БРОВАРИ +12
НБУ USD 28.27

Чи буде у Броварах чисте повітря?

У нашому місті є певна екологічна проблема: смог, неприємний запах гуми, пластику, бітуму, які періодично поширюються містом, зокрема із промислової зони у нічний час. Підтвердження цьому - величезна кількість фото в соцмережах. Наші журналісти дізнавались чи є якісь зрушення в цьому питанні.

Активні броварчани зазначають, що проблема існує давно, але саме цього року набула у нашому місті загрозливих масштабів.

«Ми згуртувались у вайбер-спільноту, яка зараз налічує вже більше 1100 учасників. Ми запускали дрони, фіксували порушення на відеокамери та передавали інформацію у міський «Контакт-центр», зустрічались з депутатами, міським головою та іншими чиновниками… Але, на жаль, поки не бачимо результатів, а головне не чуємо чистого повітря замість смогу та диму», - виступив перед депутатами представник ініціативної групи «Хочемо дихати чистим повітрям» на останній черговій сесії міської ради.

Перед ініціативною групою та депутатами про реальний стан справ на поточний період звітував головний еколог Юрій Жимайлов.

За його словами в жовтні-листопаді 2017-го року було виділено 200 тис.грн. на обстеження території міста для визначення точок, де потрібно контролювати стан забруднення повітря.

У 2019-му році виділили 2 млн.грн. на придбання програмного забезпечення, встановлення і монтаж трьох станцій автоматичного контролю за станом забруднення атмосферного повітря, створення центрального пункту, на який будуть збиратись дані. Метеостанції змонтують по лінії, що розділяє місто та промислову зону.

Головний еколог також поділився деякими висновками, які зробив по результатам попередніх лабораторних досліджень та обстежень. Він вважає, що з постійно працюючими великими підприємствами на території м. Бровари ці викиди не пов’язані, а лише з тимчасовими, одноразовими спаленнями сміття чи відходів.

Загальна ж проблема, на думку Юрія Жимайлова, що підприємства, які працюють у Броварах не звітують міським органам влади про те, які викиди вони здійснюють. Дозволи їм надають напряму в Мінприроди чи Департаменті екології. Це створює ситуацію, коли неможливо попередити ситуацію на місцевому рівні, адже невідомо, які саме броварські підприємства працюють з токсичними відходами.

«Активна громадянська позиція – це мабуть найкращий інструмент, який допоможе нам впоратись із цією ситуацією. Сьогодні є сайт, «Контакт-центр» для прийому звернень від населення. Ми всі дихаємо цим повітрям, і маємо займатись цим питанням всі разом, без вас ми це питання ніколи не вирішимо», - прокоментував ситуацію секретар ради Петро Бабич.

«Громадський Ревізор» поспілкувався особисто з Юрієм Жимайловим стосовно виїздів групи по контролю стану забруднення атмосферного повітря у нічний час, та поцікавився як реалізується патрулювання містом.

«По-правді, нелегко, - говорить головний еколог. – Щоночі чергувати містом зовсім непросто. Патруль складає 2-3 чоловіки. Хоча коли були скарги, мешканці казали, що вони готові приєднатись до патрулювання, надати дрони для відстежуваня, і таке інше, але за два тижні жодного активісту з нами ще не було».

Особливо важко патрулювати у промзоні району Торгмаш – там всюди огорожі. Навіть коли бачиш дим, не завжди можна ідентифікувати його походження та дістатись до джерела.

Зазначимо, що у групи немає затвердженого наперед графіка руху або часу виїзду, щоб неможливо було вирахувати чи попередити заздалегідь про їх приїзд. Але завдяки ЗМІ у місті відомо, що патруль працює, і звернень у «Контакт-центр» стало менше.

«Частіше за все ловимо паліїв листя у приватному секторі, але на днях патруль зафіксував порушення на території Алюмінієвого заводу. Вони обпалювали метал вночі. Наступного дня (бо вночі керівництва на місці немає) ми надали припис директору заводу про порушення правил благоустрою, тепер вони мають заплатити штраф», - розповів Юрій Жимайлов.

Якщо ви бажаєте самостійно ознайомитись зі щоденними звітами робочої групи, їх можна знайти на сайті Броварської міської ради, у розділі «Новини». А «Громадський ревізор» продовжує слідкувати за перебігом подій по контролю за станом атмосферного повітря у місті, та інформувати наших читачів про найсвіжіші новини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ