БРОВАРИ +26
НБУ USD 28.25

Хто готовий до змін, той платить менше

Вчора у ТЦ «Термінал» відбувся семінар з енергоефективності на тему: «Можливості термореновації багатоквартирних будинків» за підтримки Фонду енергоефективності та Броварської міської ради. Цей захід зібрав не лише броварчан, але й активну спільноту зі всієї Київської області. Чому? Причин декілька.  По-перше, зміни у житлово-комунальному законодавстві України відкрили нові можливості, в тому числі по створенню ОСББ. По-друге, постійно зростаючі тарифи на комунальні послуги сьогодні гостро ставлять питання економії для споживачів. По-третє, існує глобальна проблема – збереження енергоресурсів та екології планети, і весь цивілізований світ сьогодні скеровує свої сили у цьому напрямку. Власне, тепер приєдналось до цієї акції і наше місто, про що свідчить підписання Меморандуму про співпрацю між Фондом енергоефективності та Броварською міською радою. Цей меморандум підписали на початку заходу в конференц-холі ТЦ «Термінал».

Фонд  представив на семінарі свою Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Ця Програма визначає умови та порядок надання грантів ОСББ для часткового відшкодування витрат, пов’язаних зі здійсненням заходів з енергоефективності. Простими словами: якщо ваш будинок створив ОСББ, і ви зробили ряд покращень для зниження енергоспоживання будинку та збереження екології, то Фонд відшкодує вам частину коштів, витрачених на ці заходи.

Energo 2

Прийняти участь у Програмі можуть будь-які об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (але тільки вони!), однак їхні документи мають відповідати вимогам Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що фінансує Фонд. Будинок також обов’язково має пройти енергоаудит, щоб визначити всі необхідні заходи по утепленню будинку, поліпшенню технічного стану і т.д. Після аудиту співвласники наймають підрядну організацію, аби виконати визначені заходи по енергомодернізації будинку, та потім мають право подати на відшкодування до Фонду. В залежності від обраної Програми, відшкодування може становити від 40 до 70% всіх витрат. На семінарі перед головами правлінь ОСББ Київської області виступили представники фінансового, юридичного, технічного департаменту Фонду «Енергодім» з детальним роз’ясненням як працює програма, які її нюанси та як успішно пройти весь шлях до отримання гранту (більше інформації про Фонд та Програму «Енергодім» можна отримати на  сайті www.eefund.org.ua). 

Energo 1

«Якщо вам здалось, що процедура Програми досить складна, я вас запевняю, це не так! Як ваш регіональний консультант, запевняю, що Фонд надає всебічну підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків на шляху до енергоефективності. Зараз є унікальна можливість докорінно змінити складну ситуацію, яка є в нашій країні.

Адже Україна на сьогодні є однією з країн з надзвичайно високою енергоємністю. За показником енергоефективності середньостатистичного будинку в нас удвічі більше витрат енергії на квадратний метр, ніж в сусідній Польщі, в чотири рази більше ніж в Німеччині, у вісім разів більше, ніж у Швеції. Тобто наші будинки споживають енергії у вісім разів більше! Чому? Бо в будівлях не дотримуються нормованих показників мікроклімату, не витримуються температурні показники, вологість, і т.д. Ми не задумуємось, що в кінцевому випадку це впливає не лише на економію, але й на наше з вами здоров’я», -  звернувся до аудиторії залу Олексій Веха, консультант по Київській області Програми Фонду «Енергодім» (). Олексій наголосив, що для всебічної допомоги ОСББ в будь-яких питаннях, Фонд надає своїх консультантів абсолютно безкоштовно.

Energo 3

На семінарі також виступала голова правління ОСББ в Броварах, будинку по вул.Грушевського, 13, Наталя Река. Цей будинок став «першою ластівкою», що приймає участь у Програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності. Наталя поділилась своїм досвідом по роботі із загальними зборами співвласників будинку, підготовки документів, пошуків підрядників і т.ін. «На сьогодні наш шлях повністю не пройдений, ми лише на його середині. Завершимо ремонтні роботи, подамо документи на компенсацію у Фонд, тоді буде більше що розповідати. Ми перші, тож на нас Програму відпрацьовують, а вам уже буде легше йти по цьому шляху», - говорить Наталя у своєму звернені до аудиторії.

Energo 5

Заступник начальника УБЖКГІТ, Оксана Семеник розповіла про роботу Управління у напрямку допомоги ОСББ та енергозбереження загалом: «В нашому місті ще з 2016 року працює програма для ОСББ по впровадженню енергозберігаючих заходів. Наразі, поки жодне з броварських ОСББ не скористалось даною можливістю. Але в нас також працює прекрасна програма підтримки ОСББ, яка фінансує всі ваші заходи 100%. Лише в цьому році ми маємо 18 заявок на фінансування за цією програмою. Ви можете звернутись до нас в Управління, вам нададуть консультацію та всебічну допомогу. Ми відкриті для співпраці, і свої ОСББ підтримуємо на всі 100!»

Будемо сподіватись, що проведення таких заходів у нашому місті не лише допомагатиме існуючим ОСББ раціонально та ефективно управляти їхніми будинками, але й спонукає інших жителів багатоквартирних будинків Броварів до створення об’єднань та відповідального споживання енергії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ