БРОВАРИ +9
НБУ USD 28.34

Надбавки 300% за роботу з COVID-19: хто з броварських медиків їх отримав

У часи, коли весь світ сколихнула пандемія коронавірусу, медичні працівники почали активно їй протистояти та самовіддано лікувати хворих, наражаючи на небезпеку себе та свої родини. Аби підтримати медиків, робота котрих пов’язана з лікуванням пацієнтів з COVID-19, Уряд постановив на час епідемії виплачувати їм надбавку у сумі 300% від заробітної плати. «Громадський ревізор» розпитав у керівників первинної та вторинної медичних ланок міста про те, чи отримали медпрацівники міста обіцяні кошти та чи вчасно вони надходили.

Первинна ланка: виплати призначили лише спецбригадам

За словами директора КНП «Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Ігоря Кравцова, згідно до роз’яснень Національної служби здоров’я та МОЗ, сімейним лікарям 300% від зарплати виплачувати не повинні. «Для первинної ланки не врахували сімейних лікарів. Враховують лише тих медиків, які задіяні у лікуванні COVID-19. Тобто це інфекційні відділення, пульмонології (якщо в них є пацієнти з коронавірусом), реанімації, екстрена допомога тощо. На первинці надбавки надають лише мобільним бригадам, які займаються безпосередньо відбором зразків для ПЛР-досліджень (у нас таких бригад дві).

Більш того, згідно встановлених норм, щоб отри мати саме 300 %, вони мають виконати забір матеріалів щонайменше у 150 пацієнтів. Чим менше зразків відберуть – тим менші виплати очікують. Але за рахунок коштів міського бюджету ми все ж організовуємо людям виплати, щоб вони знали, заради чого вони працюють та йдуть на подібні ризики», - розповідає Кравцов.

За словами Ігоря Кравцова, необхідність в функціонуванні обох бригад одночасно є не завжди – їх залучають до роботи залежно від навантажень. Приміром, лише минулого тижня, з 8 по 12 червня було відібрано 176 зразків. «Згідно розпорядження міського голови, після інциденту в ДНЗ «Калинка» треба робити тестування усім працівникам дитсадків. Це – більше 1000 осіб, тож тепер будемо залучати дві бригади. Усі виділені НСЗУ кошти будемо розподіляти між їхніми працівниками згідно до обсягів виконаних робіт», - пояснив Ігор Кравцов.

Щодо точної суми виплат працівникам первинної ланки, начальник управління фінансів і бюджету БМР Наталія Пастернак повідомила, що з бюджету міста на це пішло 500 тисяч гривень. Ці кошти компенсували медикам за березень та квітень. У травні виплати почала надавати НСЗУ.

Вторинна ланка: надбавки отримали вчасно

Більшість медиків, які мають отримати надбавки за роботу, належать саме до вторинної медичної ланки. Її керівник, директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк, розповів, що усі медпрацівники, яким були призначені виплати (а таких – більше 50 осіб щомісячно), отримували їх вчасно. Виплати не зупиняються й стабільно надходять від середини березня.

«Кожен медик отримає свою суму. Спочатку це було 200%, а потім – 300%. Ми завжди платили ці надбавки у повному обсязі і ніяких проблем з цим не було. Спершу до виплат долучалося місто, яке надавало близько 60% від загальної суми, і тільки останні два місяці надбавки повністю виплачує Національна служба здоров’я України», - коментує Валентин Багнюк.

За інформацією Наталії Пастернак, на виплати лікарям, котрі працюють з хворими на COVID-19, з березня по квітень місто виплатило 1 мільйон гривень.

Тим самим, і первинній, і вторинній медичним ланкам Броварів усі кошти надійшли вчасно та в повному обсязі. Навіть, коли держава не перерахувала на місця жодної копійки з обіцяних коштів для проведення доплат медпрацівникам, міська влада вчасно перерозподілила фінансування на потреби медичної галузі і медики Броварів, котрі перебувають на передовій у боротьбі з пандемією, своєчасно отримали усі належні їм виплати. І це – один з найголовніших проявів підтримки від влади у часи, коли кожен медик стає справжнім героєм.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ