БРОВАРИ +12
НБУ USD 28.29

Інсулін та інші ліки – з доставкою!

Деякі категорії громадян, котрі мають хронічні захворювання під час епідемій опиняються в групі підвищеного ризику. Таким хворим потрібно особливо відповідально ставитися до свого здоров’я, адже будь-яке нове захворювання вони будуть переносити тяжче та мати ускладнення. Зокрема, до групи підвищеного ризику належать пацієнти, хворі на цукровий діабет. Як їм отримати ліки, не наражаючись на небезпеку під час карантину – далі у матеріалі «Громадського ревізора».

 Чому коронавірус так небезпечний для діабетиків?

За даними МОЗ, більшість пацієнтів з цукровим діабетом переносять коронавірус у доволі важкій формі. Таким хворим найчастіше потрібна саме госпіталізація, а не самоізоляція. Здебільшого, навіть для того, аби лікар міг постійно контролювати перебіг захворювання пацієнта.

До того ж, серед симптоматики цукрового діабету – різке зниження імунітету. Це означає, що у такого пацієнта буде набагато більше шансів підхопити вірусне захворювання. А отже, діабетикам як нікому потрібно дотримуватися карантинних обмежень.

Інсулін з доставкою додому

Сьогодні більшість хворих на цукровий діабет отримують інсулін безкоштовно від держави. Якщо ж препарат потрібен дороговартісний, пацієнт має можливість придбати його з невеликою частковою доплатою.

Міська рада Броварів розуміє усі ризики, які зараз лягли на плечі хворих на діабет. А отже, було ухвалено рішення, згідно якого ті, хто отримують інсулін безкоштовно, мають можливість отримати його з доставкою прямо додому.

Для цього пацієнтові потрібно:

- Зателефонувати до «Контакт-центру» за телефоном;

- Залишити заявку на отримання препарату;

- Узгодити з представником «Контакт-центру» місце отримання інсуліну (тобто зазначити адресу свого проживання).

Після того, як заявку буде оформлено, з пацієнтом зв’яжеться відповідальна за доставку препарату особа, яка й привезе ліки йому додому. Важливо, що препарат буде доставлено до під’їзду пацієнта (тобто він матиме спуститися та забрати свої ліки).

Інсулін з доплатою – в Броварській лікарні

Дещо інакше буде організовано процес отримання інсуліну для пацієнтів, які отримують його з частковою доплатою. Для цього хворі повинні будуть звернутися безпосередньо в Броварську багатопрофільну клінічну лікарню.

Доктор медичних наук, Заслужений лікар України, автор та координатор схеми карантинних заходів у ББКЛ Олександр Кулик зазначає: «Для таких пацієнтів з 9 до 12 забезпечений окремий коридор через Центральний контрольно-пропускний пункт медичного містечка (центральні ворота). Оскільки ми знаємо, що у пацієнтів з цукровим діабетом різко знижений імунітет, на цьому коридорі не буде нікого іншого з пацієнтів. Для безперешкодного проходу слід пред’явити рецепт чи інший документ що підтверджує скерування за інсуліном, а також документ, що підтверджує особу пацієнта».

Доставка інших препаратів

Підкреслимо, що адресна доставка препаратів для людей, які отримують їх безкоштовно по Міській програмі забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами на 2020 рік, продовжує виконуватися в звичному режимі. Так, броварчани можуть замовити у свого сімейного лікаря безкоштовну доставку потрібних ліків.

Як зазначав Директор КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Кравцов «Більшість пацієнтів-учасників програми є онкохворими, лежачими пацієнтами, мають хворобу Паркінсона тощо. Ліки та медичні засоби для них будуть замовляти в аптеках та доставлятись до дому.Термін отримання препаратів буде прямо залежати від аптечних поставок. Зазвичай мова йде про 3-5 днів.».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ