БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.29

«У школі горить ялинка!» - навчальна евакуація на Торгмаші

Трагічні події в Одеському коледжі, що стали причиною загибелі 16-тьох людей – учителів та учнів коледжу, сколихнули всю країну. Всюди розпочалися ретельні перевірки заходів безпеки та протипожежної сигналізації, особливу увагу приділяючи освітнім та громадським закладам – місцям найбільшого скупчення людей.

Броварська міська рада також не лишилась осторонь. Ще на минулому тижні відбулось засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій в присутності всіх начальників управлінь виконкому, обговорювали стан пожежної безпеки у місті, стан технічних споруд цивільного захисту, заслуховували протоколи огляду навчальних закладів пожежною службою. Саме на комісії пожежниками було зазначено, що далеко не всі школи дотримуються належних заходів безпеки: захаращені евакуаційні виходи, завалені легкозаймистим брухтом горища, і т.д. На всі навчальні заклади після обстеження було надано приписи із зауваженнями до усунення. А після комісії, за розпорядженням міського голови, начальнику МНС було доручено провести у закладах освіти навчальні тренування із заходів протипожежної безпеки.

perevirka

«Громадський ревізор» долучився до одного з таких рейдів та поїхав з командою пожежників та МНС-ників на Торгмаш. Першим закладом на перевірку стала ЗОШ №2. Було дано учбову тривогу: загорілася ялинка у фойє школи, вона впала та перекрила один з основних виходів. Це сталось через кілька хвилин після дзвоника на урок.

Труднощі почались із самого початку. Чергова у фойє школи ніяк не могла збагнути що саме їй слід робити. Доки пожежники говорили: «У вас горить! Робіть щось!» Кілька хвилин пішло аби її переконати зателефонувати пожежникам, директору та дати сигнал тривоги по школі – три дзвінки підряд. Як виявилось згодом, сигнал був невірний (дзвінки мали бути довгі), і не всі з першого разу збагнули що то сигнал тривоги, довелось його повторити.

2school 6

Діти з вчителями покидали приміщення школи довго та неорганізовано. Деякі школярі взагалі відмовились виходити, посилаючись на чергування у столовій, абощо. Двері на виході зі школи, весь час закривались пружиною-доводчиком, гальмуючи потік учнів з приміщення «палаючої» школи. Під’їхала пожежна машина, пожежники з гідрантами зайшли до приміщення, «загасили ялинку», а вчителі та в.о.директора зібрались довкола МНС-ників отримувати зворотній зв’язок за результатами евакуації, яку ЗОШ №2 по факту провалила. У відповідь досить дивно звучали закиди від вчителів на кшталт «а чого ви нас не попередили?!» - ніби пожежа надсилає повідомлення…

2school 5

2school 4

2school 3

2school 1

Цього ж дня, аналогічна тренувальна евакуація відбулась у Гімназії ім.Степана Олійника. Гімназія, на противагу ЗОШ №2, проявила цілковиту організованість та з серйозністю поставилась до учбової тривоги з «палаючою ялинкою». Охоронець подзвонив пожежним, дав по закладу необхідний сигнал тривоги, зафіксував вихідні двері для вільного проходу. Діти організованими групками швидко виходили зі школи разом з вчителями. Звичайно, без зауважень від пожежників по результатах навчальної евакуації не обійшлось, але загалом воно було зараховане як задовільне.

himnaziya 5

himnaziya 3

himnaziya 2

himnaziya 1

Наприкінці обидва заклади отримали чіткі інструкції від службовців МНС, та контактні телефони, за якими заклади освіти зможуть домовитись із спеціалістами про проведення інструктажу для учнів та вчителів на випадок пожежі, чи іншої надзвичайної ситуації. А друга школа, після проведення навчань має повторно пройти тренувальні навчання, сподіваємось з другого разу у них все вийде.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 16 жовтня 2020, 13:32

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ