БРОВАРИ +12
НБУ USD 28.37

У Броварах зафіксовано випадок ботулізму

Як повідомив на оперативній онлайн-нараді директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк, у нашому місті зафіксовано один випадок зараження ботулізмом.

За його словами, до реанімації інфекційного відділення було госпіталізовано в чоловіка, який вживав домашню в’ялену рибу. На момент шпиталізації стан пацієнта оцінювався як вкрай тяжкий. Разом з інфікованим чоловіком в’ялену рибу вживало шестеро осіб, однак, на щастя, їх ботулізм не зачепив. Сама риба була придбана в Чернігівській області (м. Остер).

Директор ББКЛ підкреслив, що для порятунку хворого із області терміново було привезено спеціальну сироватку від ботулізму, вартість якої становить близько ста тисяч гривень. Саме завдяки цьому стан пацієнта було стабілізовано до середньої тяжкості. Зазначимо, що у червні минулого року 204 флакони з ботулінічними антитоксинами закупило МОЗ та перерозподілило їх різними регіонами України.

Ботулізм — це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. У багатьох випадках, а особливо, якщо хворий невчасно звернеться за медичною допомогою, інфікування може мати фатальні наслідки.

Ця інфекція є доволі рідкісною та малорозповсюдженою. За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України від 27 квітня, з початку року ботулізмом заразилося усього 15 осіб. Разом з тим, хворобі характерна й певна сезонність, адже найбільшу кількість інфікованих традиційно фіксують якраз з травня по червень.

Найкращий спосіб захистити своє здоров'я — утримуватися від споживання їжі, про якість котрої достеменно нічого невідомо. Найбільш розповсюдженою причиною інфікування є саме вживання неякісної в’яленої риби, рибних консервів тощо. На другому місці – м’ясні консерви чи інші м’ясні вироби невідомого походження. Найменш розповсюдженою причиною інфікування ботулізмом є вживання низькоякісних овочевих чи грибних консервів. Щоб убезпечити себе та своїх близьких, рекомендується не купувати усі ці продукти у зонах стихійної торгівлі чи у неперевірених осіб.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ