БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.34

Задимлення в Броварах та Києві: що горить та що робити?

З учорашнього вечора до пилової бурі, котра зачепила Бровари й столицю, додалися поновлені пожежі у Житомирській області та Зоні відчуження. Північно-західний вітер поніс продукти горіння у напрямку столиці та не оминув і наше місто. А отже, до і без того забрудненого пиловою бурею повітря додалися ще й продукти горіння, тож у домівках багатьох мешканців Києва та області навіть при закритих вікнах відчувається запах диму.

Те, що повітря насичене димом з пожеж у Зоні відчуження, вчора ввечері підтвердило Управління з питань цивільного захисту КМДА. При цьому, впадати у паніку не варто, адже радіаційний фон в столиці перебуває у межах норми: 0,14 мікрозівертів при нормі 0,30. Разом з тим, у повітрі зафіксовано значне перевищення формальдегіду та діоксину азоту (це і є продукти горіння). Їхня концентрація доволі висока, адже через це вчора Київ очолив список світових міст з забрудненим повітрям.

ecologiya1

Враховуючи поточну ситуацію, фахівці закликають:

- Підвищувати вологість повітря у домівці;

- Обмежити перебування на відкритому повітрі;

- Тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці;

- Відкриваючи вікна, завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;

- Користуватися системами кондиціонування та очищення повітря;

- Регулярно проводити вологе прибирання;

- Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Зокрема, варто пити підсолену і мінеральну лужну воду, кисломолочні напої, соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Якщо ви відчуваєте, що ваше самопочуття погіршилося на фоні задимлення, рекомендується телефоном звернутися до сімейного лікаря.

Щодо пожеж у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення – ДСНС України спрямовує усі свої засоби та сили на їхнє оперативне гасіння.

ecologiya

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ