БРОВАРИ +17
НБУ USD 28.27

Броварчани до депутатів міськради: «Хочемо дихати чистим повітрям!»

61-ша сесія Броварської міської ради почалась з акції протесту у залі засідань. Активісти ініціативної групи громадян «Хочемо дихати чистим повітрям» роздали депутатам листівки з вимогами, розгорнули плакати та звернулись до міськради.

«У нашому місті є проблема: смог, неприємний хімічний запах гуми, пластику, бітуму, що клубами диму розносяться із промислової зони у нічний час. Підтвердження цьому є величезна кількість фото, відео,.. власне, ви можете просто відкрити вночі вікно і відчути проблему «на запах». Вона існує давно, але саме цього року набула у нашому місті загрозливих масштабів. Ми згуртувались у вайбер-спільноту, яка зараз налічує вже більше 1100 учасників. Ми запускали дрони, фіксували порушення на відеокамери та передавали інформацію у міський "Контакт-центр", зустрічались з депутатами, міським головою та іншими чиновниками… Але, на жаль, поки не бачимо результатів, а головне не чуємо чистого повітря замість смогу та диму», - виступив перед депутатами представник ініціативної групи.

Sesiya 2

Основними вимогами активістів були:
- виконання та фінансування затвердженої Програми контролю стану атмосферного повітря в м. Бровари на 2017-2019рр.;

- отримання інформації стосовно вжитих заходів, що обіцяні мером на зустрічі з активістами від 17 липня цього року (більше про це читайте ТУТ): виявлених підозрюваних-порушників, кримінального провадження відкритого за фактом порушення в екології, використання мобільної лабораторії;

- зобов’язати БМР встановити відеокамери цілодобового спостереження з охопленням території промислової зони для виявлення порушників у термін до 4 жовтня 2019р.;

- звітувати про видалені зелені насадження за останні 3 роки та прийняти дієву програму озеленення м. Бровари та ін.питання.

Перед ініціативною групою та депутатами про реальний стан справ на сьогодні звітував головний еколог Юрій Жимайлов: «В жовтні-листопаді 2017-го року було виділено 200 тис.грн. по Програмі та виконано перший крок – обстеження території міста для визначення точок, де потрібно контролювати стан забруднення повітря.

У 2019-му році виділили 2 млн.грн. на початок реалізації першого етапу цієї Програми. Він включає придбання програмного забезпечення, встановлення і монтаж трьох станцій автоматичного контролю за станом забруднення атмосферного повітря, створення центрального пункту, на який будуть збиратись дані. Метеостанції змонтують по лінії, що розділяє місто та промислову зону. Через систему «Прозоро» вже відбувся конкурс, визначено переможця відкритих торгів – ПРАТ «Украналіт» (Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування, прим.редакції), який виготовить датчики забруднення повітря та забезпечить їх належне функціонування».

Sesiya 3

Головний еколог також поділився деякими висновками, які зробив по результатах попередніх лабораторних досліджень та обстежень. Він вважає, що з постійно працюючими великими підприємствами на території м. Бровари ці викиди не пов’язані, а лише з тимчасовими, одноразовими спаленнями сміття чи відходів.

Загальна ж проблема, на думку Юрія Жимайлова, що підприємства, які працюють у Броварах не звітують міським органам влади про те, які викиди вони здійснюють у атмосферне повітря. Дозволи їм надають напряму в  Мінприроди чи Департаменті екології. Це створює ситуацію, коли неможливо попередити ситуацію на місцевому рівні, адже невідомо, які саме броварські підприємства працюють з токсичними відходами чи викидами у атмосферу.

Юрій Жимайлов  також розповів про результати роботи виїздів група по контролю стану забруднення атмосферного повітря у нічний час (більш детально ТУТ). Також він поділився інформацією про накладання штрафів за спалювання листя, та проблемами з якими стикається група, яка працює з паліями по приватному сектору.

Після обговорення даного питання, депутати міської ради обіцяли взяти на більш пильний контроль питання чистого повітря у місті, та надати необхідне фінансування, щоб завершити реалізацію Програми контролю стану атмосферного повітря в м. Бровари.

«Активна громадянська позиція – це мабуть найкращий інструмент, який допоможе нам впоратись із цією ситуацією. Сьогодні є сайт, «Контакт-центр» для прийому звернень від населення. Ми всі дихаємо цим повітрям, і маємо займатись цим питанням всі разом, без вас ми це питання не вирішимо», - підвів підсумок секретар ради Петро Бабіч.

А за тиждень, 7 жовтня,  у Броварській міській раді відбудуться громадські слухання стосовно обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ТОВ «Орієнтир-Буделемент» (оголошення про це розміщено на сайті БМР).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ