БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.3

Коли чотирилапі безхатьки отримають помешкання

Факт існування безпритульних тварин в місті викликає суперечливі думки: хтось вважає їх за братів наших менших, підгодовує та підтримує; хтось категорично проти і готовий схвалити найрадикальніші кроки з метою повного знищення безпритульних тварин, а інші ставляться більш помірковано: готові співіснувати з тваринами, за умови їх неагресивного поводження та стерилізації.

Та проблема зростання чисельності безпритульних тварин все ж потребує вирішення на рівні влади. Популяція таких тварин поповнюється через їх розмноження, міграції, та за рахунок домашніх тварин, які загубили власника або яких викинули напризволяще.

Tvaryny 1

На сьогодні є низка питань в контексті регулювання чисельності безпритульних тварин, зокрема: відсутня система відповідальності власників тварин на законодавчому рівні; відсутня система повного обліку тварин, що знаходяться у володінні населення та на підприємствах; відсутній притулок для безпритульних тварин.

Наразі у місті Бровари питаннями безпритульних тварин займається управління будівництва , житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту. Дане управління укладає договори на проведення вакцинації та стерилізації безпритульних тварин відповідними закладами. Тварин відловлюють, а після стерилізації, вакцинації та післяопераційного перетримання повертають на місце вилову. Але сучасні стандарти передбачають наявність вольєрів європейського типу, операційної, післяопераційного відділення, карантинного відділення, ізолятору тощо. Рішенням Броварської міської ради від 11.04.2019 р. затверджено проект землеустрою щодо надання земельної ділянки площею 6 соток для будівництва комунального закладу «Притулок для тварин», який відповідатиме всім цим вимогам.

Tvaryny 2

За планами притулок розміститься по вул. Олега Онікієнка в районі кладовища, на його проектування та будівництво передбачене фінансування в розмірі 9,5 мільйонів гривень, здача об‘єкту запланована на 2021 рік.

Після організації такого комунального закладу з’явиться змога залишати безпритульних тварин після стерилізації та вакцинації на території притулку. У випадку, якщо жителі звертатимуться письмово з відповідним проханням, передбачена можливість повернути соціалізованих, знайомих їм тварин до попереднього місця мешкання, якщо вони не створюють дискомфорту для жителів міста.

Tvaryny 3

Виконавчий комітет Броварської міської ради також всебічно сприятиме діяльності громадських організацій, метою яких є охорона та захист тварин, зокрема вони матимуть безперешкодний доступ до притулку, зможуть шукати нових господарів для його мешканців, проводити роз’яснювальну роботу, тощо.

Створення комунального притулку стане можливим завдяки затвердженій на засіданні міськвиконкому «Програмі регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Бровари на 2020-2024 роки».

Дана програма передбачає загальне фінансування в розмірі більше ніж 12 млн. грн. Зокрема, крім будівництва та утримання притулку, передбачено кошти на закупівлю необхідного транспорту, матеріалів і устаткування для забезпечення вилову та транспортування тварин. Також Програмою передбачена просвітницька робота щодо гуманного поводження з тваринами та ведення системи електронного обігу опікунів безпритульних тварин. Передбачено, що Програма виконуватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів благодійних організацій.

Tvaryny 4

В ході обговорення зазначеного питання на засіданні виконкому мер міста дав протокольне доручення підготувати спільно з фінансовим управлінням пропозиції по виділенню коштів на виготовлення проектної документації для будівництва притулку. Орієнтовна вартість проекту – 450 тис. грн.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ