БРОВАРЫ +3
НБУ USD 24.45

Осіннє листя. Ви ще спалюєте? Вже можна утилізувати!

Пройшов майже місяць, як відновлено роботу комісії Управління інспекції та контролю, що виконує рейди приватним сектором Броварів, та штрафує паліїв сухої рослинності. Чи є результат від роботи служб міста та що робити законослухняним громадянам, які не знають куди дівати пале листя з’ясовував «Громадський ревізор».

«Порушників штрафуємо, але все одно палять…»

Приблизно так коментує ситуацію Михайло Черняк, начальник відділу контролю за станом благоустрою управління інспекції та контролю.

«Наша група по приватному сектору працює цілорічно, але весна та осінь – найбільш активні сезони для приватних домогосподарств, коли чистять присадибні ділянки та спалюють сміття та залишки сухої рослинності», - каже чиновник.

З часу відновлення роботи групи рейди проводять чи не щодня, працюють і в вихідні. За минулий тиждень, наприклад, виїжджали 4 рази та склали 6 протоколів на паліїв. Для складання протоколу, порушник обов’язково має пред’явити посвідчення особи – паспорт. З тим могли би бути проблеми (бо хто захоче щоб його штрафували?!), але тут допомагає поліція, яка супроводжує робочу групу. Тож, якщо броварчани порушили правила благоустрою і були спіймані на гарячому – протокол буде складено одразу на місці, а штраф вже потрібно буде сплатити у встановленому порядку.

Чи поменшало паліїв листя цього року? «Чесно кажучи, не помітив. Як палили, так і палять. Самі тим дихають, сусідів труять, але компостну яму зробити чомусь не бажають - краще спалити…» - коментує Михайло Черняк.

Leafs 2

Нічні рейди також виявляють паліїв

Ми вже повідомляли своїх читачів, що для вирішення проблеми забруднення повітря в Броварах створена окрема робоча група, яка патрулює місто вночі. І оперативно виїжджає по всім сигналам, які поступають до «Контакт-центру».

Головний еколог міста, Юрій Жимайлов, який керує групою контролю забруднення повітря у нічний час говорить наступне: «Ми працюємо щоночі вже кілька тижнів, контролюємо забруднення повітря в зальному по місту, особливо в районі Промзоні. Маю сказати, що найбільше забруднення у осінній період саме через спалювання листя у приватному секторі. Це найбільша проблема зараз у Броварах! Неможливо її вирішити зусиллями лише однієї патрульної групи. Нам потрібна допомога і участь кожного. Тому, користуючись нагодою, хочу звернутись до всіх броварчан: не будьте байдужими! Не паліть самі та не дозволяйте сусідам! Давайте відноситись з повагою до природи й повітря, яким всі ми дихаємо у цьому місті».

Що ж робити, якщо не палити?

Найбільш правильним та цивілізованим способом утилізації органічних відходів є компостування. Кожен власник присадибної ділянки може її облаштувати на власному подвір’ї,ще й мати від цього зиск у вигляді органічних добрив. Але в Броварах така практика не досить популярна. На жаль.

Тож, зважаючи на ступінь проблеми, у п’ятницю в міській раді відбулась нарада серед комунальників та працівників управління інспекції та контролю стосовно визначення альтернативних шляхів утилізації листя.

Радник міського голови Григорій Голубовський розповів «Громадському Ревізору», що служби благоустрою міста цього року вже повністю заповнили старий «листівник», який був створений для утилізації палого листя з територій ЖЕКів та зон відпочинку.

Нещодавно зробили новий, об’ємом 1 тис. куб м. Аби можна було його більш ефективно використовувати, там планують застосувати нові ферменти. Їх використання допомагає швидко перегнити органічним відходам та стати добривами для рослин чи городини.

Не хочеш компостувати - плати

Для приватних господарств Броварів, які не бажають займатись компостуванням, але хочуть утилізувати листя з ділянки цивілізованим способом, відкриють доступ до нового «листівника».

Григорій Голубовський попередив, що послуга буде платною: «Багатоквартирні будинки сплачують за вивіз сміття, це входить у їхній тариф на житлово-комунальні послуги. Чому для приватного сектору це має бути безкоштовно? До 22 жовтня відповідні служби мають розрахувати вартість послуги та скласти тариф. Після чого, ми зможемо відкрити доступ до «листівника». Плануємо, що це станеться вже цієї суботи, 26 жовтня».

Щоб слідкувати, яке саме сміття привозять – рослинного походження, чи ні (адже наші люди часто починають звозити все підряд і органічні, і побутові відходи), біля «листівника» буде організовано контрольний прийом.

Тож броварчани з приватного сектору зможуть обирати: скористатись платною послугою утилізації, чи самостійно організувати компостування на своїй ділянці.

Наразі, послуга з утилізації органічних відходів від населення не надавалась досі в жодному з міст України, тож у броварчан офіційно буде перший досвід такого підходу до вирішення питання з рослинними відходами та осіннім листом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ