БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.27

Як стати на облік до сімейного лікаря під час карантину?

Чим швидше почала поширюватися епідемія коронавірусу, тим більше люди почали цінувати медиків та поважати їхню працю. Саме від цих спеціалістів залежить життя пацієнтів в усьому світі. За розробленим алгоритмом, той, хто має симптоми чи підозру на захворювання COVID-19 повинен якомога швидше телефоном звернутися до свого сімейного лікаря. Однак що робити тим, хто за якихось причин не уклав з ним декларацію? Чи можна це зробити в умовах карантину? «Громадський ревізор» знайшов відповіді на ці питання.

Укладання декларацій ніхто не скасовував

ОчільникБроварського міського центру первинної медико-санітарної допомогиІгор Кравцов повідомив, що укладання декларацій на період карантину ніхто не скасовував. Тобто пацієнти точнісінько так само можуть обрати собі сімейного лікаря та записатися до нього на облік. Втім, є одне «але»: попередньо потрібно зателефонувати обраному фахівцеві, аби він призначив час відвідування.

«Під час епідемії амбулаторію не слід сприймати як повністю безпечне місце. Якщо здорова людина прийде до кабінету лікаря без попереднього призначення часу зустрічі, їй доведеться посидіти в черзі, де можуть бути пацієнти, від яких можна заразитися. Тому і варто робити попередній дзвінок» - підкреслив Ігор Кравцов.

Питання можливості укладання декларацій дистанційно також неодноразово обговорювалось. Одначе, наразі це неможливо, бо ж кожен пацієнт має поставити на відповідному договорі свій підпис, а значить, для цього потрібно бути присутнім особисто. З документів з собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код. Окрім того, потрібно обов’язково взяти мобільний телефон, аби продиктувати код, що буде необхідним для завершення реєстрації. Не забудьте отримати й номер телефону лікаря для зворотного зв’язку.

Дізнатися, який саме лікар ще не набрав максимальну кількість пацієнтів та отримати його номер телефону, можна на офіційній сторінці «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» у фейсбуці, на його офіційному сайті brovmedcentr.in.ua. Можна також зателефонувати до амбулаторії сімейної практики медицини (ред. - телефони див. на стор. 8).

Чи вистачає лікарів?

За словами, Ігоря Кравцова, сімейних лікарів, які ще не набрали максимально можливу кількість пацієнтів, поки що вистачає. Одначе, зважаючи на те, що підписна кампанія до сімейного лікаря діє вже 2 роки, то більшість броварчан вже уклали декларацію (а до того ж є ще й немісцеві, бо ж лікаря можна обирати у будь-якому населеному пункті), вільні лікарі є не в усіх амбулаторіях.

«Я хочу попередити населення, яке тільки збирається укладати декларації. Якщо ви проживаєте, приміром, в районі Пекарні, а вільний лікар є на Олімпійський, на жаль, вам вже доведеться підписувати декларацію саме з ним, бо на тій же Пекарні вже не лишилося доступних сімейних лікарів. Нічого страшного в цій ситуації немає: ви ж не будете їздити до амбулаторії щодня, і тим паче, більшість питань зараз легко вирішуються дистанційно. Привчайтеся спілкуватися з сімейним лікарем саме телефоном!» - наголосив Ігор Кравцов.

До того ж, Кравцов підкреслює, якщо лікар за якихось причин буде відмовлятися давати свій мобільний, пацієнт може телефонувати в адміністрацію БМЦПМСД: «З таким спеціалістом ми будемо розмовляти жорстко. На те він і сімейний лікар: якщо уклав декларацію з пацієнтом і отримує за це відшкодування від держави, значить і свої обов’язки він має виконувати повною мірою».

Допомогу нададуть усім

Ігор Кравцов зауважує, якщо навіть у пацієнта немає декларації, сімейні лікарі йому все одно нададуть медичну допомогу. Але в такому випадку у хворого не буде електронного направлення на вторинний рівень, не буде електронного рецепту тощо. За прийом «вузького» спеціаліста йому доведеться заплатити 49 гривень (ця сума встановлена Національною службою здоров’я).

Отже, укласти декларацію з сімейним лікарем можна навіть під час карантину. Лише пам’ятайте про власну безпеку та попередньо обговорюйте час прийому особисто з обраним спеціалістом.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ