БРОВАРИ +8
НБУ USD 28.34

Позачергова сесія міськради: 6,5 млн. на медицину одноголосно

Сьогодні, 3 квітня, Броварська міська рада зібралася на позачергову сесію. Перед тим, як перейти до регламентованого порядку денного, міський голова, Ігор Сапожко, розглянув декілька найважливіших для міста питань та розповів про поточну ситуацію у нашому місті.
 
«Громадський ревізор» наводить до уваги читачів повну версію промови мера та найголовніші підсумки сесії.
 
Розпочав мер з того, що нині головною проблемою всього світу є коронавірус. Він не обирає ні прізвища, ні посади – з ним може зіштовхнутися будь-яка людина.
 
Деякі депутати відставили життєдіяльність міста та не прийшли на засідання. Дуже добре зараз сидіти вдома, вживати відповідних заходів, створювати пости в соцмережах та давати людям рекомендації Але в мене є прохання до усіх депутатів: перед тим, як щось писати, все ж потрібно поцікавитися ситуацією в нашому місті, порадитися, подумати та поспілкуватися.
 
Що відбувається в місті Бровари та районі? Перш за все я хочу подякувати тим  підприємствам, які дуже швидко відреагували на ситуацію, що склалася. Як ми всі знаємо, засоби індивідуального захисту зараз придбати фактично неможливо навіть через інтернет-ресурси. І це проблема всієї України. До того ж є нестача кадрів, організаційні недоліки, проблема з відповідальністю певних осіб.
 
Київською обласною адміністрацією розроблено план стосовно COVID-19, де було визначено, що лікарня у Білій Церкві має стати основною для обсервації людей з підозрою на коронавірус. Одначе жодного броварчанина, жодного мешканця нашого району екстрена медична допомога відмовилася везти до білоцерківських медзакладів. Ми були змушені консолідуватися та зробити усе можливе для лікування таких пацієнтів. Зараз Бровари мають розраховувати лише на самих себе, а не на державу чи МОЗ. 
 
Коли у нас була перша захворіла на COVID-19, 21-річна дівчина, у нашій лікарні надали їй відповідне лікування, за що я дякую нашим медикам та інфекціоністам. Зазначу, що Всесвітня організація охорони здоров’я має певний список ліків, призначених для лікування коронавірусу. У нас, в Україні, з цих усіх препаратів немає жодного. До речі, за нашими підрахунками, один важкий хворий на коронавірус буде обходитися броварській лікарні приблизно в 12 тисяч гривень.
 
Завдяки допомозі броварських підприємців ми організували медичне містечко на території лікарні. Це було зроблено для того, щоб не повторити помилок, котрих припустилися Італія та Іспанія. В цих країнах почали госпіталізувати хворих в легкому стані, після чого не залишилося місць для лікування тяжких пацієнтів. У ББКЛ створили 4 коридори, щоб розвести потоки хворих та лікарів, щоб вони між собою мінімально пересікалися.
 
Я дуже вдячний Богові, що у нас є такий лікар, як Олександр Кулик. Саме по його рекомендаціям було розроблено медичне містечко. Незважаючи на те, що переклад протоколів ВОЗ наше Міністерство охорони здоров’я затвердило лише вчора, пан Кулик та директор ББКЛ Валентин Багнюк дотримувалися їх вже кілька тижнів.
 
Зараз я чую багато нарікань щодо черг у медичному містечкові. Разом з тим, за підрахунками, щоденно до нього приходить близько тисячі пацієнтів. Із них більша половина має легкі симптоми та повинна лікуватися у сімейних лікарів. Декларацію при цьому заключив лише кожен другий такий пацієнт. І разом з тим кожен такий пацієнт жодного разу до сімейного лікаря не звертався.
 
Протиепідемічні заходи мають кілька етапів. Перший – не допустити потрапляння коронавірусу в країну (ми його вже пропустили). Другий, на якому ми знаходимося – мінімізувати його розповсюдження: змусити хворих в легкій формі сидіти вдома та вживати загальних карантинних заходів. Карантин – це не канікули. Треба за можливості перебувати вдома, а не гуляти на вулиці. Третій – це вже пандемія, зупинити яку буде дуже важко. 
 
Ми забезпечили першочергово необхідними речами й екстрену швидку допомогу. Одначе, вона фінансується з обласного бюджету, з якого на неї виділили 120 млн. грн. Разом з тим працівники відмовляються робити виїзди, бо їм не вистачає палива, захисних костюмів, масок тощо. За це теж має хтось понести відповідальність!
На балансі лікарні є 14 апаратів штучної вентиляції легень. Я дякую підприємцям, які допомогли придбати власним коштом один з них. До того ж, ми переформатовуємо терапевтичне відділення на прийом хворих на коронавірус. Я дякую всім, хто долучився до цього процесу.
Найважче зараз доводиться первинній ланці медицині, адже в людей зараз панічні настрої, а кількість звернень значно збільшилася. Зауважу, що й тестів нам вистачає, але остаточний діагноз може встановити лише лабораторний тест.
 
Також до вирішення проблем з коронавірусом долучаються волонтери й прості містяни. Наприклад, деякі підприємства забезпечують малозахищене населення продуктовими наборами. Ми не змушуємо когось працювати примусово: приміром, з 32 шкільних  медичних працівників до забезпечення функціонування медичного містечка долучилося двоє. На онлайн-нараді до нас звернувся вчитель 2-ї школи, який запропонував допомогу у зборі коштів для того, аби придбати щось для лікарні. 
 
Коли розпочалася війна у 2014 році, волонтером був чи не кожен. Сьогодні ситуація не менш страшніша за війну. Однак сьогодні коли хтось пропонує допомогу, йому доводиться зіштовхуватися зі справжнім негативом. Мені прикро, що люди, котрі намагаються допомогти, мають вислуховувати критику на свою адресу, зокрема, від депутатів, котрі навіть не з’являються на засідання. 
 
Мене звинувачують в тому, що я перевищив свої службові повноваження, щодо відтермінування підписання договорів з управляючими компаніями по комунальним послугам. Тим самим  ми, фактично, лишили в силі старі комунальні тарифи ще на кілька місяців. Верховна Рада 30 березня внесла зміни до законодавства, де також зазначено про це відтермінування. Я не хочу виправдовуватися. Я розумію, що багато хто залишився без роботи і не може платити на новими тарифами.
 
Сьогодні моє головне завдання – зробити усе можливе, аби врятувати людські життя. Мені часто закидають перевищення службових повноважень, але якщо сьогодні держава не може стовідсотково забезпечити лікарів усім можливим, ми маємо об’єднатися та докладати максимум можливих зусиль».
 
Після звіту міського голови, депутатський корпус приступив до розгляду питань порядку денного.
 
Першим питанням депутати розглянули подання управління  з питань комунальної власності та житла щодо зменшення розміру орендної плати для орендарів комунального майна на період карантину.
 
Даним рішенням пропонується на період карантину запровадити наступне:
1. Всім орендарям встановити орендну плату за використання комунального майна територіальної громади міста Бровари на постійній основі, у розмірі 1% від встановленої орендної плати у договорі оренди.
 
2. Звільнити від сплати орендної плати орендарів, які подадуть до центру обслуговування «Прозорий офіс» письмову заяву про застосування форс-мажорних обставин та сертифікат про форс-мажорні обставини виданий у відповідності до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні». В іншому випадку орендна плата залишиться у розмірі 1%. 
 
Реалізація даного проєкту рішення дозволить зменшити фінансове навантаження на орендарів комунальної власності у зв’язку з обмежувальними заходами спрямованими на запобігання поширення коронавірусу COVID-19.
 
Друге питання, яке винесено управління комунальної власності стосувалось безоплатної передачі в комунальну власність територіальної громади міста 9-ти квартир від в новобудовах ТОВ «Альянс Новобуд». Нагадаємо, що на початку березня міський голова вручив 9 ордерів на ці квартири особам, які роками чекали в черзі на отримання житла.
 
Інші питання стосувались додаткового фінансування медичних закладів міста. Загальна сума фінансування склала 6,5 млн. грн.
Зокрема, програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру додали заходами, які передбачають протидію COVID-19: 
 
•створення запасу противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту, тест-систем, дезінфекційних та антисептичних препаратів тощо.
•створення медичного містечка протидії COVID-19 на території ББКЛ з облаштуванням зон санітарно-епідеміологічного контролю, дезінфекції та інше. 
 
На ці заходи виділили 1 млн. 360 тис. грн. Дане Рішення представляв до розгляду новий начальник відділу з питань надзвичайних  ситуацій – Василь Бецко. Попередній очільник відділу, Петро Приказчик, пішов на заслужений відпочинок – пенсію. 
 
Відділу охорони здоров’я збільшили фінансування на 4,5 млн. грн. З них для потреб КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» виділили 4,1 млн. грн. на закупівлю ліків, виробів медичного призначення та покращення надання медичної допомоги та 910 тис. грн. на закупівлю медичного обладнання. Ще 340 тис. грн. додали на підтримку КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». 
 
Додаткові кошти на медицину виділили за рахунок перерозподілу коштів бюджету. Зокрема, перенаправили зекономлені за час карантину кошти на харчування та енергоносії закладів освіти, а також зменшили видатки виконавчому комітету БМР. 
 
Оскільки підписання договорів з Управляючими компаніями було відтерміновано до літа, додаткового фінансування від споживачів послуг ЖЕК-и найближчим часом не отримають. Крім того, на ЖЕКи сьогодні покладено додаткові обов’язки щодо проведення дезінфекції житлового фонду. Тож депутати проголосували за збільшення видатків Управлінню ЖКГІТ на 500 тис. грн., які розподілили на 5 управляючих компаній по 100 тис. грн. кожній. 
 
На завершення засідання сесії депутати проголосували за продовження договорів оренди земельних ділянок та інші питання, подані відділом земельних ресурсів.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ