БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.27

Стоп будівництво або як знайти компроміс: чому броварчани проти будівництва школи

У вівторок, 22 жовтня, відбулась зустріч з громадськістю щодо будівництва молодшої ланки ЗОШ №10.

В приміщенні управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту зібрались представники громади міста - мешканці будинку 17-А по вулиці Симона Петлюри, керівництво УБЖКГІТ, директор ТОВ «Архітектурно-проектна група Анни Кирій», головний інженер ТОВ «Хозхімсервіс» Юрій Яровий та директор КП «ЖЕК-3» Максим Мовчан.

Нагадаємо нашим читачам, що в червні 2019 року ТОВ «Хозхімсервіс» розпочало будівництво школи І ступеня на території 10 школи. Замовником будівництва виступило управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту БМР, проект розробило ТОВ «Архітектурно-проектна група Анни Кирій». Тож саме представники цих організацій були запрошені на зустріч.

Предметом обговорення стало звернення мешканців будинку по вулиці Симона Петлюри, 17-А. Вони вимагають виділити їм земельну ділянку для облаштування додаткової прибудинкової території, адже та територія, яка знаходиться в даний момент в їх користуванні, на їх думку, не відповідає сучасним ДБН (ред. - хоча їх будинок було збудовано ще в 80-х роках минулого сторіччя) і є замалою.

Розширити прибудинкову територію вони планують за рахунок земельної ділянки, яка відведена під будівництво нового корпусу школи 10. Адже, саме з цією земльною ділянкою межує будинок 17-А та його прибудинкова територія.

10 school discussion 2

Заступник начальника ПТВ УБЖКГІТ Оксана Гудзь розпочала зустріч з того, що проінформувала присутніх про те, що ділянка, на якій ведеться будівництво, перебуває у власності громади міста Бровари, її цільове призначення - будівництво загальноосвітнього навчального закладу, вона внесена відповідним чином до Державного земельного кадастру України, тобто має власний кадастровий номер і визначені межі.

Будь-які перенесення меж цієї ділянки неможливі, вони призведуть до внесення змін до ДЗК, зо в свою чергу спричинить необхідність змін в проектній документації на будівництво школи, тим паче, що фундамент цієї школи вже майже завершено.

«Присутні повинні зрозуміти, що зміна проекту - це мільйонні витрати з міського бюджету, витрати часу на погодження документації, на проведення експертизи, на коригування кошторису і повна зупинка розпочатого будівництва нової школи, яка так потрібна місту» - зазначила Оксана Гудзь.

Як альтернативний варіант, вона запропонувала розглянути можливість облаштування зони відпочинку з дитячим майданчиком на території, яка сьогодні не використовується , але так само межує з будинком 17-А (ред. – знаходиться за будинком).

Мешканці в категоричній формі відкинули цю пропозицію, мотивуючи це тим, що дана територія знаходиться не перед під’їздом, а позаду будинку і їм доведеться обходити будинок, щоб потрапити на дитячий майданчик. Та вкотре заявили про бажання отримати саме частину земельної ділянку, яка належить школі.

Активісти Ірина Онищенко, Юрій Синевич та Олександр Шинкарьов були настільки непохитні в своїх вимогах, що заявили про намір подати судовий позов про порушення своїх прав. Вони обурились, що місцева влада почала будівництво навчального закладу, не провівши перед цим громадське обговорення серед мешканців прилеглих будинків.

«З нами навіть не обговорили проект нового будівництва на цій землі» - заявила Ірина Онищенко.

На що Оксана Гудзь зауважила: «Закон не зобов’язує нас проводити громадське обговорення даного питання, адже ми будуємо лише в межах відведеної земельної ділянки і не виходимо за червоні ліні, а зібралися ми тут, тому що йдемо назустріч громадськості, тож давайте шукати компроміси» - зауважила Оксана Гудзь.

Крім того, вона вкотре наголосила, що судовий позов в даному випадку також призупинить будівництво аж до вирішення справи. Поки триватиме судова тяганина, дорогоцінний час буде втрачено.

Суперечка точилася майже дві години, та все ж сторони дійшли певної згоди. Домовилися, що будівельники збережуть зелену зону у дворі будинку, облаштують розворотний майданчик.

Також, все таки розглянуть можливість та запропонують мешканцям варіанти облаштування зони відпочинку на вільній території, яка межує з будинком 17-А по вулиці Симона Петлюри.

Підсумок зустрічі підвела архітектор Анна Кирій: «Я рада, що ми завершили це обговорення по-людськи, адже якщо б сторони вирішили йти до суду, то суд нас швидко не розсудить. Бо і ви маєте певні права, але і ми діємо повністю в межах закону».

Тож будівництво школи триває! Побажаємо успіхів нашим підрядникам і сподіваємось, що роботи триватимуть згідно наміченого графіку.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ