БРОВАРИ +15
НБУ USD 28.3

«Муніципальна няня»: на яку допомогу насправді можуть розраховувати батьки

З 1 січня 2019 року в Україні почав діяти Порядок відшкодування вартості послуги по догляду за дитиною до 3-х років, або ж так звана «Муніципальна няня». Що ж насправді передбачає програма і головне, як вона працює?

«Муніципальна няня» - це урядовий проект з підтримки молодих батьків у рамках якого держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3-х років. Сума такого відшкодування дорівнює розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, що наразі становить 1 тис. 626 грн. на місяць. Окрім того, така компенсація ніяк не впливає на інші соціальні виплати, тобто це є своєрідним додатковим бонусом.

Право скористатися такою послугою мають право як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до 3-х років і на законних підставах проживають на території держави та уклали в письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

Фахівця, відповідно до постанови Кабміну, шукають і обирають самі батьки і єдиною обов’язковою умовою є офіційне працевлаштування доглядальниці. Вона має бути або ФОПом, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми, що повинні перевірити працівники управління соціального захисту.

Варто також наголосити на тому, що мамі не обов’язково виходити із декретної відпустки і вона може наймати няню для допомоги. Тобто на компенсацію за послуги можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці.

niania

 

Що стосується оформлення, то батькам потрібно буде звернутися в управління соцзахисту за місцем проживання (вул. Гагаріна, 18). З собою потрібно мати:

- заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

- копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»;

- документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);

- копія свідоцтва про народження дитини;

- копія паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;

- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника;

- рішення про встановлення опіки (у разі наявності);

- заяву із зазначенням рахунка відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Термін подачі документів – місяць з моменту укладання угоди з нянею. Окрім того, до 5 числа кожного місяця потрібно буде надавати підтверджуючі документи про витрати на оплату послуги з догляду за дитиною.

Рішення щодо нарахування компенсації органи соцзахисту ухвалюють протягом 10 днів від дати подання документів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ