із цікавим сценарієм, в якому батьки та діти будуть взаємодіяти разом. Також з командою вихователів плануємо впровадити ігри та завдання, які допоможуть дітям у подоланні негативних емоцій, соціалізації, формуванні економічної досвідченості, та зроблять процес навчання для них цікавішим.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ