БРОВАРИ +21
НБУ USD 27.12

То хто буде вчитись у другу зміну в ЗОШ №7?..

Друга зміна для учнів броварських шкіл, давно не новина. Початкові класи, починаючи з третього, ходять на так звані «підзмінки», які починаються об 11.30-12.10, в середній школі п’яті та шості класи, по більшій части, ходять на повноцінну другу зміну. Донедавна ця схема працювала у більшості загальноосвітніх закладів Броварів, адже розмістити чотирнадцять тисяч учнів в 11-ти школах міста можна лише відправивши частину з них (зараз це 3600 дітей) навчатись у другу зміну. Цього року лише учні ЗОШ №3 мають щастя займатись лише в першу зміну, решта шкіл здали свої позиції.


У липні поточного року Управління освіти і науки БМР розіслало лист керівникам навчальних закладів, про те що: «відповідно до проекту Санітарного регламенту для установ загальної середньої освіти , який розроблений Міністерством охорони здоров’я України… навчання учнів 1-2, 5, 9, 11/12 класів, а також класів з інклюзивним навчанням усіх вікових груп повинно бути організовано у першу зміну». Опираючись на цей лист, за два тижні до початку навчального року, дирекція ЗОШ №7 проінформувала батьків про те, що 5-ті класи будуть переведені на першу зміну, а 7-мі класи навчатимуться у другу.

Батьки семикласників були збурені такою обставиною, адже готувались перейти в першу зміну, та й навантаження з предметів значно зростає у 7-мому класі. Вони написали скаргу на ім’я мера, Ігоря Сапожка, де основною вимогою було лишити розклад змін для класів такий, як був раніше, і займатись з 7-го класу в першу зміну. Вирішити питання без особистої зустрічі всіх причетних до нього було неможливо. 29 серпня в малій сесійні залі зібралися батьки, директор школи №7 Ольга Жигулова із заступником, начальник відділу загальної середньої освіти Ірина Миронець, начальник управління освіти і науки Оксана Мельник, заступник міського голови Лариса Виноградова та мер Ігор Сапожко.

7school 2

Головними аргументами батьків було те, що їх вчасно не попередили про другу зміну, а лише в останній момент, всі графіки гуртків та додаткових занять вже були ними сплановані для першої зміни. Вони говорили також, що 7й клас має багато нових предметів і діти не встигатимуть робити уроки ввечері вдома після другої зміни, а зранку нікому буде контролювати виконання домашньої роботи. Крім того обурювало, що їхні діти вже відходили своїх 4 роки на другу зміну, в тому числі і п’ятий клас, який зараз у школі переводять на першу.

Директор школи Ольга Жигулова намагалась пояснити, що дії школи були продиктовані не лише отриманим листом від управління, але в першу чергу необхідністю розмістити в класах всіх дітей. Адже якщо раніше на кожній паралелі в школі було по п’ять класів, то зараз 5-тих класів буде вісім. Посадити всіх, як було, щоб уроки закінчувались не пізніше 20-ї неможливо.

Ігор Сапожко намагався виконувати роль справедливого судді на даній зустрічі. Він зазначив, що дійсно батьків попередили запізно, і якщо 5-ті класи готувались іти у другу зміну, а 7-мі в першу, то було б логічно притримуватись цього шляху. Лист від управління освіти, який «скаламутив воду», він назвав недолугим і сказав, що готовий розділити відповідальність з директором школи, якщо до нього будуть претензії стосовно невиконання цього листа.

Як варіант вирішення питання з нехваткою приміщень у ЗОШ №7, мер запропонував розглянути, під окремі уроки (наприклад, образотворче мистецтво чи музику) приміщення МКЦ «Прометей» та «Шахового клубу». Щоб взяти в роботу цей варіант керівництву школи необхідно оглянути приміщення, і визначити, які уроки вони можуть туди делегувати.

7school 3

Дирекція школи також запропонувала, як варіант, впровадити шестиденне навчання: уроків буде менше, але субота робоча. Це дало б змогу розвантажити повністю школу, скоротити кількість уроків на день та збільшити перерви між уроками. Зараз можна було б запровадити шестиденку, наприклад, лише для 7-х класів. Однак, батьки сходу відмели таку пропозицію – дітям необхідний повноцінний відпочинок, і одного вихідного буде замало. Мер зазначив, що в будь-якому випадку, аби повністю перевести школу на шестиденку необхідно провести збори та переговорити з усіма батьками школи. Та в гімназії Олійника, наприклад, окремі класи старшої школи займаються в шестиденку.

Наразі, поставити крапку у цій ситуації так і не вдалося. Адміністрація міста підтримує батьків, та хотіла б задовольнити їхню скаргу, однак дирекція школи поки не бачить виходу із даної ситуації, адже кількість класів у школі від одного бажання не зросте. Якщо задовольнити бажання батьків, і паралель 7-х класів піде у першу зміну, то в другу – треба відправляти 8-мі та 10-ті, бо всі пам’ятають що від перестановки доданків сума не міняється… Чим закінчиться ця історія? – згодом дізнаємось, адже навчальний рік починається вже наступного понеділка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ