БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.37

Тести на коронавірус: наскільки вони є необхідними?

Сьогодні, коли весь світ охопила пандемія коронавірусу, багато хто й досі не знає, як саме проходить лікування цього захворювання. Хтось боїться лікарень як вогню й готовий, скоріше, пройти терапію вдома, а комусь навпаки здається, ніби зараз навіть зі звичайною застудою краще піти на стаціонар та необмінно зробити тест на наявність COVID-19.

До лікарів – лише телефоном!

Директор КНП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Кравцов вкотре наголошує, що за будь-яких симптомів захворювання необхідно негайно зателефонувати до свого сімейного лікаря.

«Тестування проводиться лише тоді, коли у людини є для цього показання: ускладнене дихання, висока температура, яка тримається кілька днів тощо. Є експрес-тест, який може показати попередні результати, і якщо вони будуть позитивними, то в пацієнта візьмуть біологічний матеріал та відправлять його на лабораторне дослідження», - розповів Ігор Андрійович.

За рекомендацією МОЗ сьогодні є дві підстави, за яких вам зроблять тестуватися на коронавірус: наявність симптомів та контакт з інфікованою людиною. Тобто, просто за бажанням пацієнта, тест ніхто не зробить. Хіба що в приватній лабораторії.

Крім того, навіть позитивний результат експрес-тесту не є підставою для постановки діагнозу. Справа в тому, що швидкі тести виявляють антитіла в крові, які виробляються як відповідь на коронавірус.А антитіла як правило з’являються не одразу.

«Лабораторна діагностика (тест-система ПЛР) є єдиним ефективним і достовірним способом встановити діагноз.Навіть позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку. Такий результат обов'язково перевіряється лабораторно», - повідомляють в Центрі громадського здоров’я.

Чи є якась специфіка у лікуванні коронавірусу?

Втім, який би результат не продемонстрували тести, лікувати коронавірус будуть точно так само, як і ГРИП, застуду чи запалення легень. Тобто, протокол лікування буде симптоматичним та залежатиме від стану хворого.

Але найперше – потрібна самоізоляція. Ніяких специфічних ліків, розроблених саме для лікування COVID-19, не існує. Наразі вчені та медики різних країн намагаються створити вакцини від цієї інфекції, однак тільки на їхнє тестування піде від кількох місяців до року. А перша вакцина може з’явитись не раніше ніж через півтора роки.

Виходить, що тести допомагають лише прослідкувати за масштабами розповсюдження хвороби. І від їх результату методика лікування не зміниться. Зміниться лише статистика.

У будь-якому випадку, рішення щодо госпіталізації чи домашньої ізоляції хворого на грип, застуду, чи коронавірус буде ухвалено залежно від його самопочуття. Тим, кого будуть лікувати вдома, Ігор Кравцов надає наступні поради: «За можливості ізолюйтеся в окрему кімнату. Усі члени родини мають носити захисні маски. Одяг хворого потрібно окремо прасувати, а речі, з якими він контактує – дезінфікувати. Пийте більше рідини: теплу воду чи компоти до трьох літрів день. Якщо ж температура надто висока і людина переносить її важко – вживайте парацетамол. Втім, за будь-яких ускладнень, звертайтеся до лікаря або викликайте невідкладну допомогу».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ