БРОВАРИ +11
НБУ USD 28.31

22 січня Україна святкує День Соборності

Історичними передумовами цього свята стали дві визначні події: проголошення незалежності УНР, що відбулось завдяки підписанню 4-го Універсалу Центральної Ради 22 січня 1918 року, та рівно за рік (22.01.1919) - проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Не дивлячись на те, що на початку 20-го сторіччя Україні не вдалося здобути незалежність та зберегти єдність земель, це був реальний крок до об’єднання народу, який залишив значний слід у поколіннях.

Недаремно, на зламі радянської епохи у 1990-му році, бажаючи підкреслити єдність українців у той буремний час, саме 22-го січня люди влаштували «Живий ланцюг» між містами. Він простягнувся вулицями на багато сотень кілометрів, від Києва до Львова та Івано-Франківська. З того часу ідея «Живого ланцюга» стала доброю щорічною традицією. У столиці, наприклад, в цей день ланцюгом поєднують Лівий та Правий береги Дніпра. На державному рівні День Соборності набув статусу свята з 1999 року, за наказом президента.

У Броварах до свята також планують провести ряд тематичних заходів.
- Напередодні, 21 січня у Броварській міські дитячій школі мистецтв пройде концерт, присвячений Дню Соборності, о 17.00 годині.
- Святкування 22 січня розпочнеться з урочистого покладання квітів до пам’ятника Шевченка о 9.00 у Старому Центрі.
- О 14.00 за участю учнівської молоді міста відбудеться розгортання 40-ка метрового державного прапору на площі, біля міського культурного центру «Прометей».  
В цей день тематичні заходи пройдуть по всьому місту в закладах освіти, культури, бібліотеках, краєзнавчому музеї.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ