БРОВАРИ +17
НБУ USD 26.8

Чи готові садочки до прийому дітей?

Як підготувалися дошкільні навчальні заклади до нового навчального року, комісія управління освіти перевіряла ще наприкінці літа. У складі комісії були також представники відділу лабораторних досліджень, господарчої групи, профспілки, керівники освітніх закладів Броварів. За 4 дні роботи вони об’їхали 21 садочок міста. «Громадський ревізор» готовий надати своїм читачам короткий звіт про їхню роботу та результати перевірки.

У всіх закладах комісія ретельно оглядала територію, дитячі майданчики, павільйони, навіть перевіряли чистоту клумб та види рослин, які ростуть на них. Було відмічено, що у багатьох ДНЗ організовані міні-городи, що висаджують та доглядають самі діти, під наглядом вихователів.

teremok vegetable garden

У приміщеннях садочків комісія особливу увагу приділяла харчоблокам. Перевіряли все – починаючи від процесу прийому продуктів на заклад, умов їх зберігання та контролю якості, до чистоти приміщень і охайності персоналу.

Окремо розглядали технологію приготування їжі для малят, подекуди влаштовуючи міні-екзамени шеф-кухарям.

olenka harchoblock

У кожному закладі комісія обов’язково оглядала пральні, звертаючи увагу на дотримання санітарних вимог, якість обладнання та виконання процесів. Зауважимо, що деякі ДНЗ оснащені не лише новими пральними машинами, але й сучасними пресами та паровими прасками для прасування дитячої білизни.

perlynka pralnya

Ретельно перевіряли медичні блоки у дошкільних закладах. За новими нормативами вони повинні складатись із трьох приміщень: кабінету медсестри, оглядової кімнати та ізолятора. На медблок має бути виділений санвузол, обов’язкова наявність умивальнику та антисептику для обробки рук медперсоналу – на це комісія обов’язково звертала увагу в кожному випадку.

barvinok manipuliaciynyi

В усіх закладах облаштовані кімнати психолога та релаксаційні кімнати для дітей з особливими потребами. Стандартний комплект для таких кімнат складає басейн з пластиковими кульками, бульбашкова колона, іграшки, подекуди зустрічались навіть планшети для малювання піском.

zolota rybka relax 2

В обов’язковому порядку комісія оглядала актові та спортивні зали. Маємо зазначити, що, на жаль, не всі заклади дошкільної освіти мають, на сьогодні, змогу облаштувати окремий спортзал, в деяких закладах під спортивні заняття використовують актові зали.

kalynka aktovyi

Вибірково перевіряли також дитячі групи та спальні кімнати у садочках.Особливу увагу комісії привернули триярусні ліжка, які з’явились не так давно. Таке стратегічне рішення стало вдалою альтернативою звичайним ліжкам та дозволило розмістити на тиху годину більшу кількість дітлахів у спальнях.

perlynka spalnya

Представники комісії окремо перевіряли якість ремонтів, проведених перед початком нового навчального року. Пропонуємо більш детально ознайомитись із переліком виконаних у дошкільних навчальних закладах робіт у наведеній нижче таблиці:

Table 1

**Примітка: якщо ваш садочок відсутній у переліку, це означає що ніяких робіт протягом цього року в ДНЗ не виконували.

Комісія детально фіксувала недоліки по кожному із закладів, які приміщення чи системи потребували поточного, а можливо, і капітального ремонту. Всі зауваження ставили «на виправлення», та в плани на ремонти майбутнього року.

malyatko lavochky

«Звичайно, на загальному фоні виділяються більш нові заклади, такі як «Оленка», «Лісова казка», «Перлинка», але загальна картина по решті садочків теж хороша: охайні території, прекрасні ремонти, сучасне обладнання. Наші діти матимуть в цьому році в групах багато якісних меблів та іграшок, на вулиці - яскраві майданчики та павільйони. Це все дуже радує», - сказав член комісії та начальник господарчої групи управління освіти і науки Валерій Лемпіцький.

Lisova kazka grupa

Хочеться також нагадати, що по закладах дошкільної освіти, у Броварах досить жвава перспектива розвитку. Вже зараз повним ходом іде будівництво нового дошкільного закладу «Зірочка». Після затвердження на минулій сесії БМР Рішення «Про створення закладу  дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Дзвіночок», найближчим часом планується розробка проекту для будівництва ще одного нового ДНЗ. Отже, сподіваємось, у найближчі роки, потреби мешканців міста у садочках будуть закриті повністю. А поки, надаємо інформацію по кількості дітей у дошкільних навчальних закладах на новий навчальний рік.

Мережа закладів дошкільної освіти м. Бровари на 2019/2020 навчальний рік

Table 2 sadiky

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 22 травня 2020, 22:08
П’ятниця, 29 травня 2020, 10:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ