БРОВАРИ +11
НБУ USD 28.27

ПРОФ FEST OK. Фестиваль професій у Броварському ліцеї

Не секрет, що сьогодні цінність професій прикладного характеру постійно зростає на ринку праці. Країні конче потрібні сантехніки, електрики, будівельники, муляри, кухарі – люди справи, спеціалісти та майстри. Власне, тому 25 лютого Броварський професійний ліцей організував для випускників шкіл Броварів та району молодіжний профорієнтаційний фестиваль «ПРОФ FEST OK»

За кілька десятків років ринок професій в Україні змінився докорінно. Безперечно, цьому сприяв технічний прогрес і розвиток інтернет-комунікацій, які породили величезну кількість нових спеціальностей та напрямків.Однак, перенасиченість ринку офісними працівниками день за днем знецінює роботу менеджменту середнього ґатунку, в той час, як робітничі професії постійно зростають у ціні.

ptu 2

Броварський професійний ліцей вирішив показати майбутнім випускникам шкіл, що не лише вища освіта – єдина ціль. Робітничі спеціальності, яким навчають у їхньому ліцеї, є надзвичайно затребуваними сьогодні. Саме про це був молодіжний профорієнтаційний фестиваль «ПРОФ FEST OK». Його відкрили невеличким перфоменсом у актовому залі студенти ліцею. Вони розповіли про свої спеціальності й показали, що навчання у стінах їхнього закладу може бути цікавим і корисним.

До повної зали школярів звернулась заступник директора з виховної роботи Оксана Пержинська: «Наш ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітничих кадрів, які цінуються нині по всій країні. Мені дуже хочеться вірити, що відвідавши наші професійні локації та навчально-практичні центри, у вас з’явиться бажання отримати спеціальність у робітничій професії. Адже професійна освіта – це ваша перша сходинка у житті, сходинка до успіху та реалізації.

Вже в травні ми розпочнемо прийом документів до вступу. Навчання в ліцеї на базі 9-ти класів триває три роки, паралельно з професією ви здобуваєте повну загальну середню освіту. Після 11-ти класів – термін навчання становить 1,5 роки. Навчання в нас безкоштовне, учні забезпечуються стипендією, а іногородні – гуртожитком».

ptu 3

Про реальний досвід роботи монтажників гіпсокартоних конструкцій розповідав гостям фестивалю керівник проекту термомодернізації будівель компанії «Баумік» Павло Горчинський. Він говорив, що в Україні взято напрямок на енергозбереження, і це виявило дефіцит певних професій. Наприклад, на кожного фасадчика сьогодні претендує близько 30-ти компаній, що автоматично означає високі заробітні плати фахівців (30-60 тис.грн./міс.) та забезпеченість для них робочими місцями.

Власне, схожа ситуація складається нині у багатьох робітничих спеціальностях. Ринок потребує професійних сантехніків, автослюсарів, монтажників устаткування, тощо. Всі ці професії (всього близько 10-ти різних спеціальностей) представлені у Броварському професійному ліцеї. Гості фестивалю могли ближче ознайомитись із ними на локаціях професій, які розташувались у холі навчального закладу. Там проходили майстер-класи з випікання млинців, оздоблення пряників, нанесення декоративної штукатурки, монтажу радіатора, та багато іншого.

Зацікавлена і жвава молодь переходила від однієї локації до іншої, ділились враженнями та фотографувалися на пам’ять. Сподіваємось, такі заходи допоможуть комусь віднайти свою професію, свій шлях у житті, адже так важливо займатись тим, що тобі подобається і своєю працею приносити користь суспільству.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ