БРОВАРИ +10
НБУ USD 27

Конкурс директорів шкіл

Минулого тижня управління освіти БМР завершило прийом заявок від кандидатів на заміщення посад директорів шкіл, а з 11 грудня у приміщенні малого залу адміністративної будівлі на вул.Гагаріна,19 почався конкурс. Конкурсний відбір складався з трьох етапів: перший тур - письмове тестування, другий - презентація програми розвитку навчального закладу від кожного кандидата, третій - розв’язання ситуаційного завдання та відповіді на питання.

11 грудня всі претенденти успішно склали перший етап тестування, та були допущені до наступного етапу конкурсу. Другий та третій тури відбувались одночасно: після заслуховування програми кандидата, він тягнув білет з ситуаційним завданням, яке підготувала комісія, відповідав на нього, після чого члени комісії, та присутні на конкурсі мали право поставити будь-яке запитання претенденту.

12 грудня відбувся конкурс кандидатів по школах №1, №2, №9 та №6, а 13 грудня комісія розглядала претендентів на посаду директора НВК, СШ №7, ЗОШ №10 та гімназії Олійника.

ЗОШ 1

Олена Рокоман подала свою кандидатуру на посаду директора ЗОШ №1. Вона працювала у школі більше 10ти років, починала викладачем англійської, після чого, до недавнього часу, займала посаду директора.

Як людина, що добре знає інфраструктуру, персонал та життя школи, Олена Григорівна презентувала програму розвитку закладу з урахуванням поточного стану.

Та розповіла про досягнення, які отримала будучи на посаді: залучення висококваліфікованих педагогів, збільшення кількості учнів (при цьому школа не переповнена і займається в одну, першу, зміну), високий рівень вступу до ВНЗ випускників школи, організована якісна гурткова робота у другу зміну.

Кандидат отримала схвальні відгуки про свою роботу на посаді директора від колег, батьків та міського управління освіти.

Після відповідей Олени Рокоман на питання комісії та присутніх, кандидат отримала одностайну підтримку членів комісії та була рекомендована до посади директора ЗОШ №1

1school

ЗОШ 9

На посаду директора загальноосвітньої середньої школи № 9 претендувало два кандидати: Юлія Ляховська та Турковська Олена.

Олена Володимирівна донедавна займала посаду директора школи. На конкурсі вона представила перспективний план розвитку закладу. Розповіла, що за 6 років директорства було створено спеціалізовані класи (Інтелект України, На крилах успіху, Росток), у школі працюють математичні класи, економічні та економіко-математичні. Також 9та школа приймає участь у проєкті "Дитина з особливими потребами" - на сьогодні він представлений 11ма особливими дітьми у семи класах.

У школі працює проєкт" Крок у майбутнє" - це робота з обдарованими дітьми, які мають підтримку педагогічного колективу та шкільного керівництва.   Також 9 школа проводить систему заохочень учнів, роботу з кадрами, підвищуючи якісний склад вчителів.

Опонентом Олени Володимирівни виступила Ляховська Юлія. Вона має 18 років вчительського стажу та працює учителем англійської мови у загальноосвітній школі №7.

Юлія Олегівна представила сучасний план розвитку для школи № 9. У її презентації це школа, яка працює для учнів, сприяє їх інтелектуальному творчому розвитку, проводить тестування здібностей учня та скеровує його навчання у відповідності до них. Школа майбутнього керується потребами сучасної молоді, яка не лише знає чого хоче та готова до самоврядування, але також бере участь у волонтерстві, благодійності.

Кандидат також пропонував ідеї озеленення території, дизайну приміщень, облаштування спорт майданчиків, створення телестудії шкільних новин, нової їдальні, інтерактивних робочих місць для вчителів. Особливе місце у презентації виділено для захисту життя та безпеки учнів і вчителів.

Після виступу, обидві кандидатки відповідали на питання комісії та присутніх. Потім відбулось голосування комісії, за результатами якого на посаду директора ЗОШ №9 було рекомендовано Турковскьку Олену. Комісія та присутні також відмітили високий рівень підготовки другого кандидата - Юлії Ляховської, однак відзначили, що їй недостатьно досвіду керівника освітнього закладу, та прийняли рішення рекомендувати її для резерву кадрів управління освіти.

9school 1

 

9school 2

ЗОШ 6

На посаду директора школи № 6  також претендували два кандидати Юлія Ляховська та бувший директор Людмила Приделюк.  Підтримати останню на конкурс прийшли представники батьківського комітету,  вчителі, а також учні школи.

Юлія Ляховська розпочала першою свій виступ з програми нової школи,  яку вона вбачала як сучасний заклад, з новітніми підходами до навчального процесу, технічномодернізований, направлений на результат эффективної взаємодії учнів, батьків та педколективу.

Її виступ прийшовся до душі не лише членам комісії, а навіть опоненту, яка відмітила: " У вас є цікаві ідеї, варті реалізації, обов'язково візьмемо їх до уваги."

Виступ кандидата №2, бувшого директора загальноосвітньої школи номер 6, теж слухала уважно вся аудиторія.  Людмила Миколаївна  багато і натхненно розповідала про проєкти,  які вона втілила у школі за шість років свого директорства.  А також поділилась величезними планами, що має на майбутнє.  Так, наприклад,  вона мріє про створення ліцею на базі її школи.  З наступного року школа планує почати працювати за програмою "Інтелект України".

Людмила Миколаївна багато говорила про програму інклюзивного навчання, яка запроваджена у школі №6.  Зараз  з 1го по 11 клас тут навчається 30 особливих дітей.  Про специфіку роботи з інклюзією,  вчителями, батьками, асистентами та самими дітьми,  про труднощі, які виникали при роботі з програмою, бувший директор розповідала щиро та відверто. 

Цікаво було послухати про досвід співпраці 6ї школи  й обміну учнями  з містом-побратимом  Фонтане-су-Буа (Франція).  Загальний позитивний настрій кандидата, її знання та  розуміння своєї справи, підкорило аудиторію та комісію, яка

одноголосно  проголосувала рекомендувати  Приделюк Людмилу  Миколаївну на посаду директора ЗОШ № 6.

6school 1

 

6school 2

ЗОШ 2

Повністю заповнену аудиторію зібрав конкурс на заміщення посади директора ЗОШ №2.  Подивитись  хто стане новим керівником школи прийшли батьки учнів та педагогічний колектив.

На конкурс подалися два кандидати:  Людмила Кирпа,  заступник  директора з виховної роботи молодших класів,  та Валерій Кащеєв,  бувший директор школи.

Спочатку заслухали виступ Валерія Миколайовича,  який говорив про роботу нової школи, що розкриває індивідуальні здібності кожної дитини,  де працюють вмотивовані вчителі, є достатнє комп'ютерне оснащення,  запроваджуються інноваційні освітні програми,  дотримуються традицій навчального закладу.
На етапі запитання/відповідей із кандидатом виникло бурхливе обговорення, яке було ініційоване обласним депутатом Романом Сімутіним. Він підняв питання ефективності та економічності закупівель, які були у другій школі за директорства Валерія Кащеєва. На захист бувшого керівника стали його колеги, які попросили депутата не перекручувати інформацію та перевіряти дані, перш ніж подавати це на загальний розгляд публіки у соцмережах.

 

 

Розбурхана депутатом Сімутіним аудиторія не надто приязно сприймала виступ наступного кандидата. В свою чергу Людмила Кирпа  також запропонувала  для школи ряд нових проєктів.  Вони передбачають розкриття потенціалу та талантів кожної дитини,  мотивують та заохочують  педагогів,  створюють комфортне середовище у школі. Програма Людмили Юріївни  робила акценти на профільне навчання у школі,  роботу з інклюзією,  впровадження сучасних технологій.  Особливу  увагу кандидат приділила підняттю рівню ЗНО випускників школи,  який на сьогодні досить низький по місту. На етапі запитань Людмила Юріївна багато відповідала по впровадженню її програми та ефективності запропонованих методів, шляхах фінансування і т.ін.

Опонент виступила досить гідно, однак перевага аудиторії була однозначно на боці колишнього директора. Його кандидатуру комісія одностайно підтримала та рекомендувала на призначення директором ЗОШ №2.

 

Другий конкурсний день

Другий конкурсний день з кандидатами на посаду директорів шкіл міста, пройшов доволі спокійно та без несподіванок. Комісія у складі представників управління, депутатського корпусу, батьків та педагогічного колективу шкіл розглядала чотирьох кандидатів по чотирьох школах.

По кандидатурах претендентів особливої інтриги не було – у всіх навчальних закладах подалися бувші директори, крім гімназії, де на посаду директора претендувала заступник Валентина Волошина (попередній директор гімназії, Ольга Козленко, пішла на пенсію).

Треба відмітити, що кожен кандидат достойно презентував свою програму розвитку, в якій показали не лише знання поточної ситуації у школі, але й реально оцінювали існуючі труднощі закладу, подавали амбітні та перспективні плани розвитку на майбутнє. 

Комісія схвально відгукнулась по програмі кожного з кандидатів та надала одностайну підтримку, рекомендувавши на посаду директора:

- навчально-виховного комплексу - Андрія Холодного;

- спеціалізованої школи №7 – Ольгу Жигулову;

- загальноосвітньої школи №10 – Надію Болілу;

- гімназії ім.С.Олійника – Валентину Волошину

nvk 1

7school

10school

Oliinyka

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Вівторок, 26 травня 2020, 15:09

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ