БРОВАРИ +21
НБУ USD 28.27

Первинна медицина: що змінилося для пацієнта з 1 квітня

В Україні досі триває реформування системи охорони здоров’я і з 1 квітня пацієнтів чекають певні новації. Зокрема, ті особи, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми лише за електронним рецептом і лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація

Як запевняють у Міністерстві охорони здоров’я, електронний рецепт дасть можливість пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні (яка має договір з Національною службою здоров’я) без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.
Також у квітні у первинній ланці планують завершити перехідний період на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Це означає, що з 1 квітня НСЗ оплачує кошти за договором тому медичному закладу, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, з якими у вас підписана декларація.
Тобто, ви повинні зрозуміти, що точкою входу в систему надання безоплатних медичних послуг є саме декларація про вибір лікаря. Тому для того, щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом, пацієнт повинен підписати декларацію.
Для всіх, хто досі не обрав свого сімейного лікаря, послуги первинної медицини будуть платними. Однак, є одне виключення – у випадку невідкладного стану пацієнтам, які не обрали свого лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть медичну допомогу БЕЗОПЛАТНО, що регламентується Наказом МОЗ №503.
Екстрена медична допомога також приїжджатиме на виклики до всіх пацієнтів, незалежно від того, чи підписана у нього декларація з лікарем «первинки», чи ні.
Проте у випадку, якщо вам потрібна планова допомога (ви захворіли на ГРВІ, наприклад), прийти на прийом безоплатно ви не зможете.
І пам’ятайте, кінцевого терміну підписання декларації не існує, її можна підписати у будь-який час, звичайно, якщо у обраного вами лікаря ще залишились вільні місця.

Катерина Ставицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ