БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.27

Як комісія перевіряла готовність закладів освіти до нового навчального року

У вівторок, 20 серпня, закінчила свою роботу комісія з перевірки готовності закладів освіти міста до початку навчального року 2019/2020. Комісія складалась з представників управління освіти і науки, представників Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» та голови ради Броварської міської організації профспілки працівників освіти і науки України. Всього, за чотири дні роботи, відвідали 38 закладів, серед яких дитсадочки та школи міста, а також заклади позашкільної освіти.

Кожен огляд починався по території закладу перевіркою майданчиків, доріжок та облаштування зелених насаджень. У закладах дошкільної освіти комісія особливу увагу приділяла харчоблокам та медблокам, відвідувала актові та спортзали, оглядала вибірково групи. У школах, крім території та харчоблоків, перевіряли також організацію роботи і оснащення майстерень, фізичних та хімічних кабінетів на відповідність техніці безпеки.

Багато часу комісія приділила початковим класам НУШ (нової української школи), які сьогодні обладнані у кожній школі. Це нові класи, що мають якісне оснащення: одномісні парти, що можна переміщати по класу, міняючи розташування, проектори та мультимедійне обладнання на якому демонструють навчальний матеріал. Також ці класи оснащені зоною відпочинку, з іграшками, м’якими меблями, абощо.

komisiya bro 3

Минулого року обладнання для класів НУШ закуповували централізовано через управління освіти. Для нового учбового року, який розпочнеться 2 вересня, школи мали змогу вибирати та закуповувати парти, і решту обладнання для нових класів, самостійно. Це відбулось завдяки тому, що всі школи міста перейшли на самостійний бухгалтерський облік цьогоріч.

Крім готовності до початку нового навчального року, комісія також перевіряла цільове використання бюджетних коштів, виділених закладам освіти на поточні ремонти, якість проведених робіт та фіксували недоліки, які потребують доопрацювання, або включення в плани ремонтів (поточних чи капітальних) на наступний рік. 

Загальною тенденцією по всіх закладах освіти спостерігалась посилена робота з інклюзивною групою дітей. Практично в усіх дошкільних закладах обладнано релаксаційні кімнати, які оснащені басейном з пластиковими кульками, бульбашковою колоною та іншими допоміжними засобами для роботи з особливими дітками. В цих кімнатах з ними працюватимуть психологи дитсадочків для психологічного розвантаження та допомоги малюкам.

komisiya bro 2

На базі ЗОШ №3 навіть обладнано Інклюзивно-ресурсний центр. Також найближчим часом тут готується до запуску проект «Інклюзивний клас «Відкритий простір», який розташується прямо на подвір’ї школи №3. В нього ввійдуть ігрові й спортивні майданчики, та павільйон для відкритих уроків.

Про результати роботи комісії ми поговорили з Валерієм Лемпіцьким, начальником господарчої групи управління освіти і науки: «Комісія плідно попрацювала чотири дні, підбиті підсумки 2019-го року, намічені плани на наступний 20-й рік. Все, що заплановано на ці дні, виконано, за моїми оцінками на 98%: зроблені фасади, покрівлі, фундаменти, системи електропостачання, поточні ремонти приміщень. Для закладів закуплені зручні меблі, якісний посуд, дитяча та методична література і багато іншого.

Якихось особливих зауважень до керівників закладів у нас не було. Звичайно, виявлені недоліки, які, можливо, не завжди помітиш працюючи щодня на одному місці. Власне, тому і потрібні такі комісії, щоб можна було свіжим критичним поглядом оцінити ситуацію та вказати на недоліки для опрацювання.

Наша комісія ретельно перевірила всі заклади освіти Броварів, та визначила, що вони готові до початку нового року і зустрічі дітей ще не на 100%, але до 1 вересня мають встигнути виправити всі зауваження».

komisiya bro 4

Детальний звіт про роботу комісії, а також огляд робіт та висновки по кожному закладу читайте в наших наступних матеріалах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ