БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.38

Щеплення під час карантину "ЗА" та "ПРОТИ"

Карантин вніс чимало змін у функціонування первинної медичної ланки. Сімейні лікарі консультують пацієнтів переважно за телефоном. Зовсім інша справа – планова вакцинація, яку дистанційно не зробиш. І виявляється, що незважаючи на чинні протиепідеміологічні обмеження, щеплення ніхто не скасовував. «Громадський ревізор» розгляне усі «за» та «проти» вакцинації під час карантину

Чому варто зробити щеплення під час карантину?

Як зазначив на онлайн-нараді 12 травня директор КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Кравцов, планову вакцинацію ніхто не скасовував.

«До нас неодноразово звертались з питанням щодо доцільності  проведення вакцинації в період епідемії COVID-19. Ми у своїй діяльності ми керуємось нормативними документами. У постанові МОЗ України і головного санітарного лікаря України від 22 квітня, йдеться, що проведення щеплень не скасовується. Це є необхідним для того, аби в нашій країні не стався спалах нових інфекційних захворювань. А отже ми запрошуємо всіх, хто з розумінням ставиться до ситуації, що склалася, зробити вакцинацію і собі, і своїм дітям», – наголосив Ігор Кравцов.

І справді, постановою МОЗ планові щеп лення як дорослим, так і дітям, скасовані не були. Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ, будь-які переривання імунізації, навіть на короткий
період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Під час пандемії коронавірусу будь-яке інше масове інфекційне захворювання є вкрай небезпечним.

Яку вакцинацію варто робити?

Зазначимо, що відповідно до рекомендацій МОЗ, не скасовують лише планові вакцинації, які мають проводити відповідно до графіка щеплень. Зокрема, рекомендують робити імунізацію проти наступних хвороб: кір, поліомієліт, краснуха, дифтерія, кашлюк та правець.

Разом з тим, кампанію з додаткової  (позапланової) вакцинації, все ж радять призупинити до моменту зняття карантинних обмежень.

МОЗ підкреслює, що особливо важливо робити вакцинацію малюкам першого року життя. Найперші щеплення продовжують робити безпосередньо у пологових будинках.

Щеплення для малюків: як вони проходять у Броварах?

За словами заступниці директора КНП «БМЦПМСД», лікаря-педіатра Віри Гребінець, зараз до амбулаторій звертаються дуже мало пацієнтів, тому робити щеплення досить безпечно. В коридорах немає звичних черг, адже більшість пацієнтів звертаються до лікаря у телефонному режимі.

«Деякі батьки звертаються самі щодо щеплень, а деяким пропонуємо звернутися ми. Потоки хворих ми намагаємося розділити: на вході стоїть медсестр а, яка вимірює температуру та дезінфікує руки відвідувачам. Якщо дитина має ознаки хвороби, її спрямовують на обстеження в окремий кабінет (після цього приміщення кварцують). Інші, здорові малюки, йдуть до окремого кабінету.

Для зручності, ті, хто уклав декларацію з сімейними лікарями, можуть записатися на щеплення на певний час. Загалом же черг у нас особливо немає: у коридорах в середньому збираються по 2–3 людини максимум», – розповідає Віра Гребінець.

За її словами, якщо батьки категорично проти щеплень – лікарі не наполягають. Крім того, дітям, які були в контакті з пацієнтами, хворими на коронавірус, щеплення не роблять. Те ж стосується й малюків, у яких є хоча б найлегші симптоми ГРВІ.

Які перестороги у вакцинації під час карантину?

Медики наполегливо радить не звертатися до амбулаторій та поліклінік без нагальних потреб. І це є абсолютно логічним, адже у таких закладах постійно є ризик контакту з пацієнтами, котрі можуть бути інфіковані коронавірусом. Одначе щеплення є своєрідним винятком, адже його можна зробити виключно в медичних закладах.

Аби уникнути можливих скупчень людей та зробити процедуру вакцинації максимально безпечною, у первинному центр і рекомендують заздалегідь узгодити дату та час проведення щеплення зі своїм сімейним лікарем чи педіатром у телефонному режимі. І, звісно ж, усі пацієнти мають носити засоби індивідуального захисту: рукавички та медичні маски.

Тож, робити щеплення під час карантину, чи ні – вирішувати вам. Якщо ж ви вирішили провести вакцинацію собі чи своєму малюкові – не забувайте про захист, і тоді ніяких проблем виникнути не повинно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ