БРОВАРИ +25
НБУ USD 28.25

Коротко про результати 59-ї сесії БМР. Найцікавіше очима «Громадського Ревізора»

22 серпня відбулась п’ятдесят дев’ята сесія Броварської міської ради. Депутати працювали з ранку без перерви та розглянули за три з половиною години більше 50-ти питань (враховуючи додаткові). Обговорення були то спокійно-розважливі, то надзвичайно бурхливі, особливо, коли підключались броварчани, чиї питання виносились на голосуванні.

Одним з таких гострих питань було питання подовження договорів оренди та сервітутів земельних ділянок для приватних підприємців, що тримають кіоски на облаштованих зупинках громадського транспорту. Зараз місто має на меті зробити типові проекти сучасних «розумних» зупинок для всього міста, тож подовжувати існуючі договори оренди депутати відмовляються. Не дивлячись на те, що підприємці на сесії навіть презентували сучасні проекти майбутніх зупинок, зобов’язувались поставити їх за власний рахунок, і обіцяли, що всі проекти будуть однакові, тобто типові, як вимагає міськрада. Однак, депутати відмовили їм в подовженні договорів, оскільки на сьогоднішній день вартість існуючої оренди ділянок не відповідає ринковій ціні.

Аби встановити реальну ціну на оренду земельних ділянок під зупинками, було прийнято рішення провести конкурс. Тож всі підприємці матимуть змогу прийняти у ньому участь та на рівних умовах отримати бажану земельну ділянку за реальною вартістю оренди (читайте більш детально про це питання у наступних матеріалах ГР).

Також на минулій сесії було затверджено створення першого відкритого простору в м. Бровари - Комунального закладу клубного типу «Культурно-інноваційної платформи «ТепЛиця» та її філії «Культурно-просвітницького центру «СвітЛиця» (більш детально читайте ТУТ). Нагадаємо, що основний заклад буде розташовуватись в МКЦ «Прометей», філія працюватиме в старому приміщенні РАГСу. Депутат Андрій Саук відмітив, що це перша петиція броварчан, яка була підтримана і тепер, нарешті, буде реалізована.

Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту представило на розгляд сесії шість питань.

Першим розглядали питання про внесення змін до Програми будівництва, капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду, благоустрою та соціально – культурного призначення міста Бровари Київської області на 2019 – 2023 роки. За поданням Управління було внесено зміни до обсягів фінансування на 2019 рік, та зменшено суму видатків з 691 414,00 тис.грн. до 265 705,64тис.грн.

Оксана Семеник, заступник начальника УБЖКГІТ, доповіла, що дана програма приводиться у відповідність до фактичних витрат на поточний рік.

Наступним розглядали питання про внесення змін до Програми капітального ремонту, модернізації та утримання ліфтів на 2019-2023рр., по якій також запропонували зменшити суми фінансування на 2019 рік з 5 млн.грн. до 4,6 млн..грн., а в частині диспетчеризації на 1,2 млн.грн. (більш детально читайте ТУТ ). По даних питаннях депутати проголосували «За».

Також своїми голосами депутати підтримали наступні внесення змін на 2019 рік до програм Управління БЖКГІТ:

 

- Програми розвитку та збереження зелених зон - затвердили фінансування в сумі 8 454,00тис.грн (збільшення фінансування з 5 850,0тис.грн.)

- Програми питна вода - затвердити фінансування по спеціальному фонду в сумі 24 757,80тис.грн. (збільшення з 6 950,00тис.грн.)

- Програми регулювання чисельності безпритульних тварин - зменшити обсяг фінансування на 1 200,00тис.грн. (з 1 500тис.грн. залишили у програмі 300тис.грн)

- Програми фінансової підтримки комунальних підприємств – встановити обсяг фінансування у розмірі 4 810,00 тис.грн. (додаткові кошти виділили ЖЕКам міста на благоустрій прибудинкових територій, встановлення пандусів і т.п.)

 

Були негативні висловлювання стосовно зменшення бюджету по програмі безпритульних тварин. Але на це відповіли, що кошти виділялись під будівництво притулку, але на сьогодні немає навіть земельної ділянки, де його будувати. Тому залишили кошти на розробку проекту притулку, решту виділених коштів перерозподіляють поки на інші потреби.

Мер міста підкреслив, що зменшення фінансування по програмам – це просто перерозподіл ресурсів на більш нагальні питання. Адже в першу чергу має сенс вкладатись в об’єкти, які вже почали будуватись такі, наприклад, як стадіон чи молодша ланка ЗОШ №10.

«Треба закінчити проекти, які ми почали. Наразі є 80 готових проектів міжбудинкових проїздів. З них сьогодні реалізовано лише трохи більше 20-ти. Правильно зробити те, що вже «напроектували», перш ніж вкладати кошти у нові розробки», - прокоментував Ігор Сапожко.

Більше подробить про останню літню сесію Броварської міськради, та її результати, читайте в наступних матеріалах «Громадського ревізору».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ