БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.38

Як знайти роботу на карантині?

Лише за перші два тижні карантину кількість шукачів роботи збільшилась на 60%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, - про це повідомляє всеукраїнська платформа пошуку роботи Хед Хантер. Броварський центр зайнятості також відмічає цю тенденцію. Лише за минулий тиждень кількість безробітних у місті зросла майже на 100 чоловік, і сьогодні складає 828 осіб. На противагу їм, кількість пропозицій роботодавців скоротилась удвічі, та складає 447 вакансій по броварському регіону. Якщо вам довелось втратити роботу, «Громадський ревізор» закликає не впадати у відчай, і пропонує до уваги алгоритми пошуку нової.

Скористайтесь послугами БЦЗ

В умовах домашньої ізоляції та перекриття транспортного сполучення, у вас є два варіанти. Перший: знайти роботу у вашому місті, щоб можна дійти пішки, якщо немає авто, або скористатись трансфером. Тут вам стане в пригоді Броварський міськрайонний центр зайнятості, адже всі найсвіжіші вакансії по регіону – саме у них. На період карантину БЦЗ регулярно оновлює перелік наявних пропозицій, та виставляє їх на своїй сторінці у Фейсбук, а також поширює в місцевим ЗМІ. Переглянути перелік вакансій можна на сайті центру зайнятості www.dcz.gov.ua, або отримати довідку за телефонами (045 94) 6-11-61, 6-63-35.

Директор центру Максим Вітер повідомляє: «Хоч, за період карантину кількість вакансій зменшилась, а шукачів роботи навпаки – зросла, робота є. Довкола Броварів багато логістичних складів, які постійно потребують працівників, розширює штат та відкрила нові вакансії «Нова пошта», потребують робітників продуктові супермаркети, тощо. Хто шукає – той знаходить!»

Портали з пошуку роботи

Другий варіант: шукати роботуна альтернативних ресурсах . Для цього найкраще користуватись порталами з пошуку роботи, як-тоwww.work.ua, www.rabota.ua, www.hh.ua та багато інших.

На сучасних ресурсах є додаткові налаштування для пошуку, де ви можете відразу обрати спеціальність, умови роботи, рівень заробітної плати, тощо. Крім того, на цих сайтах можна знайти багато пропозицій працювати віддалено, тобто з дому. В умовах карантину – це найкращий варіант.

Також добре шукати роботу через соцмережі та відповідні групи, наприклад, у Фейсбук є такі: «Робота з дому», «Краща робота для кращих людей», «Краща робота в Броварах». Можна зробити пост на власній сторінці у соцмережах, з повідомленням про пошук роботи та ваші досягнення і попросити друзів поширити інформацію у себе на сторінці або порекомендувати вас, як спеціаліста.

«Сарафанне радіо»

У пошуках роботи не варто обмежуватись лише онлайн ресурсами. Практика доводить, що найкраще шукати роботу використовуючи власні зв’язки. Обдзвоніть та проінформуйте родичів і друзів, що шукаєте роботу. Відразу опишіть основні критерії пошуку та вимоги, зробіть акценти на своїх професійних навичках. «Сарафанне радіо» працює досить ефективно, тож велика вірогідність, що хтось згадає про ваш запит коли йому трапиться почути або побачити відповідну вакансію.

Приведіть резюме у відповідність

Якщо ви вже зайнялись пошуком роботи, варто оновити ваше резюме (або створити, якщо досі не маєте). Хочете на карантині працювати з дому, або готові до тимчасової проектної роботи? – неодмінно вкажіть про це. Встигли пройти за час домашньої ізоляції додаткові курси? – додайте рядок у графу: «Додаткова освіта та навички». Для роботи з дому вам обов’язково знадобиться власний ПК або ноутбук достатньої потужності, смартфон, як додатковий засіб для оперативної комунікації, та стабільний вай-фай. Зважайте на це, коли подаєтесь на подібні вакансії.

Онлайн співбесіда

Велика вірогідність, що під час карантину співбесіда у вас буде онлайн. Якщо роботодавець пропонує співбесіду в офісі, запропонуйте йому цей варіант та поясніть, що дотримуєтесь карантинних обмежень, турбуєтесь про безпеку оточуючих. Це може не лише вберегти ваше здоров’я, але додати «балів» в очах майбутнього роботодавця, як відповідальної людини.

Завантажте собі комунікатор та заздалегідь зареєструйтесь у ньому. Можна перепитати роботодавця яким саме комунікатором користуються в компанії для відеотрансляцій та спілкування і завантажити саме його. Деякі компанії надсилають посилання-запрошення до відеоспівбесіди на пошту. Найпопулярнішими комунікаторами сьогодні є: Skype, Viber, Facebook-massenger, Zoom. Якщо у вас буде один, а краще декілька з них – цього має бути досить.

Ретельно підготуйтесь до співбесіди

Приведіть у відповідність свій зовнішній вигляд: охайна зачіска та одяг, відповідно нагоди – ефект першого враження ніхто не відміняв. Не забудьте підготувати кімнату для співбесіди. Немає можливості вийти в окрему кімнатуабо лишитись на одинці під час розмови з роботодавцем? Завчасно попросіть ваших домашніх не відволікати та не заважати вам на час прямого включення.

На співбесіді потрібно не лише розповісти про власний досвід та досягнення, але й підготувати питання про компанію, ваші службові обов’язки, особливості організації віддаленої роботи тощо. І головне: якщо ви досі не мали досвіду співбесіди онлайн, не хвилюйтесь! По-факту це навіть простіше, ніж звичайна співбесіда, адже ви будете «включатись» прямо з дому, а «вдома і стіни допомагають», як-то кажуть.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ