БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.29

Чи будемо платити більше: українці отримали дві платіжки за газ

В останні дні місяця кожна родина вже традиційно оплачує комунальні послуги. В січні споживачів здивували дві квитанції за газ. Постало чимало питань: чому їх стало дві? як тепер платити? чи збільшиться сума до сплати? і так далі. «Громадський ревізор» вирішив розібратися з цією темою.

Дійсно, з 1 січня замість однієї квитанції на газ їх стало дві: перша – це оплата за обсяг спожитого газу, а друга – за послугу з його розподілу (доставки). Причиною нововведень стало прийняття державним регулятором НКРЕКП нової методики розрахунку плати за газ.

Варто зауважити, що нарахування за розподіл (доставку) газу не є новим платежем, адже користувачі «блакитного» палива і раніше за нього сплачували, оскільки дана послуга входила в загальний тариф за споживання газу (ред. – інформація про вартість доставки зазначалася в квитанції окремим рядком). Тож, отримавши дві квитанції, споживачі не сплачуватимуть більше. Разом з тим, з нового року доведеться сплачувати за послугу навіть тоді, коли газом не користувались. Квитанція за розподіл прийде в будь-якому випадку.

Розглянемо більш детально як будуть проводитись нарахування.

В одному рахунку, який приходить від ТОВ «Київоблгаз збут» споживачі будуть сплачувати як і раніше за фактично спожитий об’єм газу по показникам лічильника або відповідно до норми споживання у разі його відсутності за:

-         ринкову ціну газу (з 1 січня 2020 року вона становить 5500 грн/тис.куб.м без ПДВ);

-         торгову націнку 2,5%;

-         транспортування газу (з 1 січня 2020 року 124,16 грн/тис.куб.м без ПДВ)

-         ПДВ.

Таким чином в загальному за 1 м3 газу потрібно буде заплатити 6,91 грн.

Як і раніше, оплату за послугу слід проводити протягом 5 днів з моменту отримання рахунку. І лише у випадку, якщо ви споживали природній газ.

Другий рахунок виставляє АТ «Київоблгаз» за послугу з розподілу (доставки) газу. Нарахування проводяться виходячи з об’єму газу, який був спожитий за минулий газовий рік (ред. - розпочинається 1 жовтня і триває до вересня включно) помноженого на тариф.

Тариф на розподіл встановлюється НКРЕКП за поданням облгазів. В Київській області з 1 січня 2020 року він становить 0,94 грн/куб. м, а з 1 липня підвищиться до 1,09 грн./ куб. м.

Наприклад, в минулому газовому році ви спожили 52 куб.м. газу. Плату за розподіл вам нарахують в розмірі 48,88 грн. в рік. Далі її розділять на кількість місяців в році. Таким чином, щомісячно потрібно сплачувати по 4,07 грн.

Сума зовсім незначна, але її потрібно сплачувати щомісячно, незалежно від того споживаєте ви газ чи ні.

Крім того, потрібно пам’ятати про строки оплати. Встановлено, що за розподіл газу потрібно сплатити до 20-го числа кожного місяця. Якщо ви прострочили цей термін, то за кожен день прострочення доведеться сплатити подвійний тариф за розподіл.

Як повідомляється на сайті Броварської міської ради, зручніше та економніше платити за розподіл одразу на декілька місяців вперед. Таким чином можна зекономити на комісії банку, адже сума комісії цілком може бути більша, ніж сам платіж за послугу з розподілу газу за місяць.

Тож, радимо не зволікати та платити вчасно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ