БРОВАРИ +26
НБУ USD 28.27

Чистий четвер для чистих справ і думок

Сьогодні, 16-го квітня православні українці святкують Чистий четвер – свято, коли починають готуватися до Великодня. У цей день важливо приділити увагу не лише своїй оселі та чисто прибрати кожен її куточок, але навести лад у думках та почуттях, позбутись негативу та відновити рівновагу, налаштуватись на добро.

Біблійна передісторія цього свята пов’язана з останнім днем Ісуса Христа напередодні арешту. Тоді Він зібрав всіх учнів на Тайну вечерю, омив їм ноги та повідомив звістку, що скоро його зрадять. На вечері вони з учнями переломили хліб та пили вино з рук Його - це переросло у Таїнство Євхаристії, причастя.

В українській традиції важливо у чистий четвер стати до схід сонця та омитись водою, це символізує очищення від гріхів та дарує здоров’я на весь рік. Після того вже наводили лад у домівці, мили вікна, підлогу. А коли й оселя була чиста, хазяйки брались до приготування великодніх страв: пекли паски, запікали м’ясо, фарбували яйця. Традиція зазначала обов’язково все робити у такому порядку, адже пекти паски у неприбраному домі ніяк не можна.

«Громадський ревізор» вітає всіх броварчан із Чистим четвергом, бажає віднайти світло та радість у собі, не піддаватись на страхи й паніку, і вірити у найкраще для всіх нас. До привітань напередодні Великодня долучились Глави броварських церков, їх відео звернення пропонуємо вашій увазі:

Відеозвернення настоятеля парафії Пресвятої Богородиці Православної Церкви України Михайла Лесюка

Відеозвернення настоятеля парафії Трьох Святителів Української Греко-Католицької Церкви Олега Панчиняка

Відеозвернення настоятеля Храму Святих апостолів Петра і Павла Української Православної Церкви протоієрея Олександра Левчука.

Відеозвернення настоятеля парафії Святого апостола Іоанна Богослова Української Православної Церкви протоієрея Іоанна Мисіва

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ