БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.38

Як звільнити дитячий садочок «Джерельце» від непроханих гостей

Минулої осені у ДНЗ «Джерельце» оселився орендар - Центр розвитку «Смарт Тік». Нові мешканці вели себе не вельми чемно, і батьки дітей із садочка поскаржились на них до Управління освіти БМР. Так, у жовтні 2019-го, Управління несподівано дізналось, що директор «Джерельця» незаконно здала комунальні приміщення приватному закладу. Як місто намагається звільнити садочок від непроханих гостей дізнавався «Громадський ревізор».

Незаконні орендарі

У вересні 2019-го року директор дошкільного закладу «Джерельце» уклала з ТОВ «Центр розвитку «Смарт Тік» договір оренди на нежитлові приміщення загальною площею 100 м кв за адресою: вул. С.Петлюри, 13-б. Службове розслідування, яке провели виконавчі органи Броварської міської ради разом із Управлінням освіти і науки, встановило факт грубого порушення за цілим рядом ознак. Наведемо лише основні з них.

По-перше, директор ДОЗ «Джерельця» не мала повноважень розпоряджатись даним приміщенням. Ні права власності, ні правовстановлюючих документів на заклад дошкільної освіти, що фактично належить до комунальної власності територіальної громади міста, у завідувачки не було. Лише цей факт робить вищезазначений договір нікчемним.

По-друге, розслідування з’ясувало, що групи продовженого дня для школярів молодшої ланки, які перебували у Центрі, харчувались за рахунок садочку «Джерельце». Про це свідчать розрахунки меню садочку, і той факт, що з харчоблоку їм у групу доставляли їжу в окремому посуді. Цікаво, що за триразове харчування дітей групи «Смарт Тік» кошти надходили на рахунок садочку, а ось за оренду приміщення ніяких сум не перераховували. Куди вони надходили – можна лише здогадуватись.

Режими для дітей групи подовженого дня приватного закладу та дітей садочку явно не співпадали – коли одні приходили зі школи, гралися та відпочивали, у ДНЗ якраз була тиха година. Власне, це і стало причиною скарг батьків до Управління освіти, що викрило проблему із незаконними орендарями «Джерельця».

smartik

Звільнити приміщення неможливо?

Та хоч на перший погляд ситуація виглядає досить прозорою і зрозумілою – перевищення повноважень директором (вже колишнім!), неправомірно здане приміщення, незаконний договір – але орендарі вперто не збираються полишати садочок. Основним аргументом Центру є те, що вони здійснили капітальний ремонт приміщень і бажають отримати компенсацію за витрачені кошти. Однак, у документах службового розслідування зазначено, що жодних підтверджуючих документів стосовно проведення даних робіт та витрачених сум не надано.

«Смар Тік» порушує режим карантину.

Коли 11 червня у місті працювала спеціальна комісія, що перевіряла дошкільні навчальні заклади перед відкриттям, разом із приміщеннями ДНЗ «Джерельце», вона інспектувала приміщення приватного закладу «Смарт Тік». Комісією виявлено цілий ряд порушень із боку Центру діючої постанови Головного санітарного лікаря про роботу закладів дошкільної освіти на період карантину. По факту порушень протиепідемічних заходів складено акт та повідомлено Броварський відділ поліції. Однак, ні негативні результати перевірки комісії, ні скарги до поліції не зупинили «Смарт Тік». Всупереч рекомендаціям вони відкрилися, і як свідчить їхня сторінка у соцмережах, сьогодні продовжують користуватись незаконно займаною площею і приймати дітей.

Справу вирішить суд?

Очевидно, що з такими впертими та нахабними гостями доводиться боротися всіма законними способами. Управління освіти і науки БМР повідомило, що по факту визнання недійсним договору оренди ЗДО «Джерельце» та ТОВ «Центр розвитку «Смарт Тік» відкрито судове провадження. Воно знаходиться на розгляді в Господарському суді Київської області, і вже було підготовче засідання. Отже, протистояння з самоназваними «орендарями» за приміщення «Джерельця» продовжується, коли і чим закінчиться судовий розгляд справи слідкуйте разом із «Громадським ревізором».


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ