БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.19

Управляючі компанії замість ЖЕК-ів. Конкурс призначено на грудень

У відповідностідо нового житлово-комунального законодавства, всім багатоповерховим житловим будинкам, що досі не підписали договорів з управляючими компаніями та не створили ОСББ, управляючу компанію визначить міська влада. Про це говорили та попереджали весь рік, і ось воно сталось!

Конкурс оголошено

Рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради від 19-го листопада затверджено порядок проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків. Його проєкт підготувало Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту. Вони займались підготовкою всієї конкурсної документації та призначені відповідальними за проведення даного конкурсу в Броварах.

У конкурсі з обслуговування можуть брати участь існуючі управляючі компанії, якими нині є ЖЕКи, приватні підприємства, товариства, чи фізичні особи, якщо вони відповідають зазначеним умовами конкурсу критеріям, як то: можуть забезпечити надання якісних послуг, мають відповідну матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал для надання цих послуг.

На конкурс виставлено 11 лотів, які включають в загальній сумі 298 будинків. Кількість будинків розподілена нерівномірно, тобто кожен лот вміщує різну кількість: у найменшому – їх лише 3, у найбільшому – 63 будинки.

Крім того, у конкурсній документації надана детальна інформація про стан будинку, у тому числі сума заборгованості за послуги з утримання житлового будинку, яка існує на сьогодні. Також вказана дата будівництва об’єкту, проведення капітальних та поточних ремонтів, загального технічного стану будинку та його внутрішніх систем.

Все це дає змогу учасникам конкурсу попередньо оцінити лоти та власні можливості стосовного обслуговування того чи іншого конкурсного об’єкту.

Відбір управлінця

Конкурс з вибору управляючої компанії триватиме місяць і проходитиме у декілька етапів: Перший етап – огляд об’єктів конкурсу – відбудеться з 25 по 28 листопада. На цьому етапі у потенційних учасників була можливість ознайомитись із фактичним станом будинків, що подані на обслуговування та визначитись з об’єктом конкурсу.

Другий етап – подача конкурсних пропозицій. Їх прийматимуть в Управлінні БЖКГІТ, за адресою м.Бровари, бул. Незалежності, 4А, каб.8.

Кінцевий термін подання – до 15.00 20 грудня 2019 року.

Третій етап – розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями та їх оцінка. Процедура відкриття конвертів відбудеться за лотами 23 та 24 грудня, у залі засідань Броварської міської ради, за адресою: м.Бровари, вул.Гагаріна, 15, каб.204.

Що зміниться для броварчан

Чого варто чекати споживачам після проведення конкурсу, коли нові управителі займуться обслуговуванням наших будинків?

По-перше, з кожним мешканцем має бути підписано типовий договір (він є обов’язковим додатком до конкурсної документації, попередньо з його змістом можна ознайомитись на сайті БМР www.brovary-rada.gov.ua).


По-друге, збільшиться обов’язковий перелік послуг від управляючої компанії. Зокрема, утримання спільного майна та прибудинкової території включатиме 10 послуг.

Але слід зауважити, що, наприклад, капітальні ремонти, як от ремонт під’їздів та вхідних груп до обов’язку управляючої компанії не входять. За новим законодавством, ремонтом власного майна мають опікуватись співвласники, тобто всі мешканці будинку за власний кошт.

По-третє, відповідно до зростання об’єму послуг і (сподіваємось) їх якості, зростуть і тарифи. Крім оплати за безпосередньо надавані послуги, витрати на утримання будинку, прибудинкової території та поточний ремонт спільного майна, в тариф буде також входити винагорода управителю. Більш детально з послугами, що увійшли до проєкту Договору з управляючою компанією, ви можете ознайомитися у таблиці нижче.

Зрозуміло і очікувано, що на конкурс будуть подавати свої заявки та пропозиції, у першу чергу, нинішні управлінці – ЖЕКи. Але місто також чекає на появу «нових героїв» та сподівається, що у конкурсі братимуть участь і приватні підприємства – управляючі компанії, які зможуть створити здорову конкуренцію та вивести управління багатоквартирними будинками на новий рівень якості.

Власне, досвід існуючих приватних підприємств-управителів, які ведуть господарства у новобудовах, таких як ЖК «Фамільний», «Лісовий квартал», досить успішний. Але і тариф там значно вищий, ніж у середньому по місту.

Крім того, всі розуміють, що велика різниця – обслуговувати новий будинок з хорошими комунікаціями та «свіжими» ремонтами, і зовсім інша – будинки зі старою, а в більшості випадків, аварійною, інфраструктурою й системами.

Але мешканці старого житлового фонду, так само як і новобудов, бажають якісного сервісу та комфортних умов проживання у власних будинках. Дуже хочеться сподіватись, що обслуговування стане кращим і якіснішим з появою нових управителів, а зовсім скоро вже дізнаємось, чи буде так.

№ п/п Категорія Назва послуги
1.1 Утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової категорії Прибирання прибудинкової території
1.2 Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі
1.3 Технічне обслуговування ліфтів
1.4 Обслуговування систем диспетчеризації
1.5 Дератизація
1.6 Дезінсекція
1.7 Обслуговування димових та вентиляційних каналів
1.8 Прибирання та вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами
1.9 Технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення
1.10 Технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових газових систем, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності)
2.1 Поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, у тому числі Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (у тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)
2.2 Поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, мереж газопостачання, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності)
3.1 Оплата послуг щодо енергопостачання спільного майна багатоквартирного будинку, у тому числі Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води
3.2 Енергопостачання ліфтів
4 Винагорода управителю  

 

Олександра Мороз

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ