БРОВАРИ +11
НБУ USD 28.38

Кладовища закриті для відвідування: поминальні дні перенесено на 6 червня

У християн існує традиція згадувати померлих у спеціальні поминальні дні. Провідна неділя в цьому році припадає на 26 квітня. У цей день прийнято відвідувати кладовища, щоб розділити радість Христового Воскресіння з рідними, які відійшли у життя вічне

Проводи перенесено

У зв’язку з карантином ми зможемо відвідати місця вічного спочинку наших рідних на кладовищі дещо пізніше. В умовах стрімкого поширення коронавірусної інфекції, будь-яке скупчення людей несе загрозу. Адже інфекція передається просто блискавично і коло заражених зростає у геометричній прогресії.

Ще у минулий вівторок, 14 квітня, виконавчий комітет Броварської міської ради прийняв рішення, яким заборонив відвідування кладовищ, у тому числі, присутність на них священнослужителів, з метою проведення поминальних заходів у період з 19 по 28 квітня.

У рішенні йдеться, що поминальні дні переносяться на 06 червня 2020 року. Якщо ж карантин триватиме до 6 червня, то на післякарантинний період.

Ця дата вибрана не випадково, адже 6 червня – Троїцька субота, яка також називається Вселенською. У цей день поминають не тільки своїх померлих родичів, але і всіх християн, які пішли в інший світ. Цей день також називається батьківською суботою, в храмах проводять служби, а могили прикрашають квітами та зеленню.

Кладовища закриють

У середу, 22 квітня мер Броварів Ігор Сапожко провів коротку виїзну нараду біля одного з центральних міських цвинтарів.

Участь у нараді взяли керівник міського відділку поліції, начальник управління житловокомунального господарства, інфраструктури та трансп орту, директор КП «Ритуальна служба» та керівник фірми, яка
забезпечує охорону кладовищ. Присутні обговорили план заходів на найближчі вихідні, а також основні проблемні моменти, які можуть виникнути під час поминальних днів.

«У зв’язку з ускладненням епідситуації щодо захворюваності ми прийняли рішення закрити кладовища для відвідування. Це рішення не стосується проведення поховань відповідно до встановлених норм. В сьогоднішніх умовах необхідно здійснювати всі можливі протиепідемічні заходи задля попередження можливості розповсюдження коронавірусної інфекції», – сказав Ігор Сапожко.

В ході наради також вирішили розгорнути пости охорони громадського порядку та узгодили схему їх розташування. Правоохоронці чергуватимуть біля міських цвинтарів в посиленому режимі.

До речі, кладовища для відвідувачів закриють не лише у Броварах, а й у всій Київській області. Таке рішення 17 квітня ухвалила Київська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом в.о. голови КОДА Василя Володіна.

Як пом’янути своїх рідних

Священнослужителі зазначають, що під час поминальних днів в храмах країни будуть проводитись поминальні богослужіння, але тільки в присутності духовенства і церковного хору.

Миряни мають можливість протягом тижня передати в храми записки з іменами людей, за кого треба відправити панахиду. Та краще це зробити не особисто, а передати інформацію священикам онлайн.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ