БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.37

Бюджетні слухання 2020: МРІЇ VS РЕАЛЬНІСТЬ

На минулому тижні в БМР закінчились триденні слухання по бюджету на наступний рік. Виконавчі органи міської влади давали громадськості та депутатам інформацію про те, які витрати й заходи вони планують на 2020 рік, і скільки, за їх розрахунками, це буде коштувати місту. Про основні та найцікавіші програми, читайте у нашому матеріалі.

Оновлений Генплан міста

Управління містобудування та архітектури бажає допрацювати та завершити в наступному році Генеральний план міста, зібрати нові вихідні дані, оновити топозйомку, план зонування територій, для чого закладають 2,5 млн.грн. у бюджет. Затвердження цього основного документу має не лише впорядкувати існуюче будівництво, але й дати ясність на перспективи майбутніх забудов і розвитку міста в загальному.

Сучасний підхід радіомовлення

Кардинальні зміни в наступному році планує редакція броварського радіомовлення. На тепер, діючих радіоточок у місті залишилось всього 1101 одиниця, тож радіо має на меті розширювати свої межі за рахунок сучасних засобів інформації (YouTubeта Facebook), розвивати власні інформаційні канали в інтернет-просторі. Крім нового обладнання для відео- й фотозйомок, планують відкрити студію відеозапису, та розширити колектив. На все просять закласти у бюджет наступного року 1,676 млн.грн.

Нова амбулаторія та діагностичний центр

Розрахунок фінансування за кошти місцевого бюджету загальною сумою 15,616 млн.грн. подав Броварський центр первинної медицини, сюди входять основні витрати на підприємство – заробітна плата службовцям та інші нарахування. Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, Ігор Кравцов, говорить : «В наступному році ми плануємо відкриття нової амбулаторії на Олімпійській. Забудовник «Атлант» надає нам приміщення для амбулаторії дорослого населення у своїй новобудові. Також хочемо відкрити діагностичний центр для мешканців міста, де пільгові категорії зможуть обслуговуватись безкоштовно, для решти – послуги будуть платні, але ціни ми поки не готові озвучити, адже наразі підшукуємо приміщення.»

budget 1

Програма пільгового забезпечення ліками

Окремою статтею від Центру первинної медицини іде Програма пільгового забезпечення ліками, на яку з міського бюджету 2020 року планують отримати 17,5 млн.грн. Сьогодні ця програма включає підтримку ліками онкохворих (в тому числі хіміотерапію та паліативну допомогу), хворих на діабет, хворих на Паркінсона, і т.д. Для прикладу, в поточному році за цією програмою було витрачено 10,7 млн.грн. з міського бюджету (профінансована на 100%). Хоча за постановою Кабінету міністрів такі програми мають працювати по всій Україні, наразі, далеко не кожне місто виділяє реальні кошти на підтримку населення. В Броварах - це дієва програма, яка сьогодні допомагає багатьом хворим.

Ремонти у броварських лікарнях

Броварська Багатопрофільна клінічна лікарня планує витратити 10,309 млн.грн. на капітальні ремонти в майбутньому році, у цю суму входять наступні роботи:

- закінчення ремонту лікарняного корпусу, сходових клітин, вхідної групи, та виготовлення проєктно-кошторисної документації на заміну ліфтів у дитячій лікарні;

- заміна лікарняного та пасажирського ліфтів у пологовому будинку, ремонт шахти харчоблоку для подачі продуктів;

- капітальний ремонт поліклініки дитячої лікарні з утепленням.

Програма по ОСББ

На підтримку ОСББ Броварів у 2020 році Управління закладає 7,455 млн.грн. (для порівняння у 2019 році по цій програмі реалізовано 6,413 млн.грн. з бюджетних коштів). Нагадаємо, що даною програмою передбачена підтримка об’єднань співвласників будинків міста для покращення обслуговування житлового фонду та умов проживання населення. Виконкомом від 22 жовтня 2019 року вже маємо затверджений перелік ОСББ, які будуть профінансовані на наступний рік. В основному, сюди ввійшли роботи по ремонту внутрішньо будинкових мереж та капітальному ремонту покрівель будинків.

Нові інклюзивні та спортивні майданчики у місті

За Програмою будівництва, реконструкції та облаштування дитячих і спортивних майданчиків Управлінням БЖКГіТ заплановано заходів на суму близько 21 млн.грн. у наступному році. Сюди входить будівництво двох інклюзивних майданчиків (один біля ЗОШ №10, за адресою вул. Короленка 60а, 60б, інший – у парку «Перемога») та переобладнання й ремонт старих дитячих і спортивних майданчиків

Розвиток велосипедної інфраструктури передбачає 2,5 млн. на наступний рік. За планами будівництва УБЖКГіТ сюди входить організація велосипедного маршруту по вул. Київській (частина дороги від «Фори» (на в’їзді) до «Порошинки»), велодоріжки на Торгмаші (вул. С.Москаленка), на ділянці вул.Гагаріна-бульв.Незалежності, організація велосипедного руху в парку «Перемога».

budget 2

Утримання будинків на управляючих компаніях та мешканцях?

Відповіднодо нового житлово-комунального законодавства, вже цього року до обслуговування багатоквартирних будинків (там, де не створено ОСББ, прим.редакції) мають стати Управляючі компанії. До кінця поточного місяця конкурс серед таких компаній пройде і в нашому місті. Тож подальшу долю житлового фонду та обслуговування будинків і прибудинкових територій мають вирішувати саме вони.

Начальник УБЖКГіТ Світлана Рєшетова, повідомила, що включила у фінансовий план 2020-го року певну суму на обслуговування та ремонти багатоквартирних будинків: для аварійних ситуацій, ремонту дахів, капітальний ремонт вікон для енергозбереження, утеплення фасадів, і т.п. Вона наголосила, що це останній рік, коли Управління підтримує житлово-комунальний фонд у цих питаннях, а в подальшому – то буде виключно компетенція управляючих компаній, які працюватимуть на договірних відносинах з мешканцями будинків. Всього Управління подає запланованих заходів на 69 млн.грн. (для порівняння – у 2019 році виконали заходів по житлу на 22,597 млн.грн.), але реалізацію плануватимуть за пріоритетністю – від більш важливих та термінових.

На будівництво та ремонт закладів освіти і культури у 2020-му заплановано заходів загальною вартістю 220,672 млн.грн., що включають 20 млн.грн. на завершення будівництва нового корпусу ЗОШ №10. На нову школу по вул. Симоненка, початок будівництва якої, місто очікує вже не перший рік, коштів у бюджет не закладено. Оскільки ресурсів міста на даний об’єкт немає, управління залучає проєкт нової школи до участі у різних грантах та державних програмах, наприклад, подали документи до ДФРР (державний фонд регіонального розвитку). Сподіваємось, що в даному питанні місто зможе отримати державну підтримку найближчим часом.

Освіта в самостійному «плаванні»

Управління освіти залишається розпорядником коштів для всіх закладів освіти, які в поточному році перейшли на самостійний бухгалтерський облік. Тож, не дивлячись на значне скорочення штату бухгалтерів в самому управлінні, штатна одиниця «бухгалтер» тепер з’явиться у кожній школі та садочку міста. На 2020-й рік управління планує загальний бюджет у розмірі 576,7 млн.грн., що враховує державну субвенцію (у 2019 році вона склала 185 млн.грн. прим.), комунальні платежі, закупівлю всього необхідного для закладів освіти міста (в т.ч. харчування), а також включає суму на поточні ремонти у розмірі 20,0 млн.грн.

Плани культури

Відділ культури міста хотів би наступного року закупити мультимедійні комплекси для міської бібліотеки та для шкіл, є необхідність збільшити фінансування на бібліотечний фонд, адже нові книги коштують все дорожче. Бажали б закупити декілька нових комп’ютерів для закладів, та поновити меблі у відремонтованій цього року музичній школі. Загальний фонд заявленого на наступний рік бюджету складає 42,5 млн.грн., враховуючи 3,5 млн.грн. на новостворені заклади культури «СвітЛиця» (вже працює) та «ТепЛиця» (знаходиться у стані капремонту).
По святковим заходам, які планує відділ культури, основний перелік залишається без змін: Новий рік, День міста, День захисту дітей, Фестиваль Інна-Бровари.

Поки нездійсненою мрією для міста та, зокрема співробітників відділу культури, лишається відкриття нової музичної школи, яку так потребують талановиті діти Броварщини, тож в бюджет 2020 її не планували.

budget 3

Спортивні амбіції

Не зважаючи на відкриття нового комплексу «Світлотехнік» та скорого (сподіваємось) відкриття нового футбольного стадіону у парку «Перемога» футбольна громада має гостру потребу у відкритті ще одного критого футбольного стадіону, де зможе грати доросла ліга (зараз у місті 32 команди), - про це заявили на бюджетних слуханнях представники відділу спорту депутатам та громаді. Наразі вони розглядають декілька можливих варіантів будівництва критого стадіону «з нуля» (вартість приблизно 5 млн.грн.), або каркасного накриття одного з існуючих майданчиків (близько 2,5 млн.грн.).

Крім мрій про новий стадіон, відділ спорту поділився також планами на майбутній рік, в які входять фінансування витрат на більше сотні різноманітних спортивних заходів, в тому числі: Чемпіонат України з хортингу, Чемпонат Європи з ушу, Турнір з футболу "Master Cup", Участь у чемпіонаті України з футболу серед учасників АТО, Чемпіонат України з гандболу та багато інших.

Начальник відділу, Дмитро Рожков, також наголосив, що майбутній рік – рік Олімпіади, і в складі збірної України до Японії їде багато броварчан. Як вони виступлять на змаганнях поки невідомо, тож запланувати зараз витрати за цією статтею поки неможливо, але місто традиційно вітає призерів олімпійських ігор, і коли такі будуть серед наших земляків, то відділ спорту обов’язково подасть заявку на додаткове фінансування з бюджету.

2020 рік також планують «З турботою про кожного»

Управління соціального захисту населення планує в наступному році продовжувати роботу в рамках програм «З турботою про кожного» та «Щаслива родина-успішна країна». Наприклад, на виплату матеріальної допомоги мешканцям міста заплановано 2,52 млн.грн, для надання одноразової грошової допомоги демобілізованим військовослужбовцям і учасникам АТО заплановано 1,2 млн.грн., на забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю – 526 тис.грн., а на безоплатне щоденне харчування самотніх малозабезпечених мешканців міста – майже 590 тис.грн.. Заагльна сума близько 3,80 млн.грн. передбачена на компенсацію пільгового проїзду у транспорті для мешканців Броварів у 2020-му році. Крім того, нагадаємо, що програми передбачають підтримку малозабезпечених родин, дітей з інвалідністю, ветеранів Афганістану і багато іншого. Всього, по програмам соцзахисту, до бюджету наступного року подали суму в 22,5 млн.грн.

budget 4

Контроль за чистотою повітря

9,5 млн.грн. на майбутній період планує витратити броварське Управління інспекції та контролю, в цю суму входять заходи з реалізації Програми контролю атмосферного повітря у місті. Начальник управління, Богдан Мельниченко, повідомив, що відповідно Програми вже у грудні цього року увмісті буде встановлено 3 станції, наступного року – планують встановити ще 4, на що у бюджет запланували 220 тис.грн. Також 50 тис.грн. закладають у бюджет на послуги зв’язку з центральним сервісом та власну пересувну лабораторію 280 тис.грн. Розташування стаціонарних станцій планується по лінії, що розмежовує житлову та промислову зони Броварів.

Як, бачимо, місцеві органи влади мають багато цікавих програм, однак чи можливо їх всі реалізувати? В ході бюджетних слухань фінансове управління повідомило, що планований бюджет міста Бровари на 2020 рік складає всього 855 млн.грн. (!!!) на всі заходи, а загальна сума заявок від підприємств та виконавчих органів вже перевищує 2 млрд.грн.! Для прикладу, лише заявка по програмам Управління БЖКГіТ складає 1,007 млрд. грн. Тож, зрозуміло всі плани реалізувати не вдасться, на жаль. Які саме заходи отримують фінансування, а які доведеться відкласти на невизначений строк, дізнаємось вже за місяць, на затвердженні бюджету 2020.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

Останні статті

Понеділок, 26 жовтня 2020, 11:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ