БРОВАРИ +11
НБУ USD 28.38

Весняний дим: у приватному секторі знову палять листя

Рання весна та карантин, що змушує перебувати господарів вдома, вигнали мешканців приватного сектору впорядковувати свої подвір’я. Хазяйнувати - то справа хороша, якби щосезону ми не повертались до теми спалювання листя, сухого бадилля городини тощо. Вранішні та вечірні сутінки Броварів змішуються з димом, що простягається з приватного сектору та отруює весняне повітря, якого і так замало нам дістається з прочинених вікон квартир.

Почастішали скарги на задимлення в соцмережах, знову почали скаржитися на Контакт-центр. На це, звичайно, має відреагувати управління інспекції та контролю БМР. Традиційно щоосені та щовесни вони організовують рейди приватним сектором аби штрафувати порушників.

З цим питанням «Громадський ревізор» звернувся до начальника відділу контролю за станом благоустрою, Михайла Черняка: «Наступного тижня маємо в планах відновлення рейдів по приватному сектору. Виїзди, надання приписів на сплату штрафів – все як звичайно. Якщо надходитимуть скарги на Контакт-центр, будемо реагувати на них також. Єдине, хочеться зазначити, що на наше управління зараз покладені додаткові навантаження через карантинні заходи по місту, тож досить важко виділяти людей на рейди. Тому ми будемо дуже вдячні, якщо містяни приватного сектору проявлять свідомість не лише тим, що лишатимуться вдома, але не будуть отруювати іншим повітря відходами від спалювання».

Для тих хто ще не усвідомив шкідливість від паління листя й брухту, наведемо кілька фактів:

1. При спалюванні листя у легенях осідають мікрочастинки пилу (до 9 кг частинок на 1 тонну спаленого листя) та чадного газу, що блокують постачання кисню до тканин

2. Вдихання диму зменшує опір організму до інфекційних захворювань

3. При згоранні листя в повітря виділяється бензопірен, який може стати причиною онкохвороб

4. Діоксид азоту, як продукт спалювання, є причиною отруєння, подразнення тканин, загального ослаблення організму людини

5. 1 година біля багаття з листям дорівнює 5-ти годинам перебування на завантаженій автотрасі за рівнем шкідливих газів

6. Вуглекислий газ, що виділяється при спалюванні, посилює парниковий ефект та спричиняє потепління клімату

7. Згорання листя завдає непоправної шкоди ґрунтам, порушує їх мікроклімат та зменшує родючість

Хочеться також зазначити, що найбільше дим шкодить тим, хто палить багаття, адже вони безпосередньо знаходяться в епіцентрі задимлення. Для кого екологічні фактори і власне здоров’я також не є аргументом, нагадаємо, що заборона спалювання листя в Україні прописана на законодавчому рівні та існує адміністративна відповідальність за порушення Закону.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ