БРОВАРИ +25
НБУ USD 28.25

На українських дорогах з’явиться шумова розмітка

Про наміри затвердити таку нову зміну до Державних будівельних норм (ДБН) щодо проектування доріг повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. На думку посадовця, така розмітка дозволить значно зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод.

«Сьогодні шумові смуги – недорогий та дієвий спосіб підвищення безпеки руху. У Європі завдяки таким рішенням кількість ДТП знижується мінімум у 2 рази, а подекуди – в 4-6, - зазначає Лев Парцхаладзе.

За словами заступника міністра регіонального розвитку, розмітку будуть проектувати не всюди, а лише на дорогах І-ІІ категорій, тобто на дорогах загальнодержавного значення.

shumrozmitka1

Сама ж шумова розмітка буде наноситися вздовж дорожніх узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою. Тож якщо водій, наприклад, почне засинати за кермом, такі смуги можуть врятувати його життя.

Додатково:Вперше шумові смуги з’явилися в США ще в 50-х роках. За принципом своєї дії вони нагадують «лежачих поліцейських». Окрім США така розмітка широко застосовується у Німеччині, Канаді, Фінляндії, Данії, Швеції, Норвегії та у багатьох з цих країн є обов’язковими при проектуванні нових доріг.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ