БРОВАРИ +10
НБУ USD 28.27

Потрапили у «жорнова» соцмереж

Інколи буває, що невеличка неточність, недостовірність інформації призводить до великих і неприємних наслідків. Так трапилось з родиною Валерія (з етичних міркувань, ми не вказуємо його прізвище). Вони з дружиною повернулись з-за кордону та звернулись до лікарні з підозрою на коронавірус. Як і чому вони потрапили під «колеса» громадського осуду, читайте далі у матеріалі «Громадського ревізора».

Валерій розповів нам, що у понеділок вони з дружиною повертались з Андори, трансфером через Іспанію, а звідти - літаком до України. По прильоту дружина поскаржилася на нездужання, температура була 37,2. Вони пам’ятали, що їхали через країну, де висока ступінь зараження, тож відразу почали реагувати на ситуацію та стали дозвонюватись до лікарів.

Спершу зателефонували до сімейного лікаря. Він відмовився їхати на виклик та порадив викликати швидку. Але швидка теж не поїхала – медики сказали, що не мають захисних костюмів. В результаті подружжя поїхало на власному авто до сімейної лікарки, яка в свою чергу направила їх до лікарні, в інфекційне відділення.

Там пару відразу прийняли, провели огляд, взяли в ОБОХ проби на коронавірус, які відправили до Києва. Дружина погано себе почувала, її госпіталізували, а Валерій почувався нормально, хоч його температура була 37,2. Лікарі самі йому запропонували вибір: залишитися в інфекційному, або відсидіти карантин вдома. Оскільки чоловіка особливо не турбувало невеличке підвищення температури, він від госпіталізації відмовився та пішов на домашній карантин.

Valera document

Вчора про ці події одне з броварських видань опублікувало інформацію щодо підозри на перше захворювання коронавірусом в Броварах. І просто написали: «Чоловік від госпіталізації і від відбирання проб відмовився». Здавалося б, одне речення, з невеличкою неточністю: «відмовився від проб» і просторами броварських груп понеслись ріки бруду та погроз у бік чоловіка і цієї пари взагалі.

Валерій говорить: «Я лікар-стоматолог, як медик знаю прекрасно, як поводитись у таких ситуаціях, про всі заходи безпеки – ми з дружиною всього дотримувалися. Пересувались до лікарні своїм авто, всюди були у захисних масках. Я разом з дружиною відразу здав проби на вірус. Сьогодні маємо результати – у нас обох вони негативні, тобто ми не хворі на коронавірус».

Та шлейф негативу, і часом навіть погроз у коментарях «диванних критиків» на Фейсбуці Валерія дуже засмучують. Він остерігається, що це може мати негативний наслідок для його бізнесу: «У мене невеличкий стоматологічний кабінет. Після приїзду, в той же день, я скасував всіх пацієнтів, аби не наражати на небезпеку. Але після тієї публікації на мене звалився шквал критики, ніби я загроза для суспільства та наражаю на небезпеку ледве не все місто! Зараз я можу стверджувати й довести, що це не так, і я би дуже хотів щоб цей потік негативу в наш бік припинився…»

Дуже сподіваємось, що цю публікацію побачать всі, хто причетний до цієї неприємної ситуації та вибачаться перед родиною Валерія. А ще хочеться сказати всім «диванним критикам»: не судіть, і вас не осудять!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ