БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.38

Культурно-інноваційна платформа "ТепЛиця" відтепер має очільницю

Зовсім скоро в «Прометеї» планують завершити ремонтні роботи основного приміщення Комунального закладу клубного типу культурно-інноваційної платформи «ТепЛиця» - першого проєкту, створеному на запит броварської громади. 8-го січня, відбувся офіційний конкурс на заміщення посади директора цього закладу, за результатами якого перемогу отримала Олена Танчинець. «Громадський ревізор» зустрівся з новообраним директором «ТепЛиці» аби привітати з призначенням, дізнатись більше про Олену і розпитати, яких проєктів та заходів варто нам чекати на інноваційній платформі?

- Олено, вітаємо з призначенням на посаду! «ТепЛиця» - новий та неформатний проєкт для нашого міста. Чим вас зацікавила ця робота?

- Так сталось, моє щире бажання робити цікаві корисні для людей проєкти, 100%-во знайшло відображення у цій вакансії. Я й раніше займалась схожою діяльністю – працювала у дитячому клубі, де реалізовувала освітні та розважальні заходи для дітей. Потім працювала певний час зі шкільною аудиторією. Зараз моя аудиторія – ціле місто, масштаби зросли, але це не лякає анітрохи! Для мене віддавати важливіше, ніж отримувати – і це абсолютно щирий прояв моєї сутності.

- Розкажіть про ваше бачення роботи платформи.

- «Теплиця» працюватиме як простір, де можна презентувати та реалізовувати свої ідеї, знаходити однодумців і вдячних слухачів, а можливо й інвесторів – хто зна?! Там будуть зоновані приміщення для презентацій, віддаленої індивідуальної роботи, проведення зустрічей і переговорів – все обладнане сучасними технологіями, устаткуванням, зроблене для зручності людей.

Та приміщення поки в ремонті, а розпочати роботу ми плануємо вже зараз, адже «ТепЛиця» - це не стіни, а вільний простір. І мені дуже хотілося б долучити до його створення та роботи активну громаду міста, щоб у спільнодії народжувались нові ідеї, реалізовувались цікаві для городян проєкти. Такий собі хаб, що об’єднує активних та креативних броварчан, місце, куди можна принести задумку і знайти спосіб її втілення. Недаремно нашим кредо ми обрали: «Мрій. Проєктуй. Реалізуй».

- Простір «ТепЛиці» лише формується, але його філія «СвітЛиця» працює і має хороші результати

Так, «ТепЛиця» має сьогодні діючу філію – «Світлицю». Ми не розділяємо ці два проєкти, але вважаємо, що вони гармонійно взаємодіятимуть та доповнюватимуть один одного. «СвітЛиця» працює кілька місяців, має сформований колектив, пул успішно реалізованих проєктів і плани найближчого часу, тобто зараз - це потужний «потяг», який рухається повним ходом.

В нас представлена надзвичайно цікава інтерактивна екскурсія про Шевченка, яка користується попитом у дорослих і дітей, від школярів до наймолодших. Але «СвітЛиця» - це не лише про Кобзаря, це про любов до рідного краю, до мистецтва та творчості. Особисто я, позиціоную «СвітЛицю», як літературно-мистецький коворкінг, бо там проводяться літературні вечори, утворюються клубні формування й творчі гуртки. Думаю, найближчим часом вона має стати культурно-мистецьким осередком міста для броварчан.

- Поділіться планами на майбутнє

- Наші плани досить амбітні, розраховані не лише на наступний рік але й на кілька років вперед. Але далеко забігати не буду, розповім про заходи, які вже в роботі та можна очікувати в Броварах найближчим часом.

На базі «СвітЛиці» в лютому, на День закоханих, пройде літературно-музичний вечір для молоді. Зараз пишемо плани святкування «Колодія» або «Масниці» - вивчаємо українські традиції цього свята, його особливості в нашому регіоні. Також плануємо зробити у Броварах всеукраїнський фестиваль мотанок з Лесею Гронською (Леся Гронська - броварчанка, майстриня ляльок-мотанок, прим.редакції), запросити майстринь зі всієї України до нас, провести майстер-класи та просвітницькі заходи для городян.

Ще один амбітний та цікавий соціальний проєкт від «Світлиці» - це фотопроєкт «Катерина», який ми плануємо презентувати на всеукраїнський загал. У нього хочемо запросити фотографів, які через свої роботи покажуть актуальність проблем Шевченківської Катерини в сучасному суспільстві: ранні вагітності, юні матусі, покинуті діти…

У «ТепЛиці» плануємо відкривати бізнес-школу для підлітків, є попередні домовленості. До відкриття простору в «Прометеї», можливо, будемо проводити заняття у міській бібліотеці. Зараз також ідуть переговори з Європейською школою дизайну про архітектурний курс на платформі. Є плани стосовно створення осередку з навчання основам робототехніки та ІТ-дисциплін, занятть з іноземних мов і т. ін.

Маємо ідею проводити курси лекцій для батьків. Наприклад, як розмовляти з дітьми, щоб бути почутими, як знайти спільну мову з сучасним поколінням – це цікаво, і цього дуже не вистачає сьогодні: живого спілкування, інформації від спеціалістів, «з перших вуст», так би мовити.

- Проєкт створюється на бюджетні кошти. Але чи зможе він реалізувати все задумане лише за рахунок міста?

Так , «ТепЛиця» - громадський проєкт в який вкладаються серйозні фінанси з бюджету. Але розвивати його ми плануємо не лише за рахунок міста. Частина проєктів буде на волонтерських засадах і безкоштовною, але частину послуг в «ТепЛиці» мусимо зробити платними. Обіцяємо, що ціна буде доступна та прийнятна для загалу. Крім того, ми розглядаємо варіанти бартерного обміну з учасниками, наприклад: оренда приміщення в обмін на безкоштовне проведення кожного 5-го семінару для наших слухачів. Можливо, з часом нам вдасться долучити спонсорів, абощо. Маємо намір в майбутньому приймати участь у грантах – це ще одне джерело фінансування та розвитку проєктів платформи.

Зараз головне, аби броварчани дізнались та підтримали «ТепЛицю» і «СвітЛицю», повірили в нас, стали активними співучасниками й творцями нового простору. Нехай у Броварах стане світліше та тепліше від наших ідей, втілених у життя. Я вірю, що ми можемо це зробити разом!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ