БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.27

Позачергова сесія депутатів погодила 6 млн. кредиту для Броваритепловодоенергія

За Розпорядженням мера, 5-го листопада в БМР відбулась позачергова сесія міської ради. Власне, основною причиною термінового скликання сесії стало питання КП «Броваритепловодоенергія» на отримання кредиту в «Укргазбанк» для видачі зарплати працівникам підприємства. Подробиці стосовно отримання кредиту, а також про поточний стан підприємства, роботу з боржниками, плани на майбутнє і багато іншого розповіла директор Оксана Краснощок, відповідаючи на численні запитання депутатів міськради.

Sesiya 3

Про кредит

Директор доповіла депутатам, що досягнута остаточна домовленість КП «Броваритепловодоенергія» з «Укргазбанком» на отримання кредиту у вигляді овердрафту на перший транш у 6 млн.грн. для погашення заборгованості підприємства перед працівниками по виплаті заробітної плати (загальний розмір кредиту, погоджений на попередній сесії депутатами, 15 млн.грн. прим.редакції). Збитки підприємства за 9 місяців складають 38,5 млн.грн., кредиторська заборгованість - 124 млн.313 тис.грн, дебіторська – 43 млн 769 тис.грн. Тому зараз кредит – єдиний вихід для компанії. Також кредитні кошти допоможуть вчасно сплачувати за енергоносії: газ та електроенергію.

Sesiya 2

Чому овердрафт

Овердрафт доцільний при можливості швидкого повернення коштів. Підприємство бере овердрафт у період, коли очікують розрахунки від споживачів за тепло і гарячу воду, тож буде можливість швидкого повернення. Заставою кредиту зараз виступають фінансові потоки - в «Укргазбанку» відкрили зарплатний проект для всіх робітників підприємства.

Sesiya 1

Аудит мереж

Директор пообіцяла депутатам найближчим часом провести аудит мереж по місту і оприлюднити актуальні результати, в тому числі на сайті компанії. Вона повідомила, що на сьогодні колекторні траси по воді, каналізації і тепломережі, знаходиться у плачевному стані. Є перелік адрес і дефектних актів, але необхідні ресурси для вирішення всіх цих питань.

Криза підприємства

КП «Броваритепловодоенергія» нині має кризу в кількох напрямках: фінансовий стан, технічний стан, кадровий стан. Гостро відчувається недостатність фінансового ресурсу, в тому числі через невідповідність тарифів витратам підприємства. Директор вбачає необхідність підняти заробітні плати своїм працівникам, адже на сьогодні вони не відповідають ринковим реаліям, тим самим залучити до роботи нових кваліфікованих співробітників.

Для ефективної роботи важливо оновити також фонд обладнання, яке застаріле не лише фізично, але й морально. Потрібно скласти перелік адрес для капітальних і поточних ремонтів мережі, в тому числі по внутрішньобудинковим системам.

В планах на майбутній рік першочергово стоять ремонти підвалів по всьому місту, зі складанням кошторисів, переліком необхідних матеріалів, кадрових спеціалістів і т.ін. Скільки встигнуть за рік охопити адрес – поки достеменно не відомо, але планують поступово закінчити всі.

Sesiya 5

Вихід із кризи

Закривати нагальні проблеми в КП «Броваритепловодоенергія» планують кількома способами: робити «перекидку» коштів та звертатись за допомогою до міськради, через підвищення тарифів й стану розрахунків споживачів, та за рахунок участі в міжнародних програмах.

Вже сьогодні підприємство готує документи в дві програми: USAID (агенція США з міжнародного розвитку) та НЕФКО (міжнародна фінансова організація скандинавських країн для реалізації «зелених» та кліматичних проектів) – для залучення дешевих кредитних коштів й отримання грантів.

Про аварії після старту опалювального сезону

Прориви, які має місто після початку опалювального сезону, не є результатом недобросовісно проведеної підготовки, це загальний поганий технічний стан мереж по місту, який дається взнаки. З цим директор пообіцяла працювати та обов’язково ремонтувати.

Sesiya 4

Про боржників

Підприємство має близько 30 млн. грн. заборгованості від споживачів на поточний період. Щоб працювати з боржниками шість юристів компанії сьогодні готують спеціальну програму і відповідні документи. Будуть розглядатись матеріали по кожній ситуації, обов’язково проводитимуть інформування та обхід боржників. Звісно, що кожна історія індивідуальна, десь є фінансова неспроможність, а подекуди – злісні неплатники. Саме на таких буде направлена робота, в тому числі і з судовими позовами.

Повернення комунальних об’єктів

Завдячуючи підтримці міської влади, є цілий ряд об’єктів, які сьогодні перейшли від інших суб’єктів теплопостачання до КП «Броваритеплоенергія». Це всі абсолютно об’єкти, що постачались від котельні, яка розташована в районі Промвузла, більшість об’єктів управління освіти, повністю дитяча лікарня.

Для КП «Броваритепловодоенергія» - це серйозна фінансова підтримка, яка в тому числі, допомагає їм виходити з кризової ситуації.

Вичерпні та професійні відповіді директора Оксани Краснощок цілком задовольнили депутатів на позачерговій сесії. Тож 24-ма голосами «за» депутати підтримали питання видачі кредиту комунальному підприємству Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ